autoDNA iesaka

Automašīnas salons – netīrāks nekā tu iedomājies

12 februāra 2019

Mēs visi spējam iztēloties netīrākās vietas un priekšmetus mūsu mājvietā – tualetes poda vāku, trauku lupatu vai sūkli, mājdzīvnieku rotaļlietas utt. Taču automašīnas salons ir vēl netīrāks par mājokli.

Mums visiem patīk tīri un spīdīgi auto, taču automašīnas salons bieži vien paliek novārtā. Labākajā gadījumā tiek notīrīti logi un “uz ātro” izsūkti paklājiņi. Ja auto mazgāšana nāks par labu automobiļa eksterjeram, tad interjera tīrīšana viennozīmīgi nāks par labu autovadītāja un pasažieru veselībai.

Saskaņā ar CarRentals.com aptaujas datiem, 32 procenti auto īpašnieku tīra automobiļu iekšpusi tikai vienu reizi gadā, un 12 procenti to nedara nekad! Atklāti sakot, tas ir diezgan pretīgi, jo īpaši ņemot vērā, ka daudzi autovadītāji (aptuveni 20 procenti) arī ēd un dzer automašīnas salonā.

Netīrākās vietas

Automašīnas salons - stūres rats

Automašīnas salons – stūres rats

Automašīnas salons ir izcili pielāgota vieta dažādu baktēriju kultivēšanai. Pa visu interjeru ir iespējams identificēt aptuveni 700 dažādu baktēriju. Piedevām, ja esat viens no tiem, kuram patīk ēst un dzert pie stūres, tad to skaits var būt arī lielāks.

Jebkurš ēdiens vai šķidrums, kurš iekrīt kādā no spraugām, rada perfektu baktēriju vairošanās vidi – tumšu, ierobežotu un pakļautu dažādām temperatūras izmaiņām.

Visnetīrākā vieta jūsu automašīnas salonā ir tieši stūres rats. Tas ir sešas reizes netīrāks par jūsu viedtālruņa ekrānu (kas, starp citu, ieņem godpilno pirmo vietu sadzīves priekšmetu sarakstā) četras reizes netīrāks par sabiedriskās tualetes poda vāku un divreiz netīrāks par lifta pogām.

Lasiet vēl:

Turklāt CarRentals.com pētījumā tika konstatēts, ka visnetīrākais priekšmets, ar kuru autovadītāji vairākas reizes mēnesī saskaras ir degvielas uzpildes pistole. Tas ir 11 835 reizes netīrāks par sabiedriskās tualetes poda vāku! Ne par velti degvielas uzpildes stacijās ir pieejami vienreizējās lietošanas cimdi.

Pēc degvielas uzpildīšanas ir obligāti jādezinficē rokas. Pretējā gadījumā netīrumi un baktērijas nonāks uz durvju rokturiem, ātrumpārslēga, radio pogām, stūres rata un citām vietām automašīnas salonā.

 

 

Kā pareizi kopt automašīnas salonu?

Automašīnas salons

Automašīnas salons

Auto virsbūves nomazgāšana ietver arī rokturus, uz kuriem ar laiku sakrājas ievērojama baktēriju un netīrumu koncentrācija. Kas attiecas uz salonu, tad ar dezinficējošu tīrīšanas līdzekli noslaukiet visas virsmas, tai skaitā arī stūres ratu, ātrumpārslēgu, displejus un citas pogas. Neaizmirstiet notīrīt arī automašīnas atslēgas!

Ja, jūsu automašīna ir aprīkota ar kondicionieri/klimata kontroli, tad laiku pa laikam ir vērts iztīrīt arī to. Ja smaka nav pārāk intensīva, tad veikalos ir nopērkami dažādi izsmidzināšanas aerosoli.

Regulāri tīriet automašīnas paklājus un sēdekļus, ja tie ir ādas, tad vēlams pie reizes tos iesmērēt ar kādu no veikalos pieejamajiem ādas kopšanas līdzekļiem. Ideālā gadījumā, iztīriet pie profesionāļiem ne tikai tepiķīšus, bet arī automašīnas paklājus.

Londonas Universitātes mikrobiologi mierina – lai arī automašīna salons ir viena no netīrākajām ikdienas vidēm, kurā uzturas cilvēks. Lielākoties baktērijas uz stūres rata un citām virsmām ir nekaitīgas. Taču nav izslēgti arī gadījumi, kad cilvēki var inficēties ar dažādām baktērijām, kas var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu un galvassāpes.

Automašīnas salons ir telpa, kurā mēs regulāri uzturamies un uz mājām pārnesam tās baktērijas un netīrumus, kas uzkrājušies uz stūres rata, degvielas vāciņa, ātrumpārslēga un citām vietām. Ja mazgājat auto, tad neaizmirstiet arī iztīrīt salonu, vismaz stūres ratu noteikti regulāri notīriet.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.