autoDNA iesaka
Auto mazgāšana ziemā

Auto mazgāšana ziemā. Kārtīgi un vismaz divreiz mēnesī!

8 decembris 2021

Ziema ir izcili riebīgs laiks, lai mazgātu savu automobili. Pat pie nelieliem mīnusiem uz logiem un durvju spraugās ātri veidojas ledus kārta. Arī uz ceļiem izkaisītā ķīmija un sāls, auto padarīs ātri netīru. Izrādās, ka auto mazgāšana šajā gadalaikā ir sevišķi nepieciešama!

Ikvienam ir patīkami braukt ar tīru auto, bet reti kurš par to parūpēsies netīrajos mēnešos jeb vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Autovadītāji var izvairīties no daudzām problēmām, tostarp mehāniskām, ja auto tiek rūpīgi mazgāts šajā laikā.

Ziemas netīrumu un sāls nodarītie bojājumi

Sāls, ko ziemā lieto uz ceļiem, var būt ļoti kaitīgs automašīnas krāsai un metāla virsmām. Izkususī “šļura” pat pie -10 un vairāk grādiem, ātri uzkrājas automašīnas apakšējā daļā, kas laika gaitā bojā detaļu metāla virsmas, šasiju, kā arī krāsu.

Visbiežāk ziemas netīrumu, sāls un ceļu uzkopšanas ķīmijas sekas ir redzamas uz automašīnas virsbūves detaļām – arkām, spārniem, sliekšņiem, motora pārsega kā arī bagāžnieka. Šīs arī ir tās vietas, kuras jāpārbauda pirms automašīnas iegādes. Tikpat lielu postu rūsa var nodarīt arī automašīnas šasijai un piekares detaļām. Sevišķi, ja ir bojāti detaļu gumijas putekļu sargi.

Ja jūsu automobilim nav ziemas gumijas paklājiņi, tad mitrums un sāls neizbēgami nonāks arī jūsu automašīnas salonā. Sapelējuši paklājiņi ir sīkums, ja salīdzina ar koroziju uz vadiem un savienojuma vietām, kas parasti atrodas zem automašīnas tepiķa. Līdzās mitrumam salonā var parādīties arī nepatīkams, pūstošs aromāts.

Lasiet vēl:

Auto mazgāšana ziemā – kur?

Ja vasarā varam atļauties savu auto mazgāt pagalmā, tad ziemā tas ir ievērojami grūtāk. Ne tikai tāpēc, ka mums virsū ir biezas drēbes, bet arī dārza šļūtene visticamāk ir aizsalusi. Ja auto nav mazgāts kopš novembra, tad nebūtu slikti to aizvest uz kādu no profesionālajām auto mazgātavām, kur to kārtīgi nopucētu.

Latvijā kā sēnes pēc lietus ir parādījušās vairākas pašapkalpošanās mazgātavas. Auto mazgāšana būs lētāka un ātrāka. Šī ir ideāla vieta, lai reizi nedēļā par dažiem eiro noskalotu sakrājušos sāli un netīrumus. Rūpīgi iztīriet radiatora resti un riteņu arkas.

Noteikti pievērsiet uzmanību spraugām, kurās netīrumi un sāls mēdz uzkrāties visvairāk. Sevišķi pie sliekšņiem un durvīm. Ja ārā ir zem nulles, tad neaizmirstiet ar tīru drānu nosusināt degvielas tvertnes vāciņu un durvju ailes. Pretējā gadījumā tās var aizsalt!

Daudziem autovadītājiem ir uzskats, ka auto ziemā nav vērts mazgāt, jo tas ātri paliks netīrs. Ja gada siltajos mēnešos mēs vairāk domājam par automašīnas vizuālo izskatu, tad ziemā viss ir pretēji. Auto ir jāmazgā vismaz divreiz mēnesī un jādomā nevis par vizuālo izskatu, bet gan to kā dabūt sāli un netīrumus nost.

Summa komentāri: 0

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.