autoDNA iesaka
Ceļu satiksmes noteikumi citās valstīs

Amizanti ceļu satiksmes noteikumi citās valstīs

11 marta 2020

Automašīnas mums ir devušas neticamu brīvību, taču esiet uzmanīgi citās valstīs. Šajā rakstā iepazīsimes ar dažiem absurdiem paraugiem, kas potenciāli var jums sagādāt raizes.

Amizanti ceļu satiksmes noteikumi citās valstīs ir radušies pārsvarā divu iemeslu dēļ – tie ir saglabājušies no seniem laikiem vai arī tiem ir ģeogrāfiks, reliģiozs vai kultūrāls cēlonis. Šajā rakstā iepazīsimes ar dažiem absurdiem paraugiem, kas potenciāli var jums sagādāt raizes. Detalizētāk apskatīsim Āzijas, Eiropas un Ziemeļamerikas noteikumus.

Apstāties pie sarkanās gaismas, dot ceļu, labās rokas likums un citi ceļu satiksmes noteikumi ir loģiski un saprotami ikvienam. Taču, lai izprastu zemāk aprakstītos likumus atliek vien pakasīt pakausi un minēt tā stāšanās spēkā iemeslu.

Āzija

Braukšana ar auto Āzijā; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi Āzijā

Braukšana ar auto Āzijā; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi Āzijā

Sāksim ar reģionu, kurā stereotipiski pārvietojas pasaules sliktākie autovadītāji. Nepietiek ar to, ka daudzās šī reģiona valstīs transporta kustība notiek pretēji tam kā tas ir Latvijā, vairākās valstīs ir neizskaidrojami un amizanti ceļu satiksmes noteikumi.

 1. Japānā ar likumu ir aizliegts apšļakstīt kājāmgājējus. Šis varētu šķiest absolūti loģisks un pamatots likums, taču ne visās valstīs tas ir sodāms pārkāpums. Sevišķa uzmanība jāpievērš Jūnija/Jūlija mēnešiem, kad Japānā valda liels nokrišņu daudzums. Sods par gājēja apšļakstīšanu 57 eiro.
 2. Taizemē ar likumu ir aizliegts braukt “top-less”. Tas attiecas uz abiem dzimumiem un arī publiskās vietās.
 3. Filipīnu galvaspilsētā Manilā:
  • Pirmdienās ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, ja tā valsts reģistrācijas numura zīme beidzas ar cipariem “1” vai “2”;
  • Otrdienās ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, ja tā valsts reģistrācijas numura zīme beidzas ar cipariem “3” vai “4”;
  • Trešdienās ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, ja tā valsts reģistrācijas numura zīme beidzas ar cipariem “5” vai “6”;
  • Ceturtdienās ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, ja tā valsts reģistrācijas numura zīme beidzas ar cipariem “7” vai “8”;
  • Piektdienās ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, ja tā valsts reģistrācijas numura zīme beidzas ar cipariem “9” vai “0”

Šāds lēmums ir pieņemts, lai mazinātu sastrēgumus galvaspilsētas centrā. Likums attiecas ne tikai uz vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem

 1. Ķīnā ar ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un ieviešanu ir diezgan bēdīgi. Neceriet, ka automašīna jūs palaidīs uz gājēju pārejas vai nebrauks virsū pie zaļās gaismas. Iemesls tam ir gaužām vienkāršs – lielākā daļa autovadītāju pie personīgā automobiļa ir tikuši salīdzinoši nesen un braukšanas kultūra ir teju neeksistējoša.

Lasiet vēl:

Ziemeļamerika

Braukt ar auto ASV; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi ZIemeļamerikā

Braukt ar auto ASV; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi ZIemeļamerikā

ASV saņem galveno balvu amizantāko ceļu satiksmes noteikumu kategorijā. Federatīvā valsts nozīmē, ka katrā no 50 štatiem, var būt atšķirīgi likumi, tai skaitā arī ceļu satiksi regulējošie.

