autoDNA iesaka
automašīnu ievešana no ārzemēm

No kurienes ir vērts ievest lietotas automašīnas?

27 maija 2020

Vēl pavisam nesen automašīnas galvenokārt tika ievestas no Vācijas – labi ceļi, salīdzinoši netālu un pievilcīgas cenas. Jaunās tūkstošgades sākumā šādu aicinājumu sadzirdēja daudzi auto tirgotāji. Vācija joprojām ieņem vadošās tirgus pozīcijas, taču arī citās valstīs ir savi tirgus knifiņi, kas būtu jāņem vērā.

No kurienes ir vērts ievest lietotas automašīnas? Rietumeiropas tirgus ir standarta atbilde, kas balstās uz vairākiem objektīviem secinājumiem – laba ceļu infrastruktūra, augstas kvalitātes degviela, regulāras apkopes un remontdarbi un augsta pirktspēja. Attiecīgi Vācija, Francija, Beļģija, Nīderlande, Itālija, Dānija un citas šī reģiona valstis piedāvā izdevīgus lietotu auto tirgus nosacījumus. Zemāk apskatīsim nedaudz detalizētāk par priekšrocībām iepriekš pieminētajās valstīs.

Lietots auto no Beļģijas

Beļģija tā ir Brisele, un Briselē ir Eiropas parlaments. Tas nozīmē, ka dodoties uz Beļģiju pēc automašīnas mēs varam rēķināties ar plašu klāstu pavisam jaunu premium klases automašīnu (ne vecākām par četriem gadiem), kuras ir ļoti labā stāvoklī. Automašīnas reģistrācija no Beļģijas. Kā reģistrēt auto

Tās pārsvarā ir bijušo diplomātu un augsta ranga politiķu automašīnas, kuras vai nu ir pienācis mainīt, vai arī automašīnas lietotājs ir beidzis savu darbu Briselē un atgriežas savā mītnes zemē. Jebkurā gadījumā automašīnas parasti ir tikai dažus gadus vecas un lielākoties tām ir saglabājusies ražotāja garantija.

Vēstniecība ir jebkura premium auto dīlera VIP klients un tiek pielāgotas diplomātiskās atlaides. Piedevām varat būs absolūti drošs, ka pat visniecīgākais sīkums ir labots oficiālajā servisā, izmantojot oriģinālās detaļas.

Vai zināji

Ja jūs meklējat franču, vācu vai pat japāņu luksus klases automobili, kas ir kopts un labi uzturēts, tad Beļģijai noteikti jābūt jūsu meklējamo valstu sarakstā.

Lietots auto no Nīderlandes

Lietots auto no Nīderlandes

Nīderlande ir salīdzinoši neliela valsts, taču šajā valstī reti kad sastapsiet auto ar nepatiesu odometra rādījumu. Līdzīgi kā Latvijā, arī Nīderlandē odometru koriģēšana ir sodāms noziegums.

Atšķirība ir tāda, ka uz Latviju atved auto ar 400 000 kilometru un pirms reģistrācijas notin uz 200 000 km. Protams, ka vienmēr ir jāpārliecinās par auto izcelsmi un jāpārbauda visi pieejamie dati, tai skaitā autoDNA datubāzēs un Nīderlandes NAP reģistrā uzkrātā informācija. Auto reģistrācija no Nīderlandes. Soli pa solim

Lasiet vēl:

Lietots auto no Itālijas

Ziemeļitālija un Dienviditālija ir divas pilnīgi dažādas valstis un tas ir jāņem vērā, pērkot auto no šīs skaistās valsts. Ja vien auto nav no pašiem Itālijas ziemeļiem, tad visdrīzāk tas nebūs piedzīvojis ziemu un attiecīgi tam nebūs rūsas.

Sliktā ziņa ir tā, ka itāļi par saviem auto nerūpējas tik ļoti kā citur un bieži vien automašīnas tiek pārdotas tādas kādas ir – ar saulē izbalējušu krāsu, sīkām buktēm, skrāpējumiem, nolietotu salonu utt. Noteikti pārbaudiet odometra rādījumu, jo Itālijā nav stingru noteikumu attiecībā uz šo pārkāpumu.

