autoDNA iesaka
Auto no Lielbritānijas

Četri iemesli, kāpēc auto no Lielbritānijas ir tik lēti un pieejami

1 oktobr 2018

Pēc nepilna mēneša Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē. Grūti spriest vai tas ir labi, vai slikti, taču viens ir skaidrs – automašīnas iegāde Lielbritānijā ir krietni lētāka nekā citās Eiropas Savienības valstīs.

Esat ievērojuši, ka auto no Lielbritānijas, ar kuriem uz Latviju ir atbraukuši mūsu tautieši pārsvarā ir premium segmenta? Piemēram, 2011. gada 5. sērijas BMW ir iespējams iegādāties sākot no 5 500 sterliņu mārciņām, kas ir teju 6 200 EUR. Bet, kur ir āķis?

Stūre labajā pusē

Stūre labajā pusē

Viens no iemesliem ir teju neeksistējošais lietoto automašīnu tirgus ārpus Lielbritānijas. Kontinentālajā Eiropā satiksme notiek pretēji tam kā tas ir Lielbritānijā un Īrijā, attiecīgi pieprasījums ir pēc automašīnām ar stūri kreisajā pusē.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Latvija un Slovākija ir vienīgās valstis visā ES, kur pagaidām nav atļauts reģistrēt auto ar stūri labajā pusē. Līdz ar to nav pamata domāt, ka cena šiem automobiļiem pēc 1. novembra būtiski palielināsies.

Apdrošināšana

Apdrošināšana

Pirms kāda laika Latvijas autovadītāji nostājās uz kara takas, jo apdrošinātāji visi kā viens bija ievērojami pacēluši cenas OCTA polisēm. Ierasto 50-60 EUR vietā gada polisei cena pieauga līdz 120 – 150 EUR. Tas ir sīkums salīdzinājumā ar cenām Lielbritānijā.

Gados jauniem angļiem ar jaudīgiem premium automobiļiem (arī 2,0 litri skaitās gana daudz) apdrošināšana var izmaksāt sākot no 1 500 eiro un uz augšu. Līdz ar to iekārojami auto no Lielbritānijas ir krietni lētāki, savukārt mazlitrāžas un mazjaudas pilsētas auto ir tādā pašā cenā, ja ne pat dārgāki.

Lasi vēl: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

Analītiķi ir aprēķinājuši, ka 2018. gadā aptuveni 7,5 miljoni Lielbritānijas iedzīvotāju nespēj atļauties pārvietoties ar personīgo automašīnu. Galvenais iemesls tiek minētas augstās apdrošināšanas izmaksas, kas turpina kāpt.

Auto uzturēšanas izmaksas

Auto uzturēšana

Apdrošināšana ir tikai viens no obligātajiem maksājumiem, ar kuriem jārēķinās iedzīvotājiem Lielbritānijā. Augsti nodokļi, degvielas cena, maksa par stāvvietu un citas ar auto uzturēšanu saistītas izmaksas, turpina ietekmēt lietotas automašīnas cenu.

Šī ir zelta ādere lietotu rezerves daļu tirgotājiem, kas par lētām naudām nopērk auto no Lielbritānijas un Latvijā zibenīgi izjauc pa detaļām. Uzmanīgi ar priekšējiem lukturiem, jo tie gan nav derīgi.

Sabiedriskais transports uzvar

Sabiedriskais transports

Līdz ar augošajām izmaksām, palielinās to cilvēku skaits, kas nolemj atbrīvoties no privātajiem automobiļiem un priekšroku dod pārdomātajai sabiedriskā transporta sistēmai. Eiropa Savienība pamazām virzās uz automobiļu izskaušanu no pilsētu centriem.

Pirmā no Eiropas metropolēm būs Parīze, kas plāno līdz 2030. gadam aizliegt automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju iebraukt pilsētas centrā.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.