autoDNA iesaka
Aizsalušas durvis

Aizsalušas durvis – kā rīkoties, lai tās atvērtu un nesalauztu

19 janvāris 2021

Aukstajā ziemas laikā nereti mēdz aizsalt automašīnas durvis. Kā likums tas notiek tieši ar vadītāja pusē esošajām, kad no rīta ir jāsteidzas savās darīšanās. Šajā rakstā apskatīsim dažādas metodes kā šādas durvis dabūt vaļā un kā rīkoties, lai tās nesalauztu.

Aizsalušas durvis ir izteikti nepatīkama problēma, kurai par laimi ir vairāki risinājumi. Pirmkārt, ja durvis neslēdzas ciet, tad tās nekādā gadījumā nevajag stipri sist ciet. Otrkārt, ja durvis ir aizsalušas tā, ka nevar dabūt vaļā, tad nevajag stipri raut aiz roktura, jo tad var nolūzt pats rokturis. Zemāk apskatīsim pareizo taktiku, pie fakta konstatācijas un dažas preventīvas metodes, lai durvis turpmāk neaizsaltu.

Nepatīkamā problēma ir raksturīga ne tikai vecāka gadagājuma automašīnām, bet arī jaunu spēkratu vidū. Pastāv divu veidu problēmas – vai nu durvis ir aizsalušas un tās nevar atvērt, vai arī tās var atvērt, bet neslēdzas ciet.

Aizsalušas durvis – nevar atslēgt vaļā

Aizsalušas durvis

Šāda veida ķibele lielākoties rodas automašīnas durvīm piesalstot klāt pie virsbūves gumijas. Iemesli var būt dažādi, taču viens ir skaidrs – starp gumiju un durvīm ir bijis mitrums, kas tagad ir sasalis ledū.

Ar spēku raujot durvis vaļā jūs riskējat ne tikai nolauzt durvju rokturi, bet arī sabojājot durvju gumijas. Ja jums ir nedaudz laika ko atlicināt, tad pamēģiniet atvērt citas automašīnas durvis, ieslēdziet dzinēju un uzsildiet automašīnas salonu. Tas prasīs laiku, taču gan dzinējs, gan automašīnas salons būs patīkami uzsilis un durvis varēsiet dabūt vaļā, tās nesabojājot.

Ja ir jāsteidzas un visas durvis ir aizsalušas, tad varat mēģināt tās atsaldēt ar matu žāvējamo fēnu. Ja jums ir privātmāja, tad lielu problēmu nebūs, taču, ja dzīvojat daudzdzīvokļu nama pēdējos stāvos, tad var nākties apakšējo kaimiņu palīdzību vai arī tīkot pēc “nopietna” pagarinātāja.

Preventīvi varat nosmērēt durvju gumijas ar dažādiem pretaizsalšanas līdzekļiem, piemēram, silikonu gumijām. Durvju gumijas ir rūpīgi jānotīra un pēc tam kārtīgi jānoklāj ir jūsu izvēlēto līdzekli.

Var gadīties, ka ir aizsalusi pati slēdzene. Šajā gadījumā palīdzēs jau iepriekš pieminētais fēns vai arī visiem saimniecībā esošais WD-40. Veikalos ir pieejami arī īpaši izstrādāti smidzināmie līdzekļi, taču WD-40 darbojas godam.

Lasiet vēl:

Aizsalušas durvis – nevar aizslēgt ciet

Aizsalušas durvis

Mazāk izplatīta kaite, taču rada ievērojami lielāku diskomfortu. Durvis nevar aizslēgt ciet un ir jāizšķiras par divām opcijām – gaidīt kamēr auto salons būs gana silts, lai atsaltu vai arī braukt ar vaļā durvīm, nemitīgi tās pieturot ar vienu roku.

Šajā gadījumā nekādā gadījumā nevajag mēģināt tās ar spēku aizcirst ciet, jo var pamatīgi sabojāt durvju slēgšanas mehānismu. Rūpīgi aplūkojiet automašīnas durvju sānus un apskatiet vai automašīnas durvju aizbīdnis nav iesprūdis “aizslēgtā” režīmā. Ja cirtīsiet durvis ciet, jūs salieksiet durvju aizbīdni un remonta izmaksas momentā pieaugs.

Šāda problēma mēdz gadīties arī citos gadalaikos un vienīgais kā to novērst ir paraut rokturi un ar skrūvgriezi, atslēgām, pirkstiem vai jebko citu atvērt aizbīdni vaļā.

Ja ar durvju aizbīdni viss ir kārtībā, tad iespējams, ka ir nepieciešams kārtīgi saeļļot slēdzenes mehānismu. Tam var piekļūt arī no durvju sāniem, noņemot plastmasas vāciņu. Uzmanīgi to atknibiniet vaļā un kārtīgi taču prātīgi sapūtiet eļļošanas vai specializētu pretaizsalšanas šķidrumu. Lieko šķidrumu rūpīgi notīriet no virsbūves krāsas. Tā visdrīzāk sāks tecēt zem roktura.

Šobrīd Latvijai tuvojas atkusnis un tas būs īstais laiks, lai sakoptu sava automobiļa durvis. Aizvediet to uz auto mazgātavu, kārtīgi to nomazgājiet no piesalušajiem netīrumiem un sāls un tad rūpīgi iesmērējat durvju gumijas un saeļļojiet slēdzenes.

Summa komentāri: 1

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.