Viss
Kādu auto iegādāties par 10 000 eiro

Auto līdz 10 000 eiro: iespēja izvēlēties ikvienam

Pievienoja 14 maijs 2020

Pandēmijas ieviestās izmaiņas mūsu ikdienā ir atstājušas iespaidu teju uz katru uzņēmējdarbības nozari. Lietotu auto tirdzniecībā vērojams iespaidīgs kritums un šobrīd par šādu summu ir pieejami arī praktiski jauni auto.

Auto līdz 10 000 eiro ir populārs lietotu auto tirgus segments visā Latvijā. Kredītiestādes piedāvā īpašus nosacījumus auto kredītam līdz 10 000 eiro robežai, kas atsevišķos gadījumos ir izdevīgāks finansēšanas modelis nekā operatīvais līzings.

Šajā cenu kategorijā ir atrodami gan retro automobiļi dažādās stadijās, gan arī praktiski jauni auto ar dažu tūkstošu kilometru nobraukumu. Zemāk apskatīsim mūsuprāt labākos šā brīža piedāvājumus trīs dažādās cenu kategorijās:

 • 1000 līdz 3000 eiro;
 • 3000 līdz 7000 eiro;
 • 7000 līdz 10 000 eiro.

Lietots auto līdz 3000 eiro

BMW e46

Parunājot ar dažiem auto pārdevējiem, tad šobrīd šī ir vienīgā cenu kategorija, kuru nav īpaši skārusi Covid-19 izraisītā finanšu pauze. Šie ir ejošākie auto, uz kuriem var gūt vislielāko peļņu, jo gan pircējs, gan pārdevējs labi apzinās, ka automašīnas tehniskais stāvoklis nav ideāls.

Bieži vien šādi auto tiek lēti iegādāti ārvalstīs, atvesti uz Latviju un novērsti vizuāli defekti, kā arī dažādi trokšņi, piemēram, gultnis vai ģeneratora siksna.

Jaunākie auto līdz 3000 eiro

Apskatot šā brīža piedāvājumu un sakārtojot sludinājumus pēc jaunākā gada, tad nākas secināt, ka šobrīd par nepilniem 3000 eiro var iegādāties 6 līdz 10 gadus vecus pilsētas auto. Pārsvarā dominē Korejiešu un tautas klases Eiropas ražotāji.

Auto būs krietni jaunāki par premium marku spēkratiem, taču uz tā rēķina nāksies upurēt komforta līmeni. Reti kuram auto būs ādas salons un glīti riteņu diski.

Labākie šajā kategorijā:

 • Renault Clio;
 • Hyundai i20;
 • Volkswagen Polo.

Premium auto līdz 3000 eiro

Audi

Apskatot premium piedāvājumu vidējais auto vecums uzreiz pieaug par dažiem gadiem. Liels piedāvājums ar dažādā stāvoklī esošiem Audi A4 (B6, B7) un dažkārt pa kādam A6 (C6). Arī 90-to gadu “kvatras” cenas ziņā atrodas turpat blakus krietni modernākajiem un teju 10 gadus jaunākiem A4. Audi sortiments arī ir ievērojami plašāks nekā citiem Vācu premium zīmoliem.

Starp BMW markas modeļiem atradīsiet 1-sērijas un 3. sērijas E46 modeļus. Gan viens, gan otrs ir pierādījis sevi kā uzticamu auto, kas piedāvā komforta un dinamikas zelta vidusceļu. Ir iespēja iegādāties ar pirmās paaudzes X5 un 7. sērijas E38 un E65.

Arī Mercedes-Benz piedāvā analogus modeļus Audi un BMW piedāvājumam. Par nepilniem 3000 eiro ir iespējas iegādāties C W203 un E W211 klases auto, kas atbilst Latvijas vidējam auto parka vecumam – 13 gadi.

Pieejami arī ML klases apvidus auto un S klases sedani, taču gan viens gan otrs prasīs kapitālus ieguldījumus, kas nav šīs cenu kategorijas vērti.

