autoDNA iesaka
auto no Lielbritānijas

Kā iegādāties un atvest uz Latviju lietotu auto no Lielbritānijas?

1 novembr 2018

Tā diena beidzot ir pienākusi. No 1. novembra Latvijā var oficiāli reģistrēt automobiļus ar stūri labajā pusē. Taču kā iegādāties auto no Lielbritānijas un ar kādām izmaksām ir jārēķinās, lai to atvestu uz Latviju?

Lielbritānija ir izslavēta ne tikai ar lētā darba spēka piesaisti no Postpadomju valstīm, bet arī lietotām automašīnām, kuras tur ir ievērojami lētākas nekā kontinentālajā Eiropā. Iemesli tam ir dažādi, taču skaidrs ir viens – pavisam drīz uz Latvijas ceļiem parādīsies automobiļi ar stūri labajā pusē un Latvijas valsts transportlīdzekļa numura zīmēm.

Detalizētāk apskatīsim šādas tēmas:

Ja arī tu vēlies pa Latvijas ceļiem braukt ar stūri labajā pusē, tad līdz savam sapņu auto no Lielbritānijas būs jāizpilda zināmi priekšnosacījumi.

Kur pirkt?

auto no Lielbritānijas

Ja nauda ir iekrāta, tad visizdevīgāk lietotu auto no Lielbritānijas ir meklēt dažādās izsoļu interneta lapās, piemēram, “Copart”. Tur lielākoties ir divu veidu automašīnas – no apdrošināšanas kompānijām un policijas atņemtās.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Ja auto tirgo apdrošināšanas kompānija, tad parasti tā būs sista. Savukārt, ja policija tirgo, tad tā ir bijusi atsavināta. Automobiļi no šādām izsoļu lapām principā ir norakstīti vietējā tirgū un 95% gadījumu būs bez dokumentiem.

Lasi vēl: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

Otrs variants ir meklēt savu iekāroto auto kādā no sludinājumu portāliem, piemēram, “Carsite”, kurā vidēji katru dienu ir ap 400 000 transportlīdzekļu. Tirgus ir gana liels un līdzās “Carsite” atradīsies arī citi sludinājumu portāli.

Pirms auto iegādes neaizmirsti pārbaudīt tā vēsturi “autoDNA” datubāzēs! Tas, ka auto tiek tirgots Lielbritānijā nenozīmē, ka tur visi pārdevēji ir godprātīgi.

Kā tiek formēti dokumenti?

auto no Lielbritānijas

Automašīnas atrašana ir vienkāršākais. Lai atvestu auto no Lielbritānijas uz Latviju, nāksies vai nu pašam doties uz ārvalstīm vai arī uzticēt to kādam uzņēmumam.

Ja auto tiek pirkts jau iepriekš pieminētājās izsolēs, tad parasti dokumenti šādām automašīnām ir nodoti Lielbritānijas vietējam CSDD jeb “Driver & Vehicle Licensing Agency” (DVLA). Lai dabūtu dokumentus atpakaļ, ir jāraksta pieprasījuma forma V5C/4 un mēneša laikā tie tiks nosūtīti uz Latviju. Kad dokumenti ir rokā, tad jādodas uz mūsu pašu CSDD.

Ja auto tiek pirkts no sludinājumu portāla, tad pārdevējam/automašīnas īpašniekam ir jāveic attiecīgās piezīmes VC5 dokumentā par īpašnieka maiņu divos eksemplāros. Viena daļa paliek jaunajam automašīnas īpašniekam, savukārt otra daļa ir jāiesniedz DVLA.

Līdz ar to ir ļoti būtiski, lai tie dokumenti arī tur nonāktu. Tāpēc vai nu pašam ir jādodas līdzi iepriekšējam automašīnas īpašniekam vai arī pašam ir jāaizved uz DVLA. Svarīga piezīme, Lielbritānijas DVLA automašīnas dokumentus sūtīs tikai un vienīgi uz Lielbritānijas adresi. Attiecīgi vajadzēs atrast kādu tautieti, kurš dzīvo Lielbritānijā un, uz kura adresi var atsūtīt nepieciešamos dokumentus.

Vai ir vērts pašam lidot pakaļ auto?

auto no Lielbritānijas

Ja apsverat iespēju sagaidīt nopirkt aviobiļeti un pašam doties pēc auto no Lielbritānijas, tad ir vērts divreiz padomāt vai šis būs ekonomiski izdevīgākais risinājums.

Jums būs jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļete;
  • Automašīnas apdrošināšana ap 50 EUR/dienā;
  • Prāmis;
  • Degviela atpakaļceļā;
  • Ikdienas tēriņi 2-3 dienām;
  • Automašīnas ceļa nodoklis ap 200 EUR

Kopā sanāks aptuveni 600 – 700 EUR, varbūt pat vairāk. Aptuveni tikpat maksā atvest automašīnu ar treileri no 500 – 700 EUR. Skatoties kurā pilsētā tas tiek tirgots. Svarīga piebilde, ka loģistikas uzņēmums vai individuālie komersanti diez vai kārtos papīrus jūsu vietā, taču, ja pērkat auto caur izsoli, tad dokumentus var arī attālināti nokārtot.

Lasiet vēl:

Kā auto no Lielbritānijas piereģistrēt Latvijā?

Lai arī automašīnas stūri vairs nevajadzēs obligāti pārlikt uz kreiso pusi, būs jāveic citi tehniskie darbi, lai varētu dabūt Latvijas numura zīmes.

Kad auto ir veiksmīgi atgādāts uz Latviju, var ķerties klāt priekšējo lukturu, aizmugurējo miglas lukturu un spoguļu nomaiņai, kas atbilst satiksmes drošībai, kur plūsma notiek pa ceļa labo pusi. Kā arī būs jāiegādājas jauns papildus “gadžets” – videokamera un displejs. Kamera ir jānovieto automašīnas kreisajā pusē, lai autovadītājs redzētu situāciju no kreisās puses.

Kad tas viss ir izdarīts, jādodas uz CSDD un jāveic ekspertīze, kur inspektori novērtēs veikto detaļu nomaiņu, kameras darbību un sniegs savu verdiktu.

No 1. novembra Eiropas Savienībā vēl tikai Slovākijā ir aizliegts reģistrēt auto ar stūri labajā pusē. Savukārt Latvijā auto no Lielbritānijas vairs nebūs nolemti izjaukšanai pa detaļām.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.