autoDNA iesaka
auto spuldžu izturība

Padomi, lai būtu ilgāka auto spuldžu izturība un kalpošana

26 janvāra 2018

Rudens un ziemas periods ir laiks, kad īpaši svarīgi saglabāt automašīnu lukturus labā stāvoklī. Spuldzes mēdz izdegt vismazāk gaidītajā un vēlamajā brīdī. No kā atkarīga auto spuldžu izturība un kā to pagarināt?

Īsumā par automašīnu spuldzēm

Tuvās gaismas, gabarīta gaismas lukturi, miglas lukturi, atpakaļgaitas lukturi, bremžu lukturi, virzienrādītāji – automašīnas ārējais apgaismojums, atkarībā no uzstādīto lampu tipiem, ietver līdz pat 20 spuldzēm. Šis acīmredzami neizsīkstošais elements ieslēgšanas laikā var uzsilt līdz pat temperatūrai virs 300 grādiem! Lūk, salīdzinājumam: temperatūra motora iekšdedzes kamerā reti pārsniedz 600 grādus.

Auto spuldžu izturība ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Daži no tiem ir atkarīgi no lietotāja, bet pārējos gadījumos mums nav kontroles.

Kas jāņem vērā, lai būtu iespējami augsta auto spuldžu izturība

Īsumā autoDNA iepazīstinās ar to, kas mums jāievēro, izvēloties spuldzi, neatkarīgi no tā veida, ir izvairīties no apšaubāmas kvalitātes produktiem. Testi, ko vada neatkarīgas iestādes, liecina par to pašu – lētu, ķīniešu spuldžu kvalitāte, ko ražotāji uzskata par dekoratīviem vai pseidoksenoniem, ir daudz nabadzīgāka nekā viņu zīmola partneru kvalitāte, kas arī varētu ietekmēt to izturību. Tas, ko viņi saka par “skopais maksā divreiz”, ir pilnīga taisnība šajā gadījumā.

ATCERIES!

Automašīnām ar neoriģinālām ksenon gaismām pastāv risks CSDD tehniskajā apskatē iegūt “2” vērtējumu un pagaidu atļauju piedalīties satiksmē.

Auto spuldzes

Auto spuldžu izturība un tās kalpošanas laiks

Atsevišķi spuldžu veidi spīd īsāku laiku nekā citi. Tas ir atkarīgs no to struktūras – H4 spuldzei būs daudz ilgstošāks darbības laiks nekā H1 vai H7.

Izvēloties populāras spuldzes, kas dod 30 vai 50% vairāk gaismas nekā standarta, mums jāapzinās, ka augstāka efektivitāte samazinās darbības laiku. Tātad, ja mēs brauksim tikai pa pilsētu, kur ieluapgaismojums parasti ir labs, labāk ir pāriet uz standarta produktu, vai arī ar “eko” marķējumu, kas kalpos ilgāku laiku uz nedaudz zemāka spilgtuma rēķina. Ja mēs daudz braucam naktī ārpus pilsētas, mēs varam izvēlēties efektīvākas spuldzes.

Vienmēr turi mašīnā rezerves spuldzes!

Mēs iesakām domāt uz priekšu un vienkārši iegādāties divas rezerves spuldzes, ko turēt mašīnā. Kad viena no spuldzēm izdeg, mums vienmēr ir jāaizstāj abas. Tādā veidā mums dažas dienas vēlāk nevajadzēs mainīt otru.

Vēl viena svarīga lieta, kad runa ir par gaismas avota izturību, ir elektrības instalācijas spriegums. Spuldžu pārbaudes laboratorijās tiek veiktas ar 13,2 V spriegumu, un tā ir vide, kurā tiek mērīta to izturība. Vienlaikus pareizais spriegums automašīnas elektriskajā instalācijā svārstās no 13,8-14,4 V. Par 5% paaugstināts spriegums samazina spuldzes kalpošanas laiku uz pusi. Šādā situācijā var izrādīties, ka normālas lietošanas laikā spuldze nekad nesasniedz ražotāja deklarēto izturību.

Aplūko spuldzes parametrus!

Runājot par izturību, ir ieteicams aplūkot parametrus, ko ražotāji izmanto, lai izmērītu šo faktoru. Apgaismojuma katalogos ir tendence izmantot parametrus B3/Tc. Pirmais no tiem norāda vidējo mūža ilgumu. Otrs sniedz ticamāku informāciju – laiks, kas noteikts darba stundās, pēc kura 63,2% spuldžu izdeg. No populārākajiem spuldžu tipiem vismazāk izturīgie ir H7, kuru vidējais Tc parametrs ir 450-550 stundas. Salīdzinot ar H4 spuldzēm, šī vērtība svārstās ap 900 stundām.

Spuldžu nomaiņa

Auto spuldzes

Nepieskarieties virsmai!

Nomainot spuldzes priekšējos lukturos, ir svarīgi nepieskarties spuldzes virsmai ar pirkstiem. Tādā veidā mēs atstājam mazliet netīrumus un taukus, kas, pakļauti augstām temperatūrām, kas var samazināt spuldzes kalpošanas ilgumu.

Aizsardzības procesā vislabāk ir turēt spuldzes aiz pamatnes, un, kad tas nav iespējams, stiklam pieskarties var tikai ar tīru papīra dvieli.

Mainot spuldzi, mums rūpīgi jāpārbauda elektriskie savienojumi lampas kontaktligzdā un kārtīgi jāievieto spuldze kontaktligzdā.

Spuldzēm nepatīk strāvas padeve nomaiņas laikā. Jebkurš strāvas padeves pārrāvums, ko izraisa, piemēram, slikts savienojums ar kontaktligzdu, var izraisīt spuldzes ātrāku izdegšanu.

Gaismām jābūt izslēgtām

Neaizmirsīsim, ka spuldzes vajadzētu mainīt tikai tad, kad gaismas ir izslēgtas! Tādā veidā mēs izvairīsimies no īssavienojuma, un ksenona lampu gadījumā arī elektrošoka. Neatkarīgi no mūsu automašīnā izmantoto spuldžu veida ir ieteicams glabāt rezerves komplektu automašīnā, kurā jāietver vismaz viena spuldze no katra tipa. Mums vajadzētu arī mēģināt pārbaudīt apgaismojuma stāvokli – vēlams ik pēc pāris dienām.

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.