Lietots auto no Dānijas

Lietots auto no Dānijas

Dānijā ir vieni no augstākajiem nodokļiem ES, kas attiecas uz jauna vai lietota auto iegādi. Līdz ar to par tiem šajā valstī izrāda īpašu vērību, netaupa uz rezerves detaļām un reti kad automobiļi tiek tā pamatīgi nolaisti.

Diemžēl ņemot vērā augsto cenu, gan jaunajām, gan lietotām automašīnām viņi brauc ar saviem transportlīdzekļiem ilgus gadus. Pašā Dānijā nav izplatīta odometru grozīšana, jo pēc katras tehniskās apskates nobraukums tiek piereģistrēts un ir apskatāms internetā.

Lietots auto no Francijas

Francija ieņem godpilno otro vietu Latvijas importēto auto ziņā. Automašīnas iegāde Francijā ir piņķerīgāka nekā citās valstīs. Galvenokārt tas ir tāpēc, ka noteikumi paredz iegādāties īpašas numurzīmes auto eksportam uz ārzemēm, ja vēlaties braukt paši ar šo automašīnu un tas aizņems līdz pat 2 dienām.

Līdzīgi kā Itālijā arī šajā valstī ir klimata ziņā ļoti atšķirīgi reģioni. Valsts dienvidu daļā reti kad ir sals, sniegs un ierastā ziemas “šļura”, kas veicina korozijas attīstīšanos. Francijā šobrīd ir liela dīzeļu izvēle, jo valsts jau vairākus gadus ir uzsākusi agresīvu cīņu pret CO2 izmešiem. Vairāk par to varat lasīt te – Stāsts par Parīzes dīzeļiem, kas sākuši migrāciju uz Austrumeiropu.

Te arī netrūkst mazāk un vairāk apskādētu auto, kā arī pilnībā norakstītu pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Saskaņā ar autoDNA statistiku, auto no Francijas bieži tiek melots arī par odometra rādījumiem. Auto no Francijas. Viss, kas jums ir jāzina

Lietots auto no Vācijas

Lietots auto no Vācijas

Vācija ir neapšaubāmi lietotu auto tirgus līderis visā Eiropā. Lielais iedzīvotāju skaits, daudzās auto būves rūpnīcas, izcilā ceļu infrastruktūra, leģendārais mobile.de sludinājumu portāls un daudzi citi iemesli Vāciju ir izcēluši pārējo valstu vidū.

Par detalizētu lietota auto iegādi no Vācijas varat lasīt mūsu rakstā – Kā iegādāties auto no Vācijas? Padomi ikvienam pircējam.

Pērciet auto vai nu pa tiešo no auto īpašnieka vai arī dodaties uz lielajiem plačiem. Vēl vienas lamatas, kurās nereti iekrīt ārvalstu pircēji – tiek melots par automašīnas izcelsmes valsti. Bieži vien tās tiek ievestas no apkārt esošajām valstīm, piereģistrētas Vācijā un tirgotas kā vācu auto.

Nobeigumā

Aizvien retāk ir sastopamas automašīnas bez bojājumiem, kuras tiek pārdotas tikai tāpēc, ka tās jau ir vecas. Tādas automašīnas vienmēr ir bijušas uz izķeršanu. ES tirgus ir pārsātināts ar vidažādākajiem automobiļiem, visdažādākajā tehniskajā stāvoklī.

Nepaļaujaties uz to, ka Eiropā auto pārdevēji ir godīgāki. Gluži otrādi, pircējam no citas valsts, kurš neprot vietējo valodu un labākajā gadījumā pārvalda angļu valodu ir daudz vienkāršāk iesmērēt sliktu auto.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Tāpēc pirms dodaties pirkt automašīnu uz ārvalstīm noteikti pārbaudiet vai to nav izdevīgāk iegādāties tepat pie mums. Var gadīties, ka ceļa nodokļi, ceļa izmaksas, transportēšana, kā arī biežās naktsmītnes ārzemēs nesadārdzina jūsu izvēlētās automašīnas cenu.