autoDNA iesaka
auto remontdarbi

10 auto remontdarbi, kurus labāk uzticēt profesionāliem mehāniķiem

5 jūnija 2019

Lai cik uzticams nebūtu jūsu auto, tam agrāk vai vēlāk būs jāveic kāds no neskaitāmiem auto remontdarbiem. Lai arī mūsdienās YouTube DIY (Do It Yourself) kanālos var atrast praktiski jebkādu pamācību, ir lietas, kuras labāk uzticēt profesionāliem auto mehāniķiem.

Skopais maksā divreiz, taču zemāk uzskaitītajos gadījumos var nākties samaksāt arī trīsreiz, četrreiz un desmitreiz vairāk. Mēs vairs nebraucam ar padomju laiku Žiguli, kuram jebko varēja sataisīt ar parastu uzgriežņu atslēgu komplektu, flaķenēm un āmuru.

 • DVD atskaņotāja vai jaunas multivides uzstādīšana
 • Zobsiksnas maiņa
 • Amortizatoru remonts
 • Vējstikla remonts
 • Motora diagnostika
 • Radiatora maiņa
 • Degvielas sūkņa maiņa
 • Bremžu remontdarbi
 • Galvas blīves maiņa
 • Ātrumkārbas remonts

DVD atskaņotāja vai jaunas multivides uzstādīšana

Auto remontdarbi

Audio sistēmas uzstādīšana

Problēma šeit ir tāda, ka DVD atskaņotāja vai radio uzstādīšana ietver arī pareizu vadu savienošanu. Ja jūsu vienīgās zināšanas par elektrību sniedzas no blakus stāvošās planšetes un DIY YouTube kanāla, tad sekas var būt bēdīgas.

Pastāv reāla iespēja, ka notiks īssavienojums, kas vienā acumirklī nosvilinās jūsu moderno iekārtu. Sliktākajā gadījumā var arī aizdegties pats automobilis. Galu galā auto būs vien jāved pie meistara, kuram nāksies meklēt vainu un rezultātā pārmaksāt par visu.

Zobsiksnas maiņa

Auto remontdarbi

Zobsiksnas

Visu lietotu auto bieds – zobsiksnas maiņa. Katram autoražotājam ir savas rekomendācijas pēc cik kilometriem šis darbs būtu jāveic, taču vidēji tie ir 200 000 km. Ja jūsu automobilim oriģinālais noskrējiens tuvojas šai atzīmei, tad labāk to dzīt uz servisu, kur šāda veida auto remontdarbi ir ierasta lieta. Pašam to nomainīt, protams, ka būtu lētāk, taču jārēķinās ar:

 • Sākotnēji lielisku un pamācošu izklaidi vairāku vakaru garumā;
 • Pusi dzinēja izjaukšanu;
 • Pareizi to salikt vietā;
 • Izmisīgiem meklējumiem YouTube un zvaniem draugam;
 • Dzinēja sačakarēšanu;
 • Pārmaksāšanu pie meistara.

Amortizatoru remonts

Auto remontdarbi

Auto remontdarbi

Kas gan tur varētu būt sarežģīts – noskrūvē riteni un ķeries klāt! Taču patiesībā amortizatoru maiņa prasa pieredzi un precizitāti. Ir gana daudz gadījumu bijuši, kad mainot amortizatoru tiek saspiesta roka vai gūti citi savainojumi. Nemaz nerunājot par gadījumiem, kad mājās nav pieejami profesionāli auto pacēlāji vai vismaz “bedre”, lai būtu drošs, ka auto neuzkritīs virsū.

Pat ja izdotos nomainīt, ir jābūt absolūti drošam, ka darbs ir izdarīts precīzi, jo pretējā gadījumā amortizators var nefunkcionēt pilnvērtīgi. Pieredzējušam mehāniķim amortizatoru maiņa neaizņems daudz laika un tā būs labi iztērēta nauda.

Vējstikla remonts

Auto remontdarbi

Logu tīrītāji

Ir plaisas, kuras nav bīstamas un CSDD piemiegs acis uz šo defektu. Taču tās mēdz arī “aiziet” tālāk un tad ātri jārod risinājums. Interneta veikalos ir pieejami dažādi brīnumlīdzekļi, bet, ja tas ir jādara pirmo reizi, tad plaisu var pataisīt vēl lielāku vai arī darbu profesionālam mehāniķim grūtāku.

