autoDNA iesaka
Auto mazgāšana

Auto mazgāšana pašrocīgi ir kas vairāk par “karvaša” automātu

21 decembr 2019

Ziema ir tikko sākusies vai jau tuvojas pavasaris, taču lietas būtību tas daudz nemaina. Rudens, ziemas, pavasara vai vasaras tīrīšana – kārtīgs saimnieks savu spēkratu lūkos allaž uzturēt pedantiskā kārtībā kā iekšpusē, tā arī no ārpuses, vai ne? Šoreiz fokusā jūsu automašīna, kura ir pelnījusi rūpīgu apčumināšanu – tātad, kārtīga auto mazgāšana pēc garajiem un netīrumu pilnajiem ziemas kilometriem pilsētā vai pa lielceļiem.

Lai auto mazgāšana būtu pilnvērtīga, ir nepieciešams apbruņoties ar pacietību, vairākiem spaiņiem ūdens, dažādiem tīrīšanas līdzekļiem un tīrām lupatām. Tikko nomazgāts auto sniedz brīnišķīgu sajūtu un baudu braukt. Brīžiem pat liekas, ka auto labāk “iet”, ja tas ir tikko nomazgāts.

Daži eiro kādā no Latvijas pašapkalpošanās automazgātavām noņems tikai redzamākos netīrumus. Arī automātiskās mazgātavas kvalitātes ziņā nespēj konkurēt ar veco labo sūkli un spaini.

Lietošanas instrukcija

Foto: Unsplash.com

 

Pirms auto mazgāšanas izlasiet lietošanas instrukciju

Pirms ķeraties klāt savam tīrīšanas līdzekļu arsenālam, izlasiet to lietošanas instrukcijas. Ne visi tīrīšanas līdzekļi ir universāli un der jebkurai virsmai. Daži no tiem atsevišķos gadījumos var bojāt krāsu, laku vai citus interjera un eksterjera apdares materiālus.

Spilgts piemērs ir auto mazgāšanu veikt ar trauku tīrīšanas līdzekli vai veļas pulveri/šķidrumu. Šie tīrīšanas līdzekļi nav paredzēti saskarei ar automašīnas virsbūvi (vasks, laka, krāsa). Tie var būt ne tikai abrazīvi, kas pats par sevi ir slikti, bet arī to ķīmiskais sastāvs nav pielāgots šādai tīrīšanai un ātri vien padarīs virsbūvi blāvu.

 

Trīs spaiņu metode

Visefektīvākais veids kā pilnībā nomazgāt savu automašīnu ir izmantot tā saukto trīs spaiņu metodi:

  • pirmajā spainī ir iejaukts tīrs ūdens un auto šampūns;
  • otrajā spainī ir tīrs ūdens, kurā jūs skalojat savu sūkli vai mazgāšanas cimdu;
  • trešais spainis ir paredzēts tikai un vienīgi riteņu tīrīšanai.

Ļoti būtiska loma ir tieši otrajam spainim, kurā jūs veicat sava netīrā sūkļa skalošanu. Pretējā gadījumā visi netīrumi nonāk pirmajā spainī un mazgāšanai zūd jēga. Kad auto ir kārtīgi saziepēts, to noskalo ar tīru ūdeni.

Kad spaiņi ir sagatavoti svarīgi atcerēties, ka pirms tīrīšanas auto ir vēlams noskalot no dubļiem un citiem lieliem netīrumiem. Ja uzreiz ķersities klāt ar sūkli, tad sausie putekļi un smiltis tikai saskrāpēs jūsu automašīnas virsmu. Nav vajadzības pirkt augstspiediena mazgāšanas sistēmu – pietiks ar dārza šļūteni.

Mazgājot auto, pievērsiet īpašu vērību dažādām spraugām, kurās ziemas laikā ir uzkrājušies netīrumi, sāls un cita ceļu tīrīšanas ķīmija.

Lasi vēl:

Palutiniet auto virsbūvi

Palutiniet automašīnas virsbūvi

Kad auto ir kārtīgi nomazgāts ir pienācis laiks kārtīgi parūpēties par virsbūvi. Ja vēlaties, lai automobilis ilgāku laiku spīdētu un laistītos, tad ir nepieciešams virsbūvi apstrādāt ar īpašu mālu, kā arī ievaskot to un nopulēt.

Māls auto tīrīšanai noņems dažādus netīrumus, kas dziļi ieēdušies virsbūvē (insekti, metāla pulveris no bremžu uzlikām, utt.). Šie netīrumi obligāti jānoņem pirms pulēšanas, pretējā gadījumā tie ātri sabojās pulēšanas ripu un pielīpot pie ripas skrāpēs laku!

Kad lielie netīrumi ir noņemti ar mālu, atliek vienīgi izpulēt sīkas skrambas. To var veikt ar smalku pulēšanas pastu. Pilnīgai laimei var arī veikt visu automašīnas virsmas pulēšanu, taču to gan labāk uzticēt prasmīgiem meistariem.

Vaskošana

 

Vaskošana

Daudzi cilvēki uzskata, ka auto vasks nodrošina spīdumu – un tas tā arī ir, taču ir vēl kāds būtisks ieguvums. Vasks ir aizsargājošs līdzeklis, kas pasargā automašīnas virsmu no kaitīgajiem UV stariem, kas gādās, lai krāsa tik ātri neizbalē.

Tikko uzklāts vasks atgrūdīs ne tikai ūdeni, bet arī citas kodīgas vielas, piemēram, putnu izkārnījumus. Ņemot vērā, ka vaskā nav abrazīvo vielu, tad šo procedūru varat veikt arī pats savām rokām.

Nu redz, nepagāja ne puse dienas, kad auto ir perfekti tīrs, spīd un laistās. Atliek vēl uztaisīt pāris bildes ar telefonu un gandarījums ilgākam laikam ir garantēts. Pēc šādas ģenerālās tīrīšanas var reizi nedēļā iebraukt kādā no “karvašiem” un par dažiem 1-2 eiro ātri noskalot netīrumus.

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.