autoDNA iesaka
auto no Beļģijas

Auto no Beļģijas – plusi un mīnusi

11 maija 2020

Nelielā valsts, kas atrodas pa vidu starp Franciju un Vāciju ir iecienīts tirgus lietotu auto importētājiem. Latvijas lietotu auto tirgū visbiežāk nonāk automašīnas no Vācijas un Francijas, Beļģiju atstājot godpilnajā trešajā vietā.

Auto no Beļģijas ir īstas pērļu medības profesionāliem auto pārdevējiem. Salīdzinoši ar citu valstu automašīnām, Beļģijas auto parasti ir ar lielu nobraukumu. Arī pēc avārijas tos reti, kurš steidz salabot un pārsvarā liek uz pārdošanu.

Ja runa ir par pašu valsti, tad Beļģijā dzīvo nedaudz vairāk par 11,5 miljoni iedzīvotāju. Oficiālās valodas ir nīderlandiešu un franču, izplatīta arī angļu un vācu valodas lietošana. Līdz ar to Beļģijas tirgū nereti nonāk arī automašīnas no apkārtējām valstīm. Valsts valūta ir eiro un saskaņā ar autoDNA rīcībā esošajiem statistikas datiem, Beļģijā ir reģistrēti vairāk nekā 5 000 000 automašīnu.

Tirgus specifika

Pilsētas atrijs Brisele, Beļģija

Beļģijā gan jaunu, gan arī lietotu automašīnu tirdzniecība ir attīstīta. Dominē dažādu auto tirdzniecības salonu piedāvājumi ar ļoti plašu transportlīdzekļu klāstu. Privātās reklāmas veido nelielu daļu no kopējā tirgus apjoma un pārsvarā ar auto tirgošanu nodarbojas uzņēmumi.

Jāņem vērā, ka apdrošināšanas firmas Beļģijā bieži vien pat nelielus bojājumus kvalificē kā vispārējo transportlīdzekļa zaudējumu. Līdz ar to lietotu un nedaudz bojātu automašīnu cenas ir ļoti pievilcīgas.

Tas izriet arī no tā, ka automašīnas Beļģijā bieži ir ar lielu nobraukumu. To var viegli verificēt īpaši izveidotajā Beļģijas autoDNA vēstures atskaitē. Ļoti svarīgi ir arī tas, ka beļģi parasti nemēdz labot automašīnu pēc avārijas, tāpēc nav grūti atrast auto pēc nelielas avārijas par ļoti pievilcīgu cenu.

Vēl jāņem vērā, ka Beļģijā, jo īpaši Briselē, ir sevišķi liels diplomātu auto parks. Kā likums, šāds autoparks parasti tiek uzturēts teicamā kvalitātē, nav šaubu par tā ekspluatācijas vēsturi un lielākoties tie ir labi aprīkoti premium klases spēkrati par ļoti labu cenu.

Kur meklēt auto no Beļģijas?

Kur iegādāties auto no Beļģijas?

Vislabākās izredzes šādus auto atrast būs vietējos Beļģijas sludinājumu portālos. Daļa sludinājumu noteikti būs ievietoti arī Eiropas lielākajos sludinājumu portālos, piemēram, mobile.de, taču labākie piedāvājumi būs jāmeklē vietējos resursos.

Zemāk ir daži no vietējiem Beļģijas sludinājumu portālos, kuros ir vērts apskatīt šā brīža piedāvājumu:

Lasiet vēl:

Dokumenti un formalitātes

Rozā forma Beļģija

Formulaire rose

Lai pārdotu automašīnu Beļģijā, tam obligāti ir nepieciešams sertifikāts – Contrôle technique/Technische Controle, kas pēc savas būtības ir līdzīgs mūsu tehniskajai apskatei.

Kā jau Eiropas birokrātijas, diplomātijas un politiskā epicentra valstij pienājas, Pēc tam kad auto ir iegādāts pircējs saņem no pārdevēja vairākus dokumentus:

 • Darījuma apliecinošu dokumentu, kurā iekļauta informācija par:
  • transportlīdzekļa marku, modeli un motora tilpumu;
  • PVN (cena bez PVN, PVN likme, PVN summa, kopējā samaksātā PVN ar cenu);
  • iepriekšējo īpašnieku un/vai pārdevēju vārdus un adreses.
 • Tehniskās apskates sertifikātu;
 • Reģistrācijas apliecību;
 • Reģistrācijas pieprasījumu (Demande d’immatriculation – formulaire rose / Inschrijving van voertuigen);
 • Transportlīdzekļa tehniskās apskates sertifikātu (contrôle tehnika);
 • Atbilstības sertifikātu (certat de conformité), kas apliecina, ka transportlīdzeklis atbilst Eiropas drošības un izmešu standartiem;
 • Sašķidrinātās naftas gāzes (LPG) uzstādīšanas sertifikātu, ja automašīna ar to ir aprīkota;
 • Servisa ierakstus;
 • Car-Pass datus;

PVN reģistrētam pārdevējam ir pienākums papildus izsniegt:

 • pārdošanas rēķinu, kurā sīki aprakstīta transportlīdzekļa marka, modelis un cita informācija;
 • detalizēta informācija par iekasēto PVN un uz kāda pamata tas ir aprēķināts.

Lai izbrauktu no valsts ir nepieciešami tranzīta numuri un apdrošināšana. Pēc tiem būs jādodas uz Briseles pilsētas atriju (City Atrium – Brussels, Belgium). Numuri maksā 75 eiro un derīgi 30 kalendārās dienas.

Plusi un mīnusi automobiļu importam no Beļģijas

Čurājošais puisēns, Beļģija

Ja esat nolēmis pats saviem spēkiem doties uz Beļģiju pēc auto, tad pirms ceļa somas kravāšanas ir rūpīgi jāizvērtē vairāki plusi un mīnusi.

Sāksim ar pozitīvajiem aspektiem:

 • Liela un dažāda automobiļu izvēle;
 • Lielisks cenu diapazons ceļu satiksmes negadījumos cietušām automašīnām;
 • Pārskatāma automašīnu vēsture.

Starp būtiskākajiem pretargumentiem auto iegādei no Beļģijas paša spēkiem:

 • Laikietilpīgs un piņķerīgs iegādes process;
 • Brauciena un uzturēšanās izmaksas vismaz divu dienu garumā.

Ja internetā esat noskatījis patiesi lielisku piedāvājumu, pircējs ir gatavs rezervēt auto un varat tur nokļūt dažu dienu laikā, tad varat kravāt mantas un doties pakaļ savam sapņu auto. Ņemiet vērā, ka nobraukumi 10 un vairāk gadus veciem auto būs lielāki nekā Latvijā pierasts.

Otrs variants ir šādu auto iegādāties pastarpināti un uzticēt visas formalitātes nokārtot profesionāliem auto tirgotājiem/importētājiem tepat Latvijā.

Lasi vēl: