autoDNA iesaka
Aizdegusies automašīna

Kāpēc aizdegas automašīna? Biežāk sastopamie cēloņi

4 janvāra 2019

Liesmas automašīnu var pārņemt gan pēc nopietnām sadursmēm, gan arī pilnīgi negaidīti. Interneta izsoļu lapās var iegādāties ne tikai auto pēc nopietnām avārijām, arī aizdegusies automašīna ir gana gards kumoss vieglas naudas tīkotājiem.

Zemāk apskatīsim biežākos iemeslus kādēļ auto mēdz aizdegtiem un kam pievērst uzmanību, lai pasargātu sevi un savu auto no ugunsnelaimes.

Ražotāja defekts

Ražotāja defekts - atsaukums

Ražotāja defekts – atsaukums

Parasti šāds izstrādes defekts rada atbilstoši vidi, kas viegli veicina ugunsgrēku un atsevišķos scenārijos tas pat ir pilnīgi nenovēršams. Parasti šādi defekti tiek atklāti pēc pirmajiem incidentiem un autoražotājs izsludina atsaukumu, lai ikviens pircējs varētu to bez maksas novērst pie ražotāja dīleriem.

Teju ikviens autoražotājs savas pastāvēšanas laikā ir izlsudinājis atsaukumu, kas var izraisīt automašīnas aizdegšanos. Līdz ar to, ja vēlaties iegādāties lietotu auto, ir jāpārbauda ne tikai tā ekspluatācijas vēsture, bet arī jāpievērš uzmanība ražotāja atsaukumiem.

Pavirša apkope

Pavirša apkope

Pavirša apkope

Ritošās daļas remontdarbi ir ierasta lieta, taču arī pārējam ir jāpievērš uzmanība. Ja ignorēsiet dažādu šķidrumu noplūdes motortelpā un īssavienojumus elektrosistēmā, tad ugunsnelaimes risks daudzkāršosies.

Īssavienojumi var rasties, piemēram, ja automašīnu ir skāris ūdens un vadi ir korodējuši. Pievērsiet uzmanību dažādām noplūdēm, visticamāk būs jāmaina kāda no blīvēm.

Lasiet vēl:

Auto avārijas

Auto avārija

Auto avārija

Lai arī Holivudas filmas krietni pārspīlē auto sadursmes sekas ar spēcīgām eksplozijām, ja apstākļi sakrīt precīzi pa vietām aizdegusies automašīna ir pilnīgi reāls scenārijs. Automašīnas virsbūve ir veidota tā, lai trieciena radītais spēks pēc iespējas mazāk skartu ugunsnedrošas vietas – dzinēju, degvielas tvertni un akumulatoru.

Pēc gana nopietna ceļu satiksmes negadījuma var rasties ne tikai viegli uzliesmojošu šķidrumu noplūdes, bet arī dzirksteles no īssavienojumiem un karstums no dzinēja.

Ja esat iekļuvis auto avārijā, tad pārliecinieties par savu un pasažieru drošību un nesēdiet automobilī.

Pārkarsis katalizators

Nolietots katalizators

Nolietots katalizators

Automašīnas izplūdes sistēma ir viena no karstākajām spēkrata sistēmām. Visa brauciena garumā tā no dzinēja izvada karstas izplūdes gāzes. Savukārt automašīnas katalizators darbojas ar papildus slodzi, dedzinot visādas mikrodaļiņas.

Ja katalizators ir nokalpojis savu laiku, tad tā darbības temperatūra var pārsniegt normu un izraisīt automašīnas aizdegšanos. Pie tam var sākt degt tieši salona grīdas mīkstā apdare.

Pārkarsis dzinējs

Dzinējs

Dzinējs

Aizdegusies automašīna pārkarsuša dzinēja dēļ, ir spilgts piemērs tam kā virkne lietu noved pie norakstāma automobiļa. Parasti dzinējs tāpat vien nepārkarst, tam ir iemesls. Ja jūs turpināsiet braukt ar šādu dzinēju, labākajā gadījumā tas radīs nopietnus bojājumus motoram, sliktākajā gadījumā tas radīs eļļas un citu šķidrumu noplūdi, kas nonāks uz sakarsušām motora detaļām un izraisīs ātru un efektīvu automašīnas aizdegšanos.

Autovadītājs pat sākumā liesmas var nepamanīt, jo tās var sākties dzinēja lejasdaļā un kad instrumentu panelis iedegsies kā ziemassvētku eglīte būs jau stipri par vēlo to dzēst.

Elektriskās sistēmas īssavienojums

Elektroinstalācija

Elektroinstalācija

Problēmas ar elektroniku un to radītie īssavienojumi ir otrs biežākais iemesls, kas izraisa automašīnas aizdegšanos. Ņemot vērā, ka mūsdienu automašīnās ir arvien vairāk un vairāk elektronikas, ugunsnelaimes risks var palielināties.

Ja auto ir bijis slīkonis, tad elektroinstalācijas savienojumu vietas būs cietušas, ar laiku sāks erodēt un radīt kaudzi ar problēmām. Obligāti jāpārbauda akumulatora stāvoklis – vai tam nav redzami fiziski bojājumi, vai klemmes nav pārāk apsūbējušas, ja iespējams, tad pārbaudīt masas vadu un savienojuma vietu ar automašīnas korpusu.

Automašīna ir būvēta no ļoti daudz un dažādām vielā. Vairākas no tām, piemēram, salona apdare un dažādi šķidrumi ir viegli uzliesmojoši. Ja redzat dūmus, tad nekavējoties pametiet automašīnas salonu un cenšaties uguni nodzēst. Aizdegusies automašīna var pilnībā nodegt 10 minūšu laikā.