autoDNA iesaka
Instrumenti auto remontam autoDNA

Auto remontdarbi, kurus var droši atlikt uz ilgāku laiku

28 oktobr 2018

Automašīna sastāv no neskaitāmām autodetaļām, no kurām pietiekoši liela daļa ir agrāk vai vēlāk jānomaina. Savos rakstos esam daudz rakstījuši par dažādiem remontdarbiem, kurus nevajadzētu atlikt uz vēlāku. Šoreiz mūsu apskatā auto remontdarbi, kuri var pagaidīt.

Jauna vai veca, automašīna tās īpašniekam 99% gadījumu nesīs vienīgi zaudējumus. Jau pirmā gada laikā tā zaudē aptuveni 15-20% savas sākotnējās vērtības. Līdz ar to, ja mēs par to pienācīgi nerūpēsimies, tad vērtība var kristies vēl straujāk.

Ja esat nonācis uz finanšu sēkļa, tad zemāk aprakstīsim, kuri auto remontdarbi var pagaidīt un būtiski neietekmēs nedz automašīnas turpmāko tehnisko stāvokli, nedz arī autovadītāja drošību.

Plaisas stiklā

Auto remontdarbi

Plaisa vējstiklā

Ja ir ieplaisājis kāds no sānu vai aizmugurējiem logiem, tad kamēr tas neapdraud loga izturību un pamatīgi netraucē redzamību, tad šo bojājumu var ilgstoši ignorēt. Arī tehniskajā apskatē inspektorus vairāk interesē plaisas vējstiklā.

Tur gan ir visai subjektīvs lēmums no inspektora puses – ielikt 1 vai 2 punktus. Ja bojāts ir vējstikls un plaisa atrodas logu tīrītāju daļā, tad visticamāk tas būs jāsalabo līdz nākamajai tehniskajai apskatei. Inspektors tikpat labi var ielikt 1 punktu ar piebildi, ka līdz nākamajai tehniskajai apskatei defekts ir jānovērš.

Eļļas noplūde

Motoreļļas noplūde

Motoreļļas noplūde

Lai gan motoreļļai ir izšķiroša nozīme jūsu automašīnas dzinēja labklājībai, neliela eļļas noplūde ir pieļaujama. Par motoreļļas svarīgumu esam rakstījuši vairākkārt, taču ja uz zemes neveidojas melna peļķe un motoreļļas zudums ir mazāks par 500 ml uz 5000 km, tad satraukumam nav  būtiska pamata.

Pie šādas noplūdes vismaz reizi mēnesī pārbaudiet eļļas līmeni un neaizmirstiet arī par regulārajām eļļas maiņām. Auto remontdarbi ir neatņemama auto sastāvdaļa un agrāk vai vēlāk nāksies atrast noplūdes iemeslu un to saremontēt. Sevišķi, ja noplūde pastiprinās.

Virsbūve

Virsbūves ķibeles

Virsbūves ķibeles

Skrambas, rūsas pleķi, nelielas buktes un citi vizuālie defekti būtiski neietekmē jūsu automašīnas tehnisko stāvokli. Slikts vizuālais stāvoklis noteikti pazeminās iespējas šo auto pārdot par augstu cenu, taču kamēr tehniski ar to viss ir kārtībā vizuālos remontdarbus var droši atlikt.

Lasiet vēl:

  1. Pieci automašīnas trokšņi, kurus nevajag ignorēt
  2. Maznozīmīgi auto defekti, kas ar laiku noved pie lieliem remontdarbiem
  3. Auto rezerves daļas – jaunas un dārgas vai lietotas un laimes spēle?
  4. Ko pārbauda tehniskajā apskatē?

Interjers

Interjers

Interjers

Automašīnas interjers no atliktiem remontdarbiem parasti cieš tikpat, ja ne vairāk, kā automašīnas virsbūve. Parasti ir steidzamāki un nopietnāki auto remontdarbi par nolietotām pogām/slēdžiem, izsēdētiem beņķiem, bojātu LCD displeju, līdz galam nesrtādājošiem logu pacēlājiem un lērumam citu lietu.

Ja 2-nieki tiktu likti par nestrādājošām ekstrām, tad uz ceļiem būtu ievērojami mazāk automašīnu. Tehniskās apskates inspektorus interesē pavisam nedaudz no jūsu automašīnas interjera. Parasti tiek paraustītas drošības jostas un paslēgēti pagrieziena rādītāji, logu tīrītāji (priekšējie), uzsists pa signāltauri un pārbaudīti lukturi. Attiecīgi šiem slēdžiem un gaismiņām ir jābūt kārtībā.

Atsevišķas siksnas un šļauciņas

Siksnas un šļauciņas

Siksnas un šļauciņas

Parasti automobiļu ražotāji regulāri iesaka mainīt siksnas un šļauciņas reizi piecos vai sešos gados. Bet, ja šīs daļas nav saplaisājušas, sākušas dalīties vai izliektas, jūs varat tās nemainīt. Dažādas siksnas un šļauciņas, kas nav kritiskas jūsu automobiļa darbībai, piemēram, gaisa kondicionēšanai, var arī pagaidīt.

Būtisks izņēmums ir zobsiksna! Ja tā plīsīs, tad, iespējams, ka lētāk būs nopirkt citu auto un esošo atdod uz detaļām. Tādēļ to ir jānomaina saskaņā ar autoražotāja norādījumiem, parasti tie ir 200 000 km.

Jo jaunāks automobilis, jo tam ir vairāk elektronikas un šis bieži vien ir izšķirošais faktors vai auto remontdarbi ir atliekami vai nē. Modernās automašīnas vienkārši nobloķēsies iekams netiks salabota bojātā detaļa. Taču arī atliekamie remontdarbi ar laiku novedīs pie nopietnākām sekām, tāpēc tos nevajadzētu atlikt uz pārāk ilgu laiku.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.