 1. Kalifornijā ar likumu ir aizliegts izlekt no automašīnas, ja tā pārvietojas ar ātrumu 65 jūdzes stundā jeb 104 km/h.
 2. Vilkt automašīnu nez pasažieriem un/vai vadītāja ar ātrumu kas pārsniedz 60 jūdzes jeb 96 km/h.
 3. Sanfrancisko ar likumu ir aizliegts slaucīt automašīnu ar lietotu apakšveļu.
 4. Kalifornijas štatā sievietēm rīta halātā pie stūres ir liegts braukt.
 5. Kalifornijas štatā ar likumu ir aizliegts no automašīnas šaut pa dzīvniekiem. Vienīgais izņēmums, ja tas ir valis.
 6. Aļaskā rūpes par dzīvniekiem ir augstā līmenī, jo ar likumu ir aizliegts pārvadāt pie jumta piesietu suni.
 7. Ja jums Floridā pieder zilonis un esat to piesējuši pie autostāvvietas apmaksas aparāta, tad šī stāvvieta skaitās aizņemta un jums ir jāmaksā par laiku, kuru zilonis ir pavadījis šajā stāvvietā.
 8. Savukārt ja jums kaut kādu iemelsu dēļ Masačūsetsas štatā pieder gorilla, tad to nedrīkst pārvadāt uz aizmugurējā sēdekļa.
 9. Nevadā ar kamieli ir aizliegts pārvietoties pa lielceļu.
 10. Minesotā ir aizliegts šķērsot štata robežas ar pīli uz galvas.
 11. Viens no dīvainākajiem likumiem ir ieviests Kentuki štatā, kur ar likumi ir aizliegts ļaut dzīvniekam uzbāzties automašīnai.
 12. Alabamas štatā ar likumu ir aizliegts vadīt automašīnu ar acu aizsegu. Taču ir atļauts vadīt automašīnu uz vienvirziena ielas pretējā virzienā, ja automašīnai priekšpusē ir piestiprināta laterna.
 13. Džordžijas štatā aizmirstiet par spļaušanu no vieglās automašīnas. Tas neattiecas, ja jums ir kravas auto.
 14. Ilinoisas štata pilsētā Evanstonē ar likumu ir aizliegts pārģērbties automašīnā ar nolaistiem aizkariem. Izņēmums, ja automašīna deg.
 15. Džordžijā radās nepieciešamība ar likumu noteikt, ka braukt cauri bērnu laukumiņiem ir “nē, nē, nē”.
 16. Oklahomā braukšanas laikā nedrīkst lasīt komiksus.
 17. Kolorado, Denverā ar melniem automobiļiem svētdienās ir aizliegts braukt.
 18. Ilinoisas pilsētā Cicero svētdienās pie stūres labāk nesvilpot. Ne tikai velnu piesaukts, bet arī sodu no policijas.
 19. Arizonas pilsētā Glendeilā nedrīkst pārvietoties atpakaļgaitā.

Eiropa

Braukšanas likumi ES; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi Eiropā

Braukšanas likumi ES; Amizanti ceļu satiksmes noteikumi Eiropā

Ne mazums dīvainību notiek arī tepat Eiropā un amizanti ceļu satiksmes noteikumi citās valstīs nav jāmeklē nekur tālu.

 1. Šveicē ievērojiet klusumu, skaļi aizcirst durvis ir aizliegts ar likumu.
 2. Uz Vācijas autobāņiem sekojiet līdzi ne tikai spidometram, bet arī degvielas līmenim bākā. Ja beigsies degviela, tad sodiņš būs jāmaksā.
 3. Spānijā ar likumu ir noteikts, ka cilvēkiem ar redzes traucējumiem automašīnā ir obligāti jābūt otram briļļu pārim.
 4. Kiprā aizmirstiet par slāpju vai izsalkuma remdēšanu automašīnas salonā. Aizliegums attiecas uz visiem pasažieriem.
 5. Krievijas galvaspilsētā Maskavā ar likumu ir aizliegts pārvietoties pa koplietošanas ceļiem ar netīru automašīnu. Nomazgā mani?
 6. Vēl pavisam nesen Francijā ar likumu bija noteikt, ka katrā automašīnā ir jābūt alkometram. Šo likumu atcēla 2019. gada rudenī.
 7. Dānijā pirms braukšanas ir jāpārliecinās vai zem automašīnas nav noslēpušies bērni.
 8. Šveicē ciena ne tikai klusumu bet arī nevēlas redzēt kā citi mazgā savas automašīnas svētdienās.

Kopsavilkums

Šī ir tikai neliela daļa no amizantiem ceļu satiksmes noteikumiem citās valstīs. Katram no šiem likumiem ir sava vēsture un īpatnības kādēļ tie ir ieviesti. Lai nu kā, taču pārbaudīt likumsargu vērību un zināšanas ar provokatīvu demonstrāciju gan nevajadzētu.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.