Viss
Auto kā statusa simbols

Auto kā statusa simbols arī tad, ja knapi savelk galus kopā?

15 decembr 2022

Šo jautājumu šā brīža ekonomiskās situācijas – spējās inflācijas un gaidāmās recesijas – dēļ varam uzdot katrs sev. Un to šodien arī darīsim. Ieraksti komentāros savas domas un pieredzi! Mēs, automobiļu īpašnieki, esam pieraduši pie saviem spēkratiem un ērtībām, tomēr daudzi no mums šobrīd rēķina katru izdevumu. Bet vai auto ir kas tāds, no kura pilsētnieki vismaz uz kādu laiku ir gatavi atteikties pilnībā? Pagaidām nekas par to neliecina. Auto kā statusa simbols? Hmm… Grūts izvēles jautājums, vai ne?

IZSAKI SAVU VIEDOKLI UN DOMAS!

Tātad, šīs dienas jautājums: vai arī jūs, par spīti strauji augošajām lielajām izmaksām, aizvien personīgo automašīnu redzat kā absolūtu nepieciešamību, no kuras nevar atteikties kaut uz laiku un, piemēram, pārsēsties sabiedriskajā transportā? Varbūt arī jums personīgā automašīna sajūtu līmenī ir kā sava veida statusa apliecinājuma simbols? Bet varbūt ir tieši pretēji? Rakstiet!

Atklāj savas pārdomas un pieredzi arī citiem lasītājiem, ierakstot komentāru zem raksta vai autoDNA Facebook kontā pie šī ieraksta!

Auto kā absolūta nepieciešamība?

Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un “Bolt Drive” veiktajā aptaujā secināts, ka absolūts respondentu vairākums ir saskāries ar auto izmaksu kāpumu, sākot ar remontu un riepu nomaiņu, beidzot ar apdrošināšanu un tehnisko apkopi.

Aptaujas ir aptaujas, tomēr dažkārt tās sniedz arī interesantas iezīmes. Šajā gadījumā aptaujas dalībnieki norādījuši, ka par spīti lielajām izmaksām viņi aizvien automašīnu redz kā absolūtu nepieciešamību.

Vienlaikus respondenti akcentē, ka auto uzturēšana arvien biežāk neatmaksājas un rada daudzas neērtības ne vien izmaksu ziņā, bet arī, piemēram, dirnēšanu sastrēgumos, nav kur noparkoties, u.c. Un tajā pat laikā savs auto nodrošina fleksibilitāti un ērtāku pārvietošanos, pat par spīti augstāk minētajām neērtībām.

Vēsturiskā attieksme – auto kā statusa simbols

Lai gan ar automašīnu saistās izmaksas kļuvušas rekordaugstas un to uzturēšana kļūst arvien nerentablāka, taču ieradums un vēsturiskā attieksme – auto kā statusa simbols – arvien saglabā lielu popularitāti.

Lai arī augstās uzturēšanas izmaksas veicina iedzīvotāju “pārsēšanos” uz sabiedrisko transportu, mikromobilitātes rīkiem vai koplietošanas un kopbraukšanas automašīnām, tomēr vēl joprojām katrs ceturtais aptaujātais uzsver – nekas nevarētu pamudināt atteikties no braukšanas ar automašīnu pilsētā un tā vietā izvēlēties citu transporta veidu, secināts aptaujā.

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.