Labākie šajā kategorijā:

 • Audi A4 2,5 D S-Line;
 • BMW 3. sērija E46 3,0 dīzelis;
 • Mercedes Benz C220.

Lietots auto līdz 7000 eiro

Ford

Vadīsimies pēc iepriekšējā parauga un arī šajā gadījumā apskatīsim gados jaunākus auto no budžeta klases un nedaudz vecākus premium klases spēkratus. Piedāvājuma diapazons neko daudz neatpaliek no iepriekšējās cenu kategorijas.

Arī šajā spektrā var iegādāties iesāktus projekta auto, līdz galam nerestaurētus padomju laiku auto, kā arī praktiski jaunus pilsētas auto.

Jauni un mazlietoti auto līdz 7000 eiro

Tā nav gramatikas kļūda, jo par 6500 eiro var iegādāties pilnīgi jaunu auto, ja to tā var dēvēt. Precīzāk gan būtu teikt elektromopēdu uz četriem riteņiem. Runa ir par mistiskiem Lmi elektromobīļiem ar vienu sēdvietu un jumtu virs galvas.

Tai pat laikā var iegādāties arī 2018. gada Volkswagen Up un Ford Focuss, kuri jau paspējuši nobraukt vairāk nekā 200 000 kilometru. Lai arī sludinājumā nav norādīts, ka auto iepriekš bija taksometri tas ir visai acīmredzami.

Plašā izvēlē dažādi Volkswagen, Hyundai, Nissan, Kia un citu marku automobiļi, kuri bieži vien nav vecāki par pieciem gadiem. Dažiem no tiem joprojām ir ražotāja garantija, piemēram, Kia, kas saviem auto dod septiņu gadu garantiju.

Labākie šajā kategorijā:

 • Volkswagen Up!
 • Ford Focus
 • Opel Insignia

Premium auto līdz 7000 eiro

Premium auto

Šajā cenu kategorijā parādās plašākas izvēles opcijas un nākuši klāt citu autoražotāju premium zīmoli, piemēram, Lexus un Porsche.

Audi gadījumā esam pārlekuši pāri divām paaudzēm un līdzās A4 (B8) atrodama plaša A6 (C6) izvēle. Dominē arī otrās paaudzes A3 Facelift modeļi, kurus ražoja no 2003. līdz 2013. gadam. Attiecīgi dizains ir visai novecojis. Ja ir vēlēšanās iegādāties ziemas gāžamauto, tad šī ir tā vieta, kur meklēt Quattro. Piemēram, 1990. gada 2.3 20V maksā 5 900 eiro.

Līdzīgs stāsts ar BMW markas automobiļiem. Lai arī 3. sērijas spēkratiem lēciens ir tikai par vienu paaudzi parādās jau krietni plašāks 5. sērijas automašīnu klāsts, kā arī  pirmās paaudzes X5 facelift modeļi.

Lasiet vēl:

Jābūt uzmanīgiem ar nobraukuma autentiskumu. Gan 3. gan 5. sērijas modeļiem, salīdzinoši ar citiem zīmoliem, ļoti bieži ir melots par automašīnas patieso nobraukumu.

Vācijas trio noslēdz Mercedes Benz un cenu kategorijā līdz 7000 eiro varēsiet iegādāties jau nākamās paaudzes C un E klases automobiļus. Plašā izvēlē būs arī dažādi busiņi gan darbam, gan ģimenei.

Cenu amplitūdā no 3000 līdz 7000 parādās arī pirmās paaudzes Porsche Cayenne. Lai arī komforts un dinamika ir izcila, neaizmirstiet, ka šie auto pārsvarā ir pieejami ar benzīna dzinējiem. Dīzeļdzinēja versija pirmās paaudzes Cayenne modelim tika saražota ļoti ierobežotā daudzumā.

