autoDNA iesaka
Auto izsekošana

Auto izsekošana – labākais veids kā pasargāt savu auto no zādzības

23 jūlija 2019

Profesionālam auto zaglim ir nepieciešamas vien pāris minūtes, lai aizdzītu jūsu auto. Signalizācija, imobilaizers, stūres saslēgs, slepenie slēdži un citas auto drošības sistēmas palielina jūsu izredzes, ka auto paliks savā vietā. Taču ir vēl kāds pakalpojums, kas garantē teju 100% garantiju, ka auto tiks atgūts pat ja tas ir nozagts.

Pērn Latvijā tika uzsākti 842 kriminālprocesi par automašīnu zādzībām, lai arī tas ir par 5% mazāk nekā 2017.gadā, taču vairākiem simtiem auto īpašniekiem tika pamatīgi sabojāts garastāvoklis.

“Ja gribēs, tad nozags” ir bieži dzirdēts sakāmais, kuru var attiecināt uz praktiski jebko. Arī automašīnas pirms zādzības bieži vien noskata un tikai pēc tam nozog. Auto izsekošana nebūt nepasargā pret pašu faktu – zādzību, bet gan palīdz to operatīvi atgūt un bieži vien noķert arī pašus zagļus.

Auto izsekošana

Auto izsekošana

Būtiski saprast, ka pastāv vairāki veidi izsekošanas ierīču. Izplatītākā no tām ir GPS un pārsvarā ar tām aprīko auto parka automašīnas, piemēram, loģistikas uzņēmumos vai izplatīšanas aģentu automobiļos.

Tas ļauj ne tikai efektīvi analizēt maršrutus, bet arī reālajā laikā sekot līdzi darbinieku gaitām. Galvenā problēma ir tā, ka šādu GPS raidītāju ir itin viegli atrast un atvienot. Zinoša auto zagļa instrumentu arsenālā ir dažādas ierīces, tai skaitā GPS bloķētāji.

Otrs variants ir daudz izsmalcinātāka ierīce, kura tiek uzstādīta automašīnai, kas raida GSM un radio viļņus. Auto zādzības gadījumā to meklē gan ar pakalpojuma sniedzēja automašīnām, kurās ir speciāli uztvērēji, kā arī no gaisa ar lidmašīnu.

Lasiet vēl:

Zagtākās automašīnas

Auto izsekošana

Uzņēmuma Guard Systems Latvia pārstāvji atklāj, ka lielākoties šādas izsekošanas ierīces uzstāda premium kategorijas automašīnām, taču zagļi nesmādē arī jaunos Toyota Rav 4, Avensis, Volkswagen Passat, Subaru Legacy, Audi A4, Q5. BMW ir stabils auto zagļu favorīts jau vairākus gadus pēc kārtas. Starp zagtākajiem modeļiem ir 3. un 5. sērija, X1, X5 un X6 spēkrati.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Ja automašīna ir nozagta, tad visai bieži tā uz pāris dienām tiek atstāta turpat netālu no nozieguma izdarīšanas vietas. Ja jums šāda izsekošanas ierīce automašīnai nav uzstādīta, tad uzreiz pēc policijas informēšanas būtu jādodas garā pastaigā pa apkārtējo rajonu.

Guard System Latvia stāsta, ka auto zagļi šādā veidā pārliecinās vai automašīnai ir uzstādīta izsekošanas ierīce un to kāds meklēs, vai nē. Tāpēc tā pēc aizdzīšanas tiek nolikta stāvēšanai uz pāris dienām turpat netālu.

Tas protams nepasargā pret tādiem gadījumiem, kad auto tiek uzreiz dzīts uz citām valstīm. Pie šāda scenārija ir redzams, uz kurieni auto tiek vests, apzinātas šo valstu varasiestādes un kopīgiem spēkiem auto tiek atgūts un atdots atpakaļ īpašniekam.

Zog ne tikai vieglos auto, bet arī citu transporta tehniku. Tas ir labi zināms fakts, ka jauns traktors maksā tikpat cik Mercedes. Attiecīgi Lietuvas pierobežā ir ļoti daudz šādu “Mersedesu”, kuri laiku pa laikam pazūd no saimniecībām.

Ieguvumi

Auto izsekošana

Šāda veida auto izsekošanas drošības ierīces ir liels pluss apdrošinātāju acīs. Saskaņā ar Guard Systems Latvia teikto, parasti apdrošināšanas kompānijas samazina KASKO pašrisku uz zādzībām līdz nullei. Tas ir labs indikators, ka viņi ir droši, ka auto, ja arī nozags, tad to varēs atgūt. Īpašos gadījumos apdrošinātājs var pat pieprasīt auto izsekošanas drošības sistēmas uzstādīšanu.

Lasi vēl:

 

Parasti šādas drošības sistēmas uzstādīšana barojas no automašīnas akumulatora, kas nozīmē iejaukšanas automašīnas elektronikā. Tas atsevišķos gadījumos var konfliktēt ar automašīnas garantiju. Attiecīgi ir jāmeklē risinājums bez šādas iejaukšanās, piemēram, ar bateriju.

Lai arī šī nav apmaksāta reklāma, raksts ir tapis sadarbībā ar atsaucīgajiem Guard Systems Latvia pārstāvjiem, kuri sniedza vērtīgu ieskatu par šāda veida auto drošības sistēmu darbību un efektivitāti. Portāla autoDNA lasītājiem tiek piešķirts īpašs promo kods “autoGuard”, ar kuru ir iespējams saņemt atlaidi šādas auto izsekošanas drošības sistēmas iegādei.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.