autoDNA iesaka
13 padomi

13 padomi, kā atpazīt avārijā bijušu auto vai tā lielo noskrējienu

29 maija 2020

Pērkot lietotu auto vienmēr pastāv risks iegādāties tādu, kurš pirms tam ir bijis ceļu satiksmes negadījumā vai arī tam ir liels nobraukums. Šajā rakstā sniegsim vairākus padomus, kam pievērst uzmanību. Kā atpazīt auto, kurš pirms tam ir bijis ceļu satiksmes negadījumā vai arī tam ir liels nobraukums? Lūk, 13 padomi, kā to izdarīt!

Par lielu nobraukumu var liecināt nodilušas plastmasas detaļas, mainīti stikli, nolietotas atslēgas, nodiluši sēdekļi un citas interjera detaļas. Par avāriju var liecināt lukturu maiņa, jaunas drošības jostas, virsbūves remonta pazīmes, pārāk lielas šķirbas virsbūvē.

Pērkot lietotu automašīnu

Pērkot lietotu auto mēs sagaidām augstu kvalitāti, bet tajā pašā laikā nevēlamies maksāt atbilstošu cenu. Tāpēc nav brīnums, ka pārdevēji bieži vien cenšas negodīgi izmanot mūsu nereālās vēlmes un prasības.

Viens no visbiežāk izmantotajiem trikiem ir auto odometra grozīšana vai arī tiek apgalvots, ka auto nav cietis ceļu satiksmes negadījumos. Ceļu satiksmes negadījumos cietuši auto uzreiz atstumj potenciālos klientus, savukārt auto nobraukums ir tas, uz ko pircējs vienmēr pievērš lielāko uzmanību.

Lasi vēl: Biežākās un smagākās ceļu satiksmes negadījumu traumas

Sešas pazīmes, kas liecina par lielu nobraukumu

Auto ar lielu nobraukumu autoDNA

Pamatojoties uz nobraukumu daudzi no mums cenšas izsecināt kādā stāvoklī ir auto un kādi remontdarbi sagaida mūs tuvākajā nākotnē. Odometra grozīšana diemžēl ir ļoti plaši izplatīta prakse, tāpēc nevajadzētu akli ticēt tā rādījumiem. Pārbaudot auto ir jāsaglabā vēsu prātu, jo tas ir pats labākais ierocis cīņā pret negodīgiem pārdevējiem. Te būs daži piemēri kam jāpievērš uzmanību, lai neiekristu negodīgu pārdevēju izliktajās lamatās.

1. Nodilušas vai saskrāpētas plastmasas detaļas.

Jo automašīnai ir lielāks nobraukums, jo vairāk tanī ir pavadīts laiks un attiecīgi vairāk nolietojas dažādas interjera plastmasas detaļas. Klasisks piemērs ir logu pacēlāju un radio/multimediju pogas.

Auto, kuram ir mazs nobraukums šiem elementiem nebūtu jābūt ar pārmērīgām nodiluma pazīmēm. Ņemiet vērā, ka negodīgi pārdevēji mēdz arī nomainīt šādas plastmasas detaļas, lai to stāvoklis neradītu mūsos aizdomas.

2. Nomainīti stikli

Uz stikliem, kuri ir uzstādīti rūpnīcā būs redzams tas pats ražošanas datums kāds ir auto dokumentos. Ja stikli nav oriģināli uz tiem bieži vien pat nav ražošanas datuma. Protams auto stikla nomaiņa nav nekas slikts, jo, ja uz tā ir radušies bojājumi tā nomaiņa ir obligāta, bet tas reti notiek, ja auto noskrējiens ir mazs.

Auto stiklu maiņa var liecināt ne tikai par lielu nobraukumu, bet arī to, ka automašīna ir bijusi iesaistīta ceļu satiksmes negadījumā.

3. Nolietotas atslēgas

Ja transportlīdzeklim uz odometra ir mazs nobraukums tas nozīmē, ka tas nebija intensīvi lietots. Katru reizi kad auto tiek lietots, tiek izmantotas auto atslēgas. Ja tās ir pamatīgi apskādētas, tad ir pamats šaubām par pārdevēja teikto attiecībā uz auto nobraukumu.

4. Izdiluši sēdekļi

Pamatīgi nolietoti sēdekļi var norādīt uz to, ka auto ir nobraucis daudzus kilometrus. Šādos gadījumos bieži vien tiek izmantoti sēdekļu pārvalki, lai maskētu acīmredzamos defektus. Profesionāli uzmetēji investēs nedaudz vairāk naudas un pārvilks vai nomainīs sēdekļus.

