autoDNA iesaka
Ādas salons autoDNA

Ādas salons ziemā un cauru gadu – kā to kopt un kā pareizi sagatavot!

22 novembr 2018

Komfortabli, viegli kopjami un uzskatāmi par “ekstru”. Ādas salons ir viena no vislabāk atpazīstamajām ekstrām, paceļ automašīnas vērtību un ja to pareizi kopj, tad tas novecos labāk par pašu automašīnu.

Ādas salons ir ekstra, kas daudziem patīk, taču ne visi ir stāvā sajūsmā par to karstajos vasaras un aukstajos ziemas mēnešos. Āda ir dabīgs materiāls, kas cieš no krasām temperatūru svārstībām un prasa atbilstošu kopšanu. Ievērojot dažus pamatprincipus, ādas salons var kalpot krietni ilgāk par lētāku drēbes alternatīvu.

 

Dziļā tīrīšana

Ādas salons

Ādas salons

1. solis – putekļsūcējs

Pirms ķeramies klāt dažādu tīrīšanas līdzekļu izmantošanai, ādas salons ir kārtīgi jāiztīra ar putekļsūcēju. Derēs praktiski jebkurš. Ja vien tas nav kaut kāds kompaktais ceļojumu modelis, kuru var ielikt čemodānā, tad tam līdzi nāks arī šaurais uzgalis, kas lieti noderēs spraugu tīrīšanai.

Salons ir rūpīgi jāizsūc, jo pretējā gadījumā pie nākamajiem apstrādes posmiem, gruži var saskrāpēt beņķus.

2. solis – ādas tīrīšanas līdzekļi

Katrai virsmai ir vispiemērotākais tīrīšanas līdzeklis. Izvēlaties sev tīkamāko ādas salona tīrīšanas līdzekli, izsmidziniet uz sēdekļa virmas un izmantojiet mīksto saru suku, lai to rūpīgi ieberzētu virsmā un noņemtu uzkrāto netīrumu slāni. Vislielāko rūpību pievērsiet rievām, spraugām un citām vietām, kas visātrāk uzrāda nolietošanās pazīmes.

3. solis – nosusiniet

Kad beņķi ir pārklāti ar vēlamo tīrīšanas līdzekli, noslaukiet lieko mitrumu ar tīru mikrošķiedras drānu. Ja ādas salons vēl ir nedaudz mitrs, tas nekas. Ļaujiet tam kārtīgi izžūt. Atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem un izvēlētā tīrīšanas līdzekļa, var paiet vairākas stundas.

Lasiet vēl:

Ādas kondicionieris tavam auto

Ādas salons

Ādas salons

4. solis – kondicionieris

Kondicionieris var nozīmēt vairākas lietas. Tas ne tikai pūš aukstu gaisu vai ir atrodams matu kopšanas līdzekļos, bet arī ādas mēbeļu un, protams, arī ādas salona kopšanas līdzekļos.

Izvēlaties sava auto salonam piemērotāko kondicionieri un vienmērīgi uzklājiet uz apstrādājamās virsmas. Tas padarīs ādu mīkstāku, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai tā neplaisātu. Kā arī pārklās virsmas ar UV staru aizsargājošo slāni. Ļaujiet tam kādu laiku iesūkties.

5. solis – noslauciet lieko kondicionieri

Kad ādas salons ir apstrādāts ar kondicionieri un tas ir iesūcies virsmā, ir pienācis laiks lieko noslaucīt. Kas par daudz, tas par skādi. Pretējā gadījumā, tas vienkārši iesūksies jūsu drēbēs.

Ja atkārtosiet šos piecus soļos 1-2 reizes gadā, tad automašīnas ādas salons kalpos ilgāk par pašu automašīnu, piešķirs tai vienreizēju iespaidu tālākpārdošanā un gādās par patīkamu aromātu.

Automašīnas ādas salons visvairāk cieš ziemas aukstumā, kad gaiss ir sauss un āda saraujas, kā arī vasaras karstumā, kad tā ir pakļauta lielam karstumam un spēcīgam UV starojumam.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.