autoDNA iesaka
slēptie transportlīdzekļa defekti

Ievesto automašīnu slēptie defekti – kam pievērst uzmanību?

8 jūnija 2016

Slēptie transportlīdzekļa defekti ievestajām automašīnām pēc populāra britu portāla HPI Check datiem katrai trešai no 29 miljoniem automašīnu, kuras ir pielaistas pie ceļu satiksmes Lielbritānijā, var būt dažāda veida slēpti defekti.


Starp automašīnām, kuru lietotāji izmantojot HPI Check pakalpojumus pārbaudīja savas automašīnas, visbiežāk identificēti sekojoši slēpti defekti:

  • informācija par negadījumiem (1 no 3 pārbaudītām automašīnām);
  • parādsaistības (1 no 4, vidējais parāds sastāda 9,5 tūkstoši mārciņu);
  • numurzīmju pārlikšana no citām automašīnām (1 no 5);
  • odometra grozījumi (1 no 20, tas paaugstina automašīnas vērtību vidēji par 1497 mārciņām);
  • zagtas (30 dienā);
  • bez apdrošināšanas (649 dienā).

Kā jūs redzat slēptie transportlīdzekļa defekti sastopami ne tikai pie mums Latvijā, tāpēc mums ir jābūt arī piesardzīgiem, jo pie mums ir ļoti daudz importētu automašīnu, galvenokārt no Vācijas. Līdz ar to negodīgiem automašīnu tirgotājiem ir daudz iespēju, lai automašīnai veikt dažāda veida izmaiņas.

Sagrozīts odometrs

Viens no populārākajiem “trikiem”, kuru veic lietotu automašīnu importētāji ir odometra rādijumu sagrozīšana. Aiz mūsu rietumu robeža cenu atšķirība starp abiem dvīņu transportlīdzekļiem dažādu protams, tas faktiski var būt ievērojams.

Vācijā cenu atšķirība starp diviem vienādiem transportlīdzekļiem, bet ar ļoti atšķirīgiem nobraukumiem ir samērā atšķirīga. Autotirgotāji, protams, iegādājas lētāku auto un ar lielāku noskrējienu, bet mums mēģina iestāstīt, ka ir nopirkuši dārgu auto ar mazāku noskrējienu.

Un mēs dažreiz pat neesam spējīgi pārbaudīt šadu informāciju un pārsvarā izmantojot tikai savu veselo saprātu, tāpēc ir jāatceras, ka neviens Vācijā nemaksās par automašīnu ar dīzeļdzinēju dažus tūkstošus eiro vairāk, lai tikai turētu to garāžā. Kā arī ir jāņem vērā tas, ka par lielo noskrējienu var liecināt arī dažādu salona elementu nolietojums, piemēram, ātruma pārslēgšanas kloķa vai pedāļu nodilums.

Daudz labākā situācijā ir cilvēki, kuri ir nolemuši iegādāties auto, kurš jau vairākus gadus ir reģistrēts Latvijā. Odometra rādījumus ir iespējams pārpaudīt balstoties uz ikkadējām tehniskām apskatēm un to visu var redzēt CSDD mājas lapā pēc VIN numura vai pēc automašīnas reģistrācijas numura.

Zagts auto

Kā darbojas auto zagļi mūsdienās? Pirmkārt, viņi nozog automašīnas dokumentus, kurus īpaši neviens nemeklēs, bet pēc tam nozog arī transportlīdzeklis, kurš pēc parametriem atbilst jau nozagtajiem “papīriem”. Gadās arī tā, ka zagļi, kuriem ir labi kontakti autoservisos, caur tiem iegūst identifikācijas datus līdzīgām automašīnam, kuras tie nozog.

Šie ir divi populārākie veidi, kurus ir iecienījuši zagļi, lai izveidotu tā sauktos ,,kloņus,, un aprīkot nozagtās automašīnas ar jau esošas automašīnas identifikācijas numuriem, kuras vēlāk nonāk arī mūsu tirgū. Tādā veidā pa pasauli sāk braukāt divas vai vairākas automašīnas ar tādu pašu VIN numuru, kas protams nav likumīgi.

Diemžēl, mēs nekad nebūsim 100% pārliecināti, ka auto nav zagts, tāpēc pērkot auto pārdevējam noteikti ir jāpalūdz, lai tas ar savu parakstu paliecina to, ka auto ir no drošiem avotiem un ar legālu izcelsmi. Paši arī jūs varat pārbaudīt automašīnas VIN numuru dažādos interneta portālos, kas ļauj jums uzzināt vai jūsu izvēlētais auto nav zagts vai tas nav bijis ceļu stiksmes negadījumos u.t.t. kā arī visu šo informāciju varat pārbaudīt arī mūsu saitā – autodna.lv

Citi slēptie transportlīdzekļa defekti.

Tie, protams, nav visi slēptie transportlīdzekļu defekti ar kuriem jūs varat sastapties autoplačos pērkot sev auto. Ir arī defekti, kuri skar ne tikai ievestās automašīnas, bet arī tādas, kuras no paša sākuma ir reģistrētas šeit Latvijā. Starp tiem ir tādi defekti, kā, piemēram, nekvalitatīvi veikti mehāniskie remonti, krāsošanas darbi kā arī neatbilstoši uzstādītas un lētas gāzes iekārtas.

Kā arī ļoti bieži negodīgi tirgotāji mēģina nomaskēt īsto auto stāvokli veicot kosmētiskas procedūras auto salonā, slēpjot informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros piedalījās auto, lietojot citas automašīnas fotoattēlus to tirgojot internetā vai viltojot dokumentus par servisa vēsturi.

Tāpēc pats process, lietotas automašīnas pirkšana, īpaši ievestu no ārzemēm, var līdzināties pastaigai pa mīnu lauku. Ik uz soļa pircējam uzglūn nopietni draudi, kurus rada negodīgi pārdevēji. Līdz ar to slēptie transportlīdzekļa defekti, kurus mēs neatklājam iegādes brīdī, nākotnē var mums dārgi izmaksāt un tāpēc kad iegādājieties lietotu auto neaizmirstiet rūpīgi pārbaudīt visus dokumentus, pārbaudīt transportlīdzekli autoservisā, pārbaudīt visu VIN informāciju un parakstīt vienošanos vai līgumu, kas pasargās jūs no iepējamās krāpšanas.