5. Nolietoti pedāļi un ātruma pārslēgs

Šie ir kārtēji elementi, kuri nenolietosies automašīnai ar zemu nobaukumu. Ja pārslēgs un pedāļi ir kārtīgi padiluši tas liecina par lielu nobraukumu virs 250 – 300 tūkstošiem kilometru. Negodīgiem pārdevējiem šo detaļu nomaiņa nav nedz dārga, nedz arī sarežģīta. Ja lietotam auto pedāļu gumijas un ātrumpārslēgs ir teju jauns, uzdodiet sev jautājum – kāpēc?

6. Bojāti sānu spoguļi

Automašīnas sānu spoguļi ir nemitīgi pakļauti laikapstākļu ietekmei. Esiet kādreiz pamanījis uz ielas stāvošiem auto melnus pleķus vai tādu kā rūsu uz sānu spoguļu stikliņiem? Tas liecina par stipri vairāk nekā 200 000 nobrauktu kilometru.

Lasiet vēl:

Septiņas pazīmes, kas liecina, ka auto ir bijis ceļu satiksmes negadījumā

Auto pēc avārijas

Ja nolietotas detaļas liecina par lielu nobraukumu, tad gluži jaunas detaļas bieži vien var liecināt par iesaisti ceļu satiksmes negadījumā.

1. Nomainīti lukturi

Apskatot auto noteikti pievērsiet uzmanību vai tam ir oriģinālie lukturi. Tāpat vien tos neviens nemaina un oriģinālie parasti maksā vairākas reizes dārgāk par “ķīniešiem” vai OEM ražotāja piedāvājumu. Izņemot auto tūninga fanus diez vai kāds labprātīgi izlems mainīt savam auto lukturus.

2. Jaunas drošības jostas

Drošības jostas praktiski nekad nav jāmaina. To darbības funkcija ir tik gaužām vienkārša, ka vajadzība pēc to maiņas var būt tikai pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem. Piemēram, ja glābšanas dienesti jostas ir pārgriezuši, lai glābtu pasažierus vai arī sadursmes brīdī tās ir bojātas.

3. Virsbūves remonta pazīmes

Plaisājoša špaktele, kurai uzlikta bieza krāsas kārta vietās, kur tai nevajadzētu būt nozīmē, ka šis auto ir ticis remontēts. Tas nozīmē, ka šāda veida remontdarbi ir negadījuma sekas. Krāsas biezuma mērītājs noteiks kurās vietās ir neatbilstības.

4. Nevienādi un šķībi elementi

Tas attiecas uz nevienmērīgi piestiprinātiem dubļu sargiem, šķirbām starp lukturiem un spārniem, slikti piestiprinātiem vai uz āru izvirzītiem citiem virsbūves elementiem. Šādas lietas var norādīt uz to, ka šīs detaļas tika noņemtas un pēc remonta tās vairs nevarēja pienācīgi piestiprināt atpakaļ.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

5. Rūsa

Agrāk vai vēlāk katrai automašīnai parādīsies lielāki vai mazāki rūsas pleķi. Tomēr intensīva rūsas parādīšanās uz nelielām virsmām var liecināt par to, ka auto ir pabijis virsbūves remonta servisā un nav kvalitatīvi novērsts defekts.

6. Nesimetriska virsbūve

Atšķirīga lieluma un platuma spraugas virsbūvē liecina, ka automašīnas ģeometrija vairs nav simetriska un attiecīgi rodas šķirbas starp automašīnas virsbūves paneļiem. Pārbaudiet vai durvis, kā arī motora pārsegs un bagāžnieka vāks normāli veras ciet un vaļā.

7. Dokumentu trūkums

Pārdevēja interesēs ir, lai viņa tirgotais transportlīdzeklis neradītu nekādas aizdomas. Ja automašīnai trūkst servisa grāmatiņas, par to nav ieraksti CSDD vai tam trūkst tehniskā pase tas ir milzu sarkanais karogs. Pat jau auto tiek pirkts par 500 eiro un taisnā ceļā dosies uz folkreisu, dokumentiem ir jābūt kārtībā!

Noslēgumā

Lietots auto

Jāatceras, ka liels nobraukums ne vienmēr nozīmē to, ka auto nekam nav derīgs. Tas ir tikai normāli, ja mēs pērkam auto ar dīzeļdzinēju, kurš ir ievests no Vācijas un kur tā īpašnieks ar šo auto veica garus ceļa gabalus, nevis tikai svētdienās brauca uz veikalu pēc maizes svētdienā pa ceļam uz baznīcu.

Tas pats attiecas uz auto pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Ja ir veikts kvalitatīvs remonts, tad auto pēc avārijas nav nekādas vainas. Galvenais, lai visas drošības sistēmas un sensori ir vietā. Cik bieži nav dzirdēts, ka “perekupi” pat nepiepūlas ielikt jaunus drošības spilvenus paneļos.

Vienmēr pārliecinieties par plānotā auto vēsturi. Tas jums sniegs objektīvu ieskatu tā ekspluatācijā un sniegs jums priekšstatu par veiktajiem un sagaidāmajiem remontdarbiem.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.