autoDNA iesaka
Aizsalušas durvis

Aizsalušas durvis – kā rīkoties, lai atvērtu un tās nesalauztu

22 decembr 2022

Aukstajā ziemas laikā nereti mēdz aizsalt automašīnas durvis. Kā likums tas notiek tieši ar vadītāja pusē esošajām, kad no rīta ir jāsteidzas savās darīšanās. Šajā rakstā apskatīsim dažādas metodes kā šādas aizsalušas durvis dabūt vaļā un kā rīkoties, lai tās nesalauztu.

 

PADALIES SAVOS PIEDZĪVOJUMUS!

Vai arī jums ir gadījies kāds piedzīvojums / pārdzīvojums, kad no rīta dodaties pie sava auto, lai steigtos ikdienas gaitās, bet – ak, vai – jūsu automašīnai ir aizsalušas durvis… Pastāstiet par to arī citiem un dalies savā pieredzē, kā ar šo problēmu tikāt galā! Varbūt jums ir kāda sava recepte, kas noderētu kā labs padoms arī citiem, kuru mašīnām ir aizsalušas durvis? Rakstiet tepat pie raksta vai ierakstā mūsu profilā Facebook!

 

Divu veidu problēmas

Aizsalušas durvis ir izteikti nepatīkama problēma, kurai par laimi ir vairāki risinājumi.

Pirmkārt, ja durvis īsti labi neaizslēdzas, tad tās nekādā gadījumā nevajag stipri aizcirst.

Otrkārt, ja durvis ir aizsalušas tā, ka tās nekā nevar dabūt vaļā, tad nevajag stipri raut aiz roktura, jo tad var nolūzt pats rokturis.

Tālāk raksta gaitā apskatīsim pareizo taktiku, pie fakta konstatācijas un dažas preventīvas metodes, lai durvis turpmāk neaizsaltu.

 

 

Nepatīkamā problēma ir raksturīga ne tikai vecāka gadagājuma automašīnām, bet arī jaunu spēkratu vidū. Pastāv divu veidu problēmas – vai nu ir aizsalušas durvis un tās nevar atvērt, vai arī tās var atvērt, bet neslēdzas ciet.

 

Foto: Unsplash.com

 

 

Aizsalušas durvis – tās nevar atslēgt

 

Šāda veida ķibele lielākoties rodas automašīnas durvīm piesalstot klāt pie virsbūves gumijas. Iemesli var būt dažādi, taču viens ir skaidrs – starp gumiju un durvīm ir bijis mitrums, kas tagad ir sasalis ledū.

Ar spēku raujot durvis vaļā, jūs riskējat ne tikai nolauzt durvju rokturi, bet arī sabojājot durvju gumijas. Ja jums ir nedaudz laika ko atlicināt, tad pamēģiniet atvērt citas automašīnas durvis, ieslēdziet dzinēju un uzsildiet auto salonu. Tas prasīs laiku, taču gan dzinējs, gan automašīnas salons būs patīkami uzsilis un durvis varēsiet dabūt vaļā, tās nesabojājot.

Ja ir jāsteidzas un aizsalušas durvis ir visas, tad varat mēģināt tās atsaldēt ar matu žāvējamo fēnu. Ja jums ir privātmāja, tad lielu problēmu nebūs, taču, ja dzīvojat daudzdzīvokļu nama pēdējos stāvos, tad var nākties apakšējo kaimiņu palīdzību vai arī tīkot pēc “nopietna” pagarinātāja.

Preventīvi varat nosmērēt durvju gumijas ar dažādiem pretaizsalšanas līdzekļiem, piemēram, silikonu gumijām. Durvju gumijas ir rūpīgi jānotīra un pēc tam kārtīgi jānoklāj ar jūsu izvēlēto līdzekli.

Var gadīties, ka ir aizsalusi pati slēdzene. Šajā gadījumā palīdzēs jau iepriekš pieminētais fēns vai arī visiem saimniecībā esošais WD-40. Veikalos ir pieejami arī īpaši izstrādāti smidzināmie līdzekļi, taču WD-40 darbojas godam.

