autoDNA iesaka
Auto video reģistrators

Auto video reģistrators: kādēļ ir vērts to pirkt?

16 marta 2017

Auto video reģistrators: tā ir ierīce, kas ar katru gadu kļūst arvien populārāka. Nekā pārsteidzoša, jo tas ir salīdzinoši lēts un ļoti noderīgs. Daudzi autovadītāji ne īpaši labi tiek galā ar ceļu satiksmes noteikumiem, turklāt tos apzināti ignorē. Jo vairāk autobraucēju izmantos videoreģistratorus, jo lielākas būs iespējas, ka bezatbildīgo autovadītāju “varoņdarbi” tiks ierakstīti un video tiks nodoti policijai, kas izdarīs secinājumus un sodīs tādus satiksmes dalībniekus, kas rada apdraudējumu ne tikai sev, bet arī citiem.

Ja arvien vairāk autovadītāju izmantos šādus videoreģistratorus, tas var pozitīvi ietekmēt satiksmes noteikumu pārkāpējus un nedaudz piebremzēt viņu ceļu pirātisma tendences. Tomēr, ja katram autovadītājam, gan tam, kas brauc pretējā virzienā, gan arī tam, kas brauc aiz mums, būs videoreģistrators, uzvedības pārkāpumu ieraksti tikai pieaugs. Dažiem tas noteikti liks aizdomāties, jo šādi videoreģistratora ieraksti bieži vien tiek ielikti arī internetā.

Videoreģistrators disciplinē arī to autovadītaju, kuram tas jau ir iegādāts un atrodas automašīnā. Cilvēks, apzinoties, ka viņš atrodas kameras uzraudzībā, noteikti rīkosies samērā racionāli. Būtu taču muļķīgi pēc vasaras ceļojuma parādīt draugiem video no videoreģistratora, kurā redzams, ka neprotam pareizi vadīt auto, un kļūt par izsmiekla objektu.  Videoreģistratoru ieraksti var arī palīdzēt mums uzlabot braukšanas tehniku. Dažreiz pat nezinām, ka pie stūres izdarām kādu kļūdu, tāpēc reģistrators mums to vienmēr parādīs.

Auto videoreģistratori pilda ne tikai preventīvas funkcijas, bet palīdzēs arī, nokļūstot kādā ceļu satiksmes negadījumā vai nelaimes gadījumā. Ja būsim braukuši atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, mums būs pierādījums par savu nevainību. Videoieraksts palīdzēs arī sarunās ar policiju vai personu, kura negadījumā vēlas vainu uzvelt mums, un arī gadījumos, ja rodas problēmas ar apdrošinātāju, pieprasot kompensācijas izmaksu. Dažās valstīs videoreģistrators tiek izmantots kā iemesls, lai samazinātu autovadītāja apdrošināšanas prēmiju. Ar laiku šāda prakse varbūt tiks ieviesta arī pie mums.

Auto videoreģistratori var arī sniegt mums patīkamas atmiņas uz ilgiem gadiem. Bieži dodamies atpūtā uz pārsteidzoši skaistām vietām, tāpēc gribam, lai atmiņā saglabātos skaistie skati, kurus redzam brauciena laikā. Taču, vadot transportlīdzekli, nevaram pilnībā apbrīnot ainavu, jo uzmanība jāvelta ceļam, un videoreģistrators ļaus vēlāk apskatīties skaistākos skatus un pilnībā izbaudīt tos.

Vai videoreģistratoram ir kādi trūkumi? Grūti tādus atrast! Tas noteikti ir papildu elektroenerģijas patēriņa avots. Tomēr, lai videoreģistratoram rastos problēmas ar elektrosistēmu, tai patiešām ir jābūt ļoti sliktā stāvoklī. Neliels traucēklis videoreģistratora izmantošanā ir tā noņemšana,  atstājot automašīnu, un vēlāk uzlikšana, jo, novietojot auto uz ielas un atstājot elektroniku redzamā vietā, nozīmē izsistu stiklu un izzagtu tehniku. Līdz ar to, ja bieži pārvietojamies nelielos attālumos, var vienkārši neinstalēt ierīci. Tomēr videoreģistrators ir tā vērts, lai to izmantotu, kaut vai veicot tikai garus ceļa gabalus.

Auto video reģistrators – kādu izvēlēties?

Pārdošanā ir daudz videoreģistratoru, kuru cena sākas jau no pieciem eiro. Lai izdarītu pareizo izvēli, iesakām, uz kādām šo ierīču īpašībām ir vērts pievērst uzmanību.

Ierakstīšanas izšķirtspēja

Minimālā pieņemamā ieraksta izšķirtspēja ir 1280 x 720 px ( t.s. 720p vai HD). Tomēr, lai attēls būtu labāks, mums vajadzētu meklēt ierīces, kas iemūžina attēlu Full HD izmērā ar izšķirtspēju 1920 x 1080 px. Ja nopirksim videoreģistratoru ar pārāk zemu izšķirtspēju, datorā ieraudzīsim ierakstīto filmu ne pārāk labā kvalitātē, jo tajā nebūs redzami ne priekšā braucošā transportlīdzekļa reģistrācijas numuri, ne skaistie dabas skati. Tādi videoreģistratori mums nav vajadzīgi!

Ierakstītā attēla leņķis

Minimālais pieņemamais attēla ieraksta leņķis ir 120 grādi, lai gan ir vērts pameklēt ierīces, kurām ieraksta leņķis ir 150 grādi. Jo lielāks leņķis, jo vairāk videokamera spēs piereģistrēt.

GPS modulis

Pateicoties GPS modulim, varam reģistrēt ne tikai attēlu, bet arī koordinātas un ātrumu. Tas var būt ļoti noderīgi daudzās situācijās – gan lai pierādītu, ka tajā brīdī pārvietojāmies ar atbilstošu ātrumu, gan lai noteiktu, kur tieši atradāmies ceļojuma laikā un  tieši kurš brīdis mums iekrita acīs.

Skaņas ieraksts

Labs videoreģistrators ļauj ierakstīt ne tikai attēlu, bet arī skaņu. Strīdu situācijās šī funkcija var ļoti noderēt.