autoDNA iesaka
ražotāju atsaukumi

Uzmanību, jauni auto ražotāju atsaukumi / defekti

5 marta 2016

Ražotāju atsaukumi

Pērkot lietotu automašīnu vērts pārbaudīt ne tikai tās vēsturi, īsto noskrējienu vai to, ka tā nav zagta, bet vērts būtu arī uzzināt vai automašīnai nav bijuši ražotāju atsaukumi sakarā ar defektiem un, ja izrādīsies, ka pēdējo gadu laikā ir bijuši kādi defekti vai iepriekšējais īpašnieks parūpējās par to, lai novērst šīs nepilnības.

Ražotāja atsaukumi var ietvert dažādas auto daļas ar tādiem defektiem kā, piemēram, problēmas ar gaismām, pedāļiem, gaisa spilveniem un elektroniku. Daži defekti, kurus obligāti ir nepieciešams novērst, apdraud vadītāja un citu satiksmes dalībnieku drošību, bet citi defekti ir vienkārši kā traucēklis.

Ražotāju atsaukumi autoDNA ziņojumos.

Tas vai jūsu automašīnas modelim vai konkrēti jūsu automobīlim ir izziņoti jebkādi atsaukumi par defektiem jūs varat uzzināt no autoDNA ziņojumiem. Sakarā ar vairākiem ražotāju atsaukumiem pēdējos mēnešos esam veikuši mūsu datu bāzēs atjaunināšanu. Pietiek ar to, ka jūs ievadīsiet transportlīdzekļa VIN numur, lai jau pēc dažiem mirkļiem uzzinātu vai tam ir bijuši kādi rūpnīcas defekti, kuri ir jānovērš vai arī to nav bijis. Papildus informacijai par pašiem bojājumiem ziņojumā jūs arī atradīsiet ierakstu par to, kā ražotājs ir apņēmies novērst ražošanas defektu (piem. informēs auto īpašnieki ar pasta palīdzību).
Informāciju par rūpnīcas defektiem autoDNA atskaitēs galvenokārt var iegūt cilvēki, kuri pērk lietotas automašīnas, kā arī tie, kuri vēlas pārliecināties par to vai viņu automašīnās pēdēja laikā nav atrasts kāds no defektiem. Vienīgi jāpatur prātā tas, ka mēs esam lietotu automašīnu īpašnieki un visa informācija no ražotāja par iespējamajiem defektiem var atnākt uz pirmā auto īpašnieka adresi. Šādā situācijā visu informāciju par defektiem vislabāk būtu pašiem pārbaudīt mūsu atjauninātajā datubāzē.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Daži no pēdējā laika atsaukumiem.

Viens no lielākajiem pēdējo mēnešu laikā notikušajiem paziņojumiem par defektiem, kuri tika paziņoti septembrī, bija par tādām automašīnām kā Dodge (RAM, Durango, Charger, Viper un Challenger), Chrysler 200 un 300 kā arī Jeep: Cherokee i Grand Cherokee un kopumā tās ir 1410000 automašīnas. Šos auto noteikti ir iespējams identificēt pēc VIN numura, bet šeit ir runa tikai par ASV ražotajām automašīnām, kuras tika saražotas no 2013 līdz 2015 gadam. Ražotāji ir paziņojuši, ka iespējams trešajām personām bija neautorizēta pieeja pie šo automašīnu informatīvajām sistēmām un tas savukārt var pasliktināt stūres sistēmas darbību, kas var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Tādēļ paziņojumā pieminētajiem VIN numuru auto īpašniekiem pa pastu tiks paziņots kad tiem ir jāierodas uz pārbaudi un tad tiem tiks ielādētas atbilstošas drošības programmas.
Tie nebija vienīgie Dodge un Jeep automašīnu defekti pēdējo mēnešu laikā. 2015 gada septembrī tika paziņots par Dodge Durango un no 2012-2013 gadam ražotiem Jeep Grand Cherokee jauniem defektiem, kuri arī ražoti ASV. Kā izrādījās 477000 automašīnām iespējams, ka ir problēmas ar degvielas sūkņa releju, kas savukārt var izraisīt dzinēja apstāšanos un palielināt ceļu satiksmes negadījumu risku.
Jūlijā tika paziņots, ka vairak kā 400000 Dodge auto modeļiem tādiem kā RAM, Durango, Magnum, Charger, Dakota un Chrysler 300 ražotiem 2003-2005 gadiem var būt problēmas ar gaisa spilvenu pasažiera pusē, kurš CSN gadījuma var izraisīt nopietnas traumas. Vēl arī tika paziņots, ka tādām automašīnam kā Dodge Magnum un Charger, Chrysler 300 kā arī JEEP Commander un Grand Cherokee ražotiem 2008 gadā (350000 automašīnu) var būt problēmas ar aizdedzes atslēgu (atslēga pati pārslēdzas pozīcijā OFF). Šie visi defekti tiks novērsti.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.