autoDNA iesaka
automasina-no-danijas

Automašīnas no Dānijas. Kā tas notiek un kas ir jāzina?

16 novembr 2022

Lietotu automašīnu iegāde no Dānijas arvien piedzīvo itin lielu popularitāti. Daļa cilvēku šādus auto izvēlas iegādāties tieši no tādām valstīm, kur spēkratu kvalitātes un cenu attiecība bieži vien ir daudz augstvērtīgāka kā citviet. Kāda aina mums paveras, ja esam izvēlējušies automašīnu Dānijā? Kas jāzina par automašīnas ievešanu no šīs zemes un vai šādas mašīnas ir uzmanības vērtas?

Kam jāpievērš uzmanība?

Iegādāties automašīnu no Dānijas parasti izvēlas tie, kas meklē kvalitatīvu spēkratu par pieņemamu cenu. Tomēr pirms tā iegādes ir nepieciešams veikt atbilstošus sagatavošanās darbus. Svarīgākais ir atrast sev interesējošu reklāmu vai sludinājumu, kā arī lūgt pārdevējam norādīt VIN un reģistrācijas numuru. Tos varēsiet izmantot, lai precīzi noskaidrotu, vai automašīna ir darba kārtībā, kā tā ir aprīkota. Ne mazāk svarīga informācija ir par to, cik šai automašīnai ir īpašnieki.

Ievēro

Latvijā 2021.gadā no Dānijas tika ievestas vairāk par 1000 automašīnām. Vienmēr pārbaudi automašīnas VIN numuru ar autoDNA pirms to iegādājies.


Lasi vēl:

Kur meklēt automašīnas no Dānijas?

Izvēloties automašīnu Dānijā, to bez maksas var meklēt īpašā valdības oficiāli apkalpotā mājas lapā findsynsrapport.fstyr.dk. Šajā platformā iespējams uzzināt virkni citu nozīmīgu faktu, piemēram, kāds ir izvēlētā spēkrata nobraukums. Dānijā ir pieejami vairākas tīmekļa vietnes, kur varēsiet atrast vietējā tirgū piedāvātās lietotās automašīnas. Īpaši populāri ir tiešsaistes izsoļu portāli bilpriser.dk un bilbasen.dk.

Jāatzīst, ka ne vienmēr tas ir tik vienkārši, kā varētu šķist. Pēc būtības vienīgā nepieciešamā informācija ir transportlīdzekļa VIN un Dānijas reģistrācijas numurs. Lai gan nevajadzētu būt lielām grūtībām tikt pie noskatītā auto tieši no pārdevēja, automašīnas reģistrācijas numura iegūšana patiesībā var būt sarežģītāka. It īpaši tad, ja pārdevējs nevēlas šos datus atklāt vai sniedzot jums nepareizu informāciju.

Lasi vēl: Volvo no Skandināvijas – neuzraujies uz takša ar lielu nobraukumu

Kas ir jāzina?

Pirms automašīnas iegādes ir noteikti jāizlasa tā vēsture autoDNA datu bāzē. Tajā ir miljardiem ierakstu par spēkratu bojājumiem, veiktajām pārbaudēm vai oficiālo kilometrāžu. Šādas autoDNA datu bāzes sniegtās ziņas par nolūkotā auto vēsturi palīdzēs ietaupīt līdzekļus par izdevumiem, kas saistīti ar mašīnas remontu, piemēram, pēc noklusētām avārijām vai manipulācijām ar odometru. Pirms gatavojaties doties auto izpētes ceļojumā, vispirms pārliecinieties, vai tas vispār it tā vērts.

Tātad, izvēloties automašīnu Dānijā, ļoti ieteicams pievērst uzmanību šādiem parametriem:

 • nobraukums;
 • tehniskais stāvoklis;
 • juridiskais stāvoklis;
 • reģistrācijas fakti;
 • izlaiduma gads;
 • aprīkojums;
 • īpašnieku skaits;
 • derīga civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise.

Dāņu automašīnas reģistrācijas apliecības piemērs:

Aplieciba: registreringsattest-del-1

Registreringsattest del 1

Danijas registreringsattest-del-2-danija

Registreringsattest del 2

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Pats būtiskākais noteikti ir spēkrata tehniskais stāvoklis. Galu galā no tā ir atkarīgas iespējamo remontdarbu izmaksas vai tas, cik droši ir to vispār izmantot satiksmē. To, vai automašīnai nav slēptu ceļu satiksmes negadījumu, parasti var atrast atskaitēs, kas izveidotas, pamatojoties uz VIN numuru. Visām automašīnām ir sava unikālā ciparu sērija: pateicoties autoDNA datu bāzei, tas ļauj atrast visu svarīgāko informāciju tām no jebkuras vietas pasaulē.

Ļoti būtiski, lai iespējamā darījuma brīdī klāt būtu visi īpašnieki, kuri ir devuši arī savu parakstu kā apliecinājumu. Īpaši svarīgi, ja īpašnieki bijuši vairāki. Pretējā gadījumā darījums var tikt atzīts par spēkā neesošu.

Svarīgi

Vēl viens būtisks ir automašīnas nobraukums. Auto lietošanas paradumi un vajadzības ir dažādas, līdz ar to arī lietotāji – braucieni notiek samērā reti vai, tieši otrādi, ļoti bieži, tā ik dienu nobraucot pat simtiem kilometru. Tieši šīs dažādības dēļ ir ieteicams noteikti pārbaudīt arī odometra rādījumus. Kā? Izmantojot automašīnas VIN un reģistrācijas numuru autoDNA.

