Gribu pirkt auto
auto pēc avārijas

Kam pievērst uzmanību pērkot auto pēc avārijas.

Pievienoja 20 februāris 2015

Auto pēc avārijas vilina daudzus cilvekus nopirkt transportlīdzekli pēc avārijas ar pievilcīgo auto cenu. Tomēr, kā jau tas bieži dzīvē notiek tur, kur var daudz iegūt, var arī tik pat daudz zaudēt un pat vairāk. Iegādājoties jau nesasistu un nesabojātu lietotu automašīnu jūs varat kļūt nelaimīgi, nemaz nerunājot, ja jūs ieinteresē automašīna, kura ir pēc avārijas. Tāpēc pērkot sistu auto risks zaudēt naudu ir daudz augstāks un pēc tam kad esam apsvēruši visus plusus un mīnusus, pirms nolēmjam spert šo soli, mums vajadzētu stingri ievērot dažus noteikumus.

Bojāts vai remontēts auto? 

Paradoksāli ir tas, ka mazāk riskanti ir nopirkt auto, kurš ir bojāts un nav saremontēts, nekā auto, kurš pēc avārijas tika saremontēts. Pirmajā gadījumā remontu mēs veicam paši vai arī tas tiek veikts ar mūsu uzraudzību, izmantojot autodetaļas, kuras mēs paši iegādājāmies, jo, ja automašīnu remontēja tās iepriekšējais īpašnieks, iespējams, ka darbs nebija īpaši kvalitātivs un ar zemām izmaksām, lai pēc iespējas vairāk varētu nopelnītu to pārdodot. Pērkot automašīnu, kura bija avarējusi un kuras remontu veica tās pārdevējs, mēs riskējam arī ar to, ka šis auto, iespējams, bija salikts no vairākiem auto vrakiem un stāsts par auto avāriju ir tikai piesegs, lai slēptu vairāku auto vraku salikšanas pēdas vienā automašīnā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, cik vien tas ir iespējams, pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi. 

Pārbaudiet auto vēsturi

Vieglākais veids, kā pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi ir saņemt visu informāciju piešķirtajā VIN numurā. To var izdarīt, piemēram, tikai ar dažiem klikšķiem internetvietnē autoDNA.lv. No iegūtā ziņojuma mēs uzzināsim kāds aprīkojums ir mūsu pārbaudāmajam transportlīdzeklim, kas var palīdzēt samazināt remonta izmaksas un pārbaudīt auto vēsturē vai pēdēja avārija bija vienīgā. Starp citu, uzzinām arī to vai automašīna nav zagta. Šis princips attiecas arī uz gadījumiem kad transportlīdzekli izremontēja tās iepriekšējais īpašnieks.

Jo jaunāks, jo labāks

Izdevēgāk būs nopirkt jaunāka gada gājuma bojātu automašīnu. Jo vecāks un lētāks transportlīdzeklis, jo mazāka iespēja, ka mēs to saremontēsim ar labas kvalitātes rezerves daļām un, ka tas viss būs par saprātīgu cenu. Jāņem vērā arī tas, ka dažām vecām automašīnām der tikai oriģinālās detaļas, kas padara transportlīdzekļa atjaunošanu ļoti dārgu. 

Auto ir jāredz

Transportlīdzekli, kuru jūs domājat iegādāties, noteikti būtu jāredz savām acīm. Lai gan patiesībā šķiet, ka mēs tomēr nepērkam kaķi maisā, taču bieži var dzirdēt stāstus par cilvēkiem, kuri ir nopirkuši bojātu auto tikai balstoties uz fotogrāfijām un nav grūti iedomāties, ka rūgti to nožēloja. Pat tad, ja fotogrāfijas ir ļoti kvalitatīvas, mums nav nekādas garantijas, ka tās objektīvi atspoguļo visas iespējamās auto problēmas, kuras sagaida jauno transportlīdzekļa īpašnieku. Tik pat acīgiem mums ir jābūt arī tad kad pērkam saremontētu auto pēc avārijas. 

Tikai ar meistaru

Lai novērtētu automašīnas reālo bojājuma stāvokli auto pēc avārijas nepieciešams labs auto mehāniķis un bieži vien arī labs auto skārdnieks, tāpēc kvalificēts automeistars vienmēr būs nepieciešams kad gribam apskatīties auto, kuru gribam iegādāties. Ja mēs nevaram gluži paņemt meistaru sev līdzi uz auto bārbaudi mums noteikti ir jādodās ar savu auto uz autoservisu pašiem, pat tādos gadījumos, ja jums nāksies izīrēt autopacēlāju. Tas noteikti ir jāizdara pat tad, ja mums šķiet, ka mums ir ļoti labas zināšanas auto jomā. Šajā gadījumā “kaut kādas” zināšanas nebūs pietiekamas. Tāpēc mums ir nepieciešams mehāniķis ar lielu pieredzi. Pie šāda principa mums, protams, ir jāpieturās arī tad, kad pērkam auto pēc avārijas, kuru saremontēja iepriekšējais īpašnieks. 

Saremontēta auto pēc avārijas

Pērkot transportlīdzekli, kura bojājumi tika novērsti, mums vajadzētu pieturēties pie tradicionāliem lietotu automašīnu pirkšanas principiem un šajā gadījumā mums tos vajadzētu ievērot vēl rūpīgāk. Tāpēc uzticama mehāniķa vai autoservisa apmeklējums, kārtīgs izmēģinājuma brauciens vai VIN numura informācijas pārbaude tie ir soļi, kuri būtu nepieciešami, lai visu kārtīgi pārbaudītu. Un protams vienmēr būtu jāatcerās, ka tas viss ir saistīts ar mūsu pašu un mūsu tuvako cilvēku drošību, jo veselības un dzīves jautājumi ir vairāk vērti nekā mēģinājumi ietaupīt pērkot sev automašīnu.    

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.