 

Lasiet vēl:

 

Aizsalušas durvis

Foto: Unsplash.com

 

 

Aizsalušas durvis – nevar aizslēgt

 

Mazāk izplatīta kaite, taču rada ievērojami lielāku diskomfortu. Durvis nevar aizslēgt un ir jāizšķiras par divām opcijām – gaidīt, kamēr auto salons būs gana silts, lai atsaltu, vai arī braukt ar vaļā durvīm, nemitīgi tās pieturot ar vienu roku.

Šajā gadījumā nekādā gadījumā nevajag mēģināt tās ar spēku aizcirst, jo var pamatīgi sabojāt durvju slēgšanas mehānismu. Rūpīgi aplūkojiet automašīnas durvju sānus un apskatiet vai durvju aizbīdnis nav iesprūdis “aizslēgtā” režīmā. Ja aizcirtīsiet durvis, jūs salieksiet durvju aizbīdni un remonta izmaksas momentā pieaugs.

 

 

Šāda problēma mēdz gadīties arī citos gadalaikos un vienīgais, kā to novērst, ir paraut rokturi un ar skrūvgriezi, atslēgām, pirkstiem vai jebko citu atvērt aizbīdni.

Ja ar durvju aizbīdni viss ir kārtībā, tad, iespējams, ir nepieciešams kārtīgi saeļļot slēdzenes mehānismu. Tam var piekļūt arī no durvju sāniem, noņemot plastmasas vāciņu. Uzmanīgi to atknibiniet vaļā un kārtīgi, taču prātīgi, sapūtiet eļļošanas vai specializētu pretaizsalšanas šķidrumu. Lieko šķidrumu rūpīgi notīriet no virsbūves krāsas. Tā visdrīzāk sāks tecēt zem roktura.

Šobrīd īsi pirms pašiem Ziemassvētkiem Latvijā valda atkusnis un tas būs īstais laiks, lai sakoptu sava automobiļa durvis. Aizvediet to uz auto mazgātavu, kārtīgi to nomazgājiet no piesalušajiem netīrumiem un sāls, pēc tam rūpīgi iesmērējat durvju gumijas un saeļļojiet slēdzenes.

Te gan jāatzīmē, ka lielākoties speciālie šķīdumi ir diezgan lielos flakonos, līdz ar to nebūs īsti kabatas formāts. Tikai noteikti šo līdzekli neatstājiet mašīnā! Ja ir lielāks sals, kāpēc to vienkārši acu priekšā nenolikt mājas priekšnamā un aši ielikt somā? Ja līdzeklis atradīsies automašīnā, tad tam jūs klāt netiksiet! Ir grūtāk atrast, taču ir iespējams neliela tilpuma flakoniņi līdz 15-18 ml.

 

Foto: Unsplash.com

Aizsalst ne tikai durvju atslēga…

…bet arī logi. Īpaši sarežģīti, ja logi atverami un aizverami elektroniski. Pavisam nelāgi, ja logu izdodas atvērt vai aizvērt tikai daļēji. Vai tad tādā spelgonī atstās vaļā? Protams, ka nē! Ko darīt? Ja iespējams aizsniegties caur logu vai arī varat iekļūt automašīnā, pirmais solis ir ieslēgt sildītāju uz maksimālo jaudu un nogaidīt, kamēr jūsu spēkrata salons sasilst.

Speciāli spaidīt logu atvēršanas/aizvēršanas pogu arī nevajag. Labāk pagaidiet kādu laiciņu un tikai tad izmēģiniet, jo pretējā gadījumā tā jūs iekulsieties vēl lielākā ķezā – sabojāsiet loga darbības mehānismu, kas novedīs pie nevajadzīgi lieliem tēriņiem remontā…

 

IZSAKIET SAVU VIEDOKLI!

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Arī dalīties savā pieredzē, kad esat saskāries ar situāciju – jūsu automašīnai ir aizsalušas durvis.

Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.