Kas jauns autoDNA?
automašīnas ražošanas defekti

20 atsaukumi, par kuriem 2016. gadā paziņoja auto ražotāji

20 jūlija 2016

Esam papildinājuši AutoDNA datubāzi ar vairāk kā divdesmit ražotāja atsaukumiem, par kuriem ir ziņojuši autoražotāji. Negaidiet problēmas, bet vienkārši pārbaudiet vai jūsu auto nav kādi ražošanas defekti.

Auto ražotajiem ir pienākums obligāti ziņot par visiem ražotaja atsaukumiem, lai tos laicīgi varētu novērst.Visbiežāk notiek tā, ka auto īpašnieki tiek uzaicināti uz autorizētajiem auto servisiem, lai novērstu visus iespējamos bojājumus.

Pārbaudiet savu auto ik pēc pus gada

Ja ir konstatēti kādi defekti auto ražotājs par atsaukumiem informē pirmo auto īpašnieku un galveno kārt tas notiek ar vēstules palīdzību. Ja transportlīdzeklis ir mainījis īpašnieku tad ražotājs vairs nav spējīgs noteikt kā un ar kuru no turpmākiem auto īpašniekiem varētu sazināties. Tāpēc, ja esat lietota auto īpašnieks vislabāk to ir izdarīt pārbaudot auto VIN numuru mūsu datubāzē un uzzinot vai tieši jūsu automašīnai nav bijušas kādas problēmas ar ražotāja atsaukumiem. Šādu pārbaudi ir nepieciešams veikt regulāri, vēlams reizi sešos mēnešos. Kāpēc? Tikai tāpēc, ka 2016.gada pirmajos 5 mēnešos tika paziņots par gandrīz 40 ražotāja atsaukumiem!

Interesanti ir tas, ka ražotāja atsaukumi neattiecas tikai uz lētāku zīmolu automašīnām. Vienā sarakstā kopā ar Fiat, Dacia vai Ford var atrast arī tādas pazīstamas auto markas kā BMW, Lexus, Toyota, Jaguar un pat Maserati! Šī situācija pat nepārsteidz, jo dārgie auto tiek ražoti ar tik lielu daudzumu elektronikas un inovatīviem risinājumiem, ka pat pirms nonakšanas tirgū, pēc neskaitāmām pārbaudēm un testiem, tiem var rasties kāda kļūda elektronikā vai pat kāds kļūdains tehnisks risinājums. Liels skaits pazīstamu auto zīmolu ražotāju atsaukumu ir saistīti ar rūpēm par klientu. Auto giganti, kuri pārdod premium klases segmenta automašīnas vadās pēc principa, ka labāk viņi pirmie ”izmetīs kārtis galdā” informējot klientus par defektiem. Tādā veidā, pircējam ir iespaids, ka ražotājs rūpējas par viņu. Ja tomēr klients pats atklātu kādu no iespējamajiem defektiem viņš būtu vīlies, ka, neskatoties uz to, ka ir iegādājies auto no ”augšējā plaukta” viņam vēl ir jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem.

Ražošanas defekti – lietotu automašīnu pircēju bieds 

Pirms pērkam lietotu automašīnu būtu vērts caur piešķirto automašīnai VIN numuru pārbaudīt visu informāciju par transportlīdzekli, it īpaši, ja to nepārdod pirmais auto turētājs vai arī tad kad auto, piemēram, tika ievests Latvija no ārzemēm. Persona, kura pārdod auto var nezināt par to, ka tajā tika konstatēti ražošanas defekti un automašīnai ir noteikti nepieciešama defekta nevēršana. Var gadīties arī tā, ka pārdevējs ļoti labi zin par defektiem un tāpēc vēlas atbrīvoties no automašīnas. Neatkarīgi no pārdevēja nodomiem, kā jaunajiem auto īpašniekiem problēmas ar automašīnu paliek ar mums. Tāpēc ir ļoti būtiski regulāri pārbaudīt VIN numuru, piemēram, autoDNA.lv datu bāzē, kura regulāri tiek papildināta ar jaunāko informāciju par defektiem un ražotāju atsaukumiem. Uzzināsim arī informāciju vai automašīna nav bijusi iesaistīta ceļu satiksmes negadījumā vai netika nozagta.

Ražotāju atsaukumi – velns nav tik melns kā to malē

Pirms nervozi sāksim interesēties un satraukties par ražotāju atsaukumiem, jāatceras, ka ne visi ražošanas defekti ir ļoti nopietni. Iespējams, ka ir bojāti vadu savienojumiem, kuri var izraisīt paneļa apgaismojuma izslēgšanos vai elektrobloka kļūda, kura pēkšņi neļaus darboties logu tīrītājiem. Šādas situācijas, protams, nav patīkamas, bet tās nevarēs izraisīt kādu nopietnāku problēmu uz ceļa. Sliktāk būtu, ja jūsu automašīnā, pie lielas slodzes, piemēram, rastos plaisas šarnīros, jo šādās situācijās negadījuma draudi ir patiešām reāli.

Lai noskaidrotu, vai jūsu automašīnai nav kādi no ražošanas defektiem, vajadzētu regulāri pārbaudīt VIN atskaite autoDNA datubāzi.