Motora diagnostika

Auto remontdarbi

Motora diagnostika

Ja iedegas “Check Engine” lampiņa instrumentu panelī, tad visi kļūst par auto detektīviem. Šādam paziņojumam var būt lērums iemeslu – no pilnīgi triviāliem, līdz ļoti nopietniem.

Bez priekšzināšanām labāk nevajag pieņemt steidzīgus lēmumus un ar skrūvgriezi bakstīties pa motortelpu. Pat, ja no AliExpress par dažiem eiro ir pasūtīts diagnostikas rīks, tas labākajā gadījumā uzrādīs kodu. Pašrocīgi nevajag tos dzēst nost, kā arī ignorēt. Parasta dzinēja diagnostika ar atbilstošiem rīkiem un programmatūru izmaksās pārdesmit eiro.

Lasiet vēl:

Radiatora maiņa

Radiatora maiņa

Radiatora maiņa

Jūsu automašīnas radiators ietilpst kategorijā – būtiskākās sastāvdaļas. Bez radiatora jūsu automašīna pārkarst un tas var novest pie lieliem dzinēja darbības traucējumiem un lieliem remonta rēķiniem.

Tiešsaistē ir daudz videomateriālu, kas cilvēkiem izskaidro, kā viņi var savam auto nomainīt radiatoru 10 vai vairākos vienkāršos soļos. Esi uzmanīgs! Automašīnas radiatora nomaiņa nav tik vienkārša, kā video tas varētu šķist.

Tipiskākā kļūda, kuru pieļauj pašrocīgi mainot radiatoru, ir nekvalitatīvi savienotās šļaukas, kas nomūk nost un attiecīgi rada problēmas dzinējam. Lai arī radiatora maiņa pie meistara nav lēts pasākums, taču tas ir lētāk nekā dzinēja remonts vai pat dzinēja maiņa.

Degvielas sūkņa maiņa

Auto remontdarbi

Degvielas sūkņa

Degvielas sūknis jūsu automašīnā piegādā degvielu atbilstošā spiedienā un daudzumā. Tas ir ļoti jutīgs un precīzs aprīkojums, un tādēļ ir vērts padomāt vairākkārt vai to mainīt pašam vai uzticēt mehāniķim.

Bremžu remontdarbi

Auto remontdarbi

Bremžu

Bremžu sistēma neaprobežojas ar kluču nomaiņu vien. Tas ir salīdzinoši vienkāršs darbs, kuru tik tiešām var itin viegli veikt mājas apstākļos. Taču bremžu sistēmas remontdarbi ietver arī suportus, riteņu gultņus, diskus un arī pašu bremžu šķidrumu. Ja bremzes būs nekvalitatīvi saremontētas, tad uz ceļa var sanākt lielas ziepes.

Šī ir pati būtiskākā automašīnas drošības sistēma, kurai ir jābūt teicamā darba kārtībā, jo tā gādā ne tikai par pasažieru, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa.

Galvas blīves maiņa

Auto remontdarbi

Galvas blīves

Šis ir viens no tiem remontdarbiem, kas atstās jūs izvēles priekšā – pirkt jaunu auto vai pirkt jaunu dzinēju? Tas ir ilgstošs remonts, kas reti, kad atmaksājas, jo blīvi vien tāpat nevar nomainīt. Galva ir jāslīpē, kompensatori jāmaina utt.

Ātrumkārbas remonts

Auto remontdarbi

Ātrumkārbas remonts

Automašīnas ātrumkārba ir nenoliedzami viena no sarežģītākajām sastāvdaļām. To varētu salīdzināt ar Rubiku-kubiku. It kā vienkāršs princips, bet salikt to var retais. Ne par velti mehāniķi prasa vairākus tūkstošus eiro par ātrumkārbas remontdarbu un bieži vien auto nav to vērts un tiek nodots detaļās.Diez vai pat YouTube dzīlēs var atrast video, kurš soli pa solim paskaidros kas un kā ir jādara.

Kamēr vien būs automašīnas, auto remontdarbi būs neizbēgama auto apkopes sastāvdaļa. Auto mehānika ir fascinējoša pasaule, kas aizrauj ne tikai profesionālus mehāniķus, bet arī daudzus citus, kuriem tīk uzzināt, kā tas viss darbojas. Sauciet to par mūsu cilvēces dabisko ziņkāri, taču Dieva dēļ, atstājiet sarežģītus auto remontdarbus profesionāļiem ar atbilstošām zināšanām un aprīkojumu.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.