autoDNA iesaka
Auto pēc avārijas

Automašīnas buktes remonts – padomi kā no tām tikt vaļā

12 jūnija 2019

Cik patīkami, ka auto ir nomazgāts, ievaskots un tam nav neviena bukte. Katrs nelīdzenums ir kā skabarga acīs vairumam auto entuziastu. Par laimi ir vairāki risinājumi kā likvidēt dažāda lieluma buktes.

  • Izmantojiet izlietnes vatūzi
  • Ar karstu ūdeni
  • Fēns un saspiesta gaisa aerosols
  • Sausais ledus
  • Improvizēts vakuuma instruments
  • Līmes pistole, korķi un skrūves

Lielas vai mazas, automašīnas buktes var parādīties pēkšņi un bez brīdinājuma lielveikalu stāvlaukumos, telefona bakstīšanas laikā pie stūres un citās dzīves situācijās. Lai arī veidi ir vairāki, nav garantijas, ka tieši jūsu automobiļa markai un modelim, kā arī buktes veidam palīdzēs viena vai otra metode. Var nākties pamēģināt visas.

Izmantojiet izlietnes vantūzi

Automašīnas buktes

Bilde pasaka vairāk nekā 1 000 vārdu. Lielākā daļa noteikti nezina, kas ir vantūzis, taču ļoti labi spēj iztēloties, kas ir vajadzīgs, ja izlietne ir aizsērējusi. Šo pašu instrumentu var itin veiksmīgi izmantot, lai novērstu nelielas automašīnas buktes.

Vienkārši uzlejiet nedaudz ūdeni uz buktes, pielieciet klāt vantūzi un ķerieties pie darba. Pāris reizes paspiežot un paraujot, buktei vajadzētu izlīdzināties.

Automašīnas buktes un karstais ūdenis

Šis triks vislabāk darbosies uz plastmasas detaļām, kuras ir daudz cietākas par metāla virsbūves paneļiem. Uzvāriet ūdeni un uzlejiet uz buktes, lai to sasildītu. Pēcāk vai nu ar rokām no otras puses cenšaties bukti izspiest ārā vai arī ņemiet talkā iepriekš pieminēto vantūzi.

Ļoti iespējams, ka būs nepieciešams vairākkārt ar verdošo ūdeni uzsildīt virsmu iekams tā kļūs gana elastīga, lai izlīdzinātu radušos bukti. Ņemiet vērā, ka ar verdošo ūdeni tiks bojāts uzklātais vasks un pēc procedūras to vajadzētu atkārtoti uzklāt.

Fēns un saspiesta gaisa aerosols

Ne mazāk populāra metode, lai atbrīvotos no automašīnas buktēm ir, izmantojot fēnu un saspiesta gaisa aerosolu. Ar fēnu uzkarsējiet buktes vietu un kad virsma ir gana uzsilusi, uzpūtiet saspiesto gaisu. Krasās temperatūru atšķirības liks plastmasai sarauties, kā rezultātā pastāv liela iespēja, ka bukte izlīdzināsies.

Lasiet vēl:

Sausais ledus

Automašīnu buktes

Ja ikdienā ir brīvi pieejams sausais ledus jeb sasaldēts oglekļa dioksīds, tad arī šo kūpošo materiālu var izmantot, lai tiktu vaļā no automašīnas buktēm. Uzvelciet atbilstošus darba cimdus un paturiet sausā ledus gabaliņu buktes vidū.

Sasaldēta oglekļa dioksīda temperatūra ir -78,5 oC, kas metālam liks sarauties un procesā iztaisnot nelielā izmēra bukti.

Improvizēts vakuuma instruments

Šobrīd mēs ieceļojam Makgaivera visumā, taču, ja rodas vajadzība pēc vakuuma un ar vantūzi nepietiek, ir jāķeras pie radikālākām metodēm. Šim nolūkam jums vajadzēs:

  • Putekļu sūcēju;
  • Makgaivereni jeb izturīga līmlente;
  • Plastmasas trauku vai spaini.

Nomēriet sava putekļusūcēja trubas platumu, izgrieziet tāda paša diametra caurumu spainī, kārtīgi noizolējiet ar makgaivereni un voila – jums ir vakuuma instruments ar regulējamu jaudas padevi.

Lai cik absurdi tas neskanētu, šī metode strādā, bet ar vienu nosacījumu – ir jābūt vakuumam. Tas nozīmē, ka arī apkārt buktei būs kārtīgi jāpastrādā ar līmlenti.

Līmes pistole, korķi un skrūves

Automašīnu buktes autoDNA 4

Ja nekas cits nelīdz, tad var ķerties pie improvizētu izvilkšanas rīku veidošanas. Viss kas jums būs nepieciešams ir līmes pistole, pāris vīna korķi vai koka klucīši un pa divām skrūvēm katram izvlicējam.

Korķīšos ieskrūvējiet divas skrūves un ar līmes pistoli pielīmējiet tos uz buktes virsmas, kura iepriekš ir kārtīgi notīrīta no visiem netīrumiem. Šī metode vislabāk darbosies pie lielām un sarežģītām buktēm. Kad korķi ir kārtīgi pielīmēti, pa vienam un uzmanīgi ar skrūvēm velciet tos uz savu pusi. Ar karstu gaisu un alkoholu saturošu tīrīšanas līdzekli, notīriet pāri palikušo līmi no automašīnas virsmas.