Lexus markas automobiļi ir vairākkārtīgi atzīti par visuzticamākajiem automobiļiem pasaulē. Prestižā J.D. Power uzticamības topa virsotni Lexus ir ieņēmis astoņas reizes pēc kārtas. Lai arī šie auto nav izteikti populāri mūsu platuma grādos, statistiski ar tiem būs mazāk problēmu. Cenā līdz 7000 eiro var iegādāties labi aprīkotu un ne pārāk vecu IS modeli.

Labākie šajā kategorijā:

 • Lexus IS;
 • Audi A4 B8 2,0 TDI quattro (170 zs) vai 2,0 TFSI quattro (211 zs)
 • BMW 3. sērijas E90 330D

Lietots auto līdz 10 000 eiro

Kia

Nekas daudz nemainās budžeta klases automobiļos, kuri ir dažus gadus veci. Palielinās vienīgi pieejamas automobiļu klāsts un pārdevēji, kas vēl nav tik ļoti izmisuši, lai nolaistu cenu zemāk.

Jauni auto līdz 10 000 eiro

Šī ir cenu kategorija kurā jāsāk domāt vai vispār ir vērts pirkt mazlietotu pilsētas auto, ja tā vietā var nopirkt dažus gadus vecāku premium klases auto. Piemēram, var dabūt praktiski jaunu 2018. gada Hyundai i20 auto, kas sevi ir pierādījis kā uzticamu transporta līdzeklil. Tanī pašā laikā par to pašu summu var iegādāties teicami aprīkotu Vācijas premium auto.

Pirms kāda laika veicām aptauju un rezultāti liecina, ka Latvijā lielākā daļa balsotāju izvēlētos lietotu premium auto nevis jaunu budžeta klases automobili.

Labākie šajā kategorijā:

 • Škoda Fabia;
 • Toyota Corolla;
 • Kia Ceed.

Premium auto līdz 10 000 eiro

Mercedes Benz

Te jau ir visai plaša izvēle no kā izvēlēties savu sapņu auto. Pārsvarā šajā cenu kategorijā dominē tās pašas paaudzes auto, kas bija cenu kategorijā līdz 7000 eiro. Vienīgā atšķirība, ka piedāvājums ir plašāks un bagātīgāku aprīkojuma līmeni.

Atsevišķos gadījumos var atrast arī kādu auto no jaunākas paaudzes izlaiduma. Sevišķi tas attiecas uz BMW markas spēkratiem, kuriem 2011. gadā parādījās jaunā 3. sērija F30 un 5. sērijas F10 modeļiem, kas debitēja 2010. gadā.

Budžeta pieaugums par 3000 eiro nav diži ietekmējis arī Mercedes Benz piedāvājumu, kurā parādījušies vienīgi Citan bulku vāģi.

Toties ir krietni pieaudzis to automobiļu skaits, kas ir unikāli pēc savas būtības. Tajā skaitā ir jaudīgas, taču par kādiem 5 gadiem vecākas kupejas.

Labākie šajā kategorijā:

 • BMW 3. sērijas F30 2,0D (181 zs)
 • Audi A4 B8 2,0 TDI quattro (170 zs) vai 2,0 TFSI quattro (211 zs)
 • Mercedes Benz E 220

Lai kāds arī būtu jūsu budžets, šis ir viennozīmīgi labs brīdis, lai meklētu jaunu auto. Taču, ja ir jāņem kredīts, tad var gadīties, ka to jums varētu arī atteikt. Finanšu iestādes šobrīd ir ļoti piesardzīgas un nelabprāt finansē jauna auto iegādi.

Pieprasiet no auto pārdevēja uzrādīt automašīnas ekspluatācijas dokumentus, piemēram, autoDNA vēstures atskaiti, kas pirmkārt pierādīs automašīnas atbilstību sludinājumā esošajiem apgalvojumiem un otrkārt ietaupīs jums naudas līdzekļus.

Summa komentāri: 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.