Kā ievest automašīnu no Dānijas?

Vieglie automobiļi no Dānijas ir ļoti pieprasīti un iecienīti, lai gan šī valsts atrodas diezgan tālu no Polijas, nemaz nerunājot par Lietuvu un Latviju. Tāpēc šāds automobiļa pirkums un ceļojums uz jauno mītnes valsti ir jāplāno jau ļoti savlaicīgi. Jautāsiet, kā rīkoties un ko jāņem vērā, ja automašīnas iegādi vēlaties veikt Dānijā? Lūk, īss ceļvedis divos gadījums: automašīnu vedīsiet pats vai arī izvēloties starpnieku.

Individuālā ceļā: brauc pats saimnieks

Protams, neviens nevar jums liegt pašam stūrēt iegādāto automašīnu no Dānijas uz jaunajām mājām. Taču tādā gadījumā ir jārēķinās ar papildu tēriņiem. Turklāt tas ir iespējams tikai ar pilnībā funkcionējošu un ekspluatācijā drošu transportlīdzekli.

Pērkot automašīnu, jums būs jāiesniedz šādi dokumenti:

 • eksporta atļauja;
 • reģistrācija;
 • pārdošanas līgums;
 • derīga civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise;
 • transportlīdzekļa apliecība/licence (ja tāda ir).

Transportlīdzeklis ir jāizņem no reģistrācijas Dānijā. Tāpat ir jānokārto īpašas eksporta atļaujas, lai spēkratu drīkstētu izvest no valsts. To var nokārtot oficiālā valsts autotransporta departamentā. Savukārt uzreiz pēc ierašanās jaunajā mītnes zemē, automašīna iespējami īsākā laikā ir jāreģistrē,

Lasi vēl: Kā pateikt, ka automašīnai ir liels nobraukums? Eksperta padomi

Automašīnu piegādā starpnieks

Protams, jūs varat izvēlēties stūrēt mājup nevis pats, bet uzticēt šo darbiņu starpniekam. Tas jums būs arīdzan ērtāk, jo nevajadzēs doties garā ceļojumā, turklāt visus nepieciešamos dokumentus un formalitātes nokārtos tieši nolīgtie starpnieki. Ieteicams izmantot profesionālus uzņēmumus, lai tādējādi varētu ietaupīt līdzekļus un, galu galā, arī savus nervus!

Te arī jāmin būtiska nianse formalitāšu kārtošanas jautājumā. Būs daudz vieglāk un ātrāk nolīgstot profesionālus starpniekus/piegādātājus, ja jūs nezināt ne dāņu, nedz arī angļu valodu.

Spēkrats tiek novietots uz borta kravas transportlīdzekļa un nogādāts Latvijā. Tātad, tā ir iespējams pārvadāt pat neekspluatējamu automašīnu, kuru ievešana ir saistīta ar mazāku formalitāšu apjomu. Tas nozīmē, ka daudzos gadījumos tas ir vienīgais iespējamais risinājums šādu automašīnu transportēšanā.

Kā notiek automašīnas reģistrācija Latvijā: soli pa solim

Kad atgriezīsieties Latvijā ar nupat Dānijā iegādāto automašīnu, sākotnēji ilgi par to priecāties nevarēsiet. Kāpēc? Jo jūsu rīcībā būs tikai piecas dienas, lai automašīnu reģistrētu. Tas nekas, ja automašīnai bija derīga Dānijas tehniskā apskate – Latvijā tehniskā apskate jāveic obligāti un – bez kavēšanās.

Ņemiet vērā to, ka nebūs jābaidās no kādiem “pārsteigumiem” – visdrīzākais, ka jūs apskati pārvarēsiet ātri un pirmajā piegājienā, ņemot vērā to, ka auto atceļojis no Dānijas, kur tie ir uzturēti labā līmenī. Turklāt jūs paši būsiet pārbaudījuši tā faktus un vēsturi attiecīgajā datu bāzē.

Nepieciešamie dokumenti

Lai reģistrētu lietotu automašīnu no Dānijas, CSDD ir jāiesniedz konkrēti dokumenti (jāuzrāda arī Dānijas reģistrācijas numurs):

 • reģistrācijas apliecinājums – transportlīdzekļa apliecība;
 • reģistrācija par agregāta numuru salīdzināšanu;
 • pirkuma/pārdošanas līgums;
 • personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Reģistrēšanas izmaksas Latvijā

Kopumā reģistrācijas procesā ir jārēķinās ar trim CSDD pamata pakalpojumu izmaksām (tās var nedaudz pieaugt, jo dažkārt cilvēki mēdz izvēlēties īpašas numurzīmes ar sev vēlamiem skaitļiem vai burtiem un kombinācijām, kas ir papildu pakalpojums):

 • par reģistrāciju, reģistrācijas apliecību un valsts reģistrācijas numura zīmēm 43,93 eiro;
 • par agregātu numuru salīdzināšanu 4,90 eiro;
 • par katra nodokļa iekasēšanu, veicot nodokļa maksājumu CSDD kasē 1,20 eiro.

Tāpat arī jāveic trīs nodokļu iemaksas:

 • transportlīdzekļa eksplautācijas nodoklis;
 • uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (tikai juridiskajām personām);
 • dabas resursu nodoklis kravas automašīnām ar pilnu masu līdz 3500 kg, vieglām automašīnām, tricikliem vai kvadricikliem.
automasina-no-danijas-infografika

Automašīnas imports no dānijas

Lasi vēl: 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.