autoDNA iesaka
autosports

Labākie “gāžam-auto” līdz 2 000 eiro

3 marta 2017

Autosports

Sapnis par autosportu parasti sākas agrā jaunībā un vairumam no mums realizējas sasniedzot pilngadību. Ar ko tad sākt un kā izvēlēties savu pirmo hobijam veltīto automobili cenā līdz 2 000 eiro?

Autosports Latvijā nav svešs un tradīcijas sniedzas tālu pagātnē. Katrai sporta disciplīnai ir vairāk un mazāk piemēroti braucamie.

Rallijs

Pilnpiedziņa ir būtiskākā šī autosporta sastāvdaļa. Attiecīgi viens no iekārojamākajiem auto ir Audi Quattro. Sliktā ziņa ir tā, ka nāksies krietni papūlēties, lai atrastu kādu no šiem leģendārajiem automobiļiem līdz 2 000 eiro. Liela daļa šo 80-gadu spēkratu ir vai nu pilnībā nokauti un metāla pārkausēšanas ceļā tagad ir reinkarnējušies par kādu virtuves piederumu, vai arī ir jau sagatavoti starta līnijai.

Pilnpiedziņas izpriecām noderēs arī pirmās paaudzes Subaru Impreza spēkrati, kuri savu slavas zenītu piedzīvoja pateicoties izciliem startiem WRC. Arī šis auto ir iemantojis klasikas statusu un autosporta cienītāji zina šī automobiļa potenciālu trasē.

Gana daudzi savas autosporta iemaņas ir uzlabojuši “žiguļos”. Tie ir lēti un ar plašām iespējām veikt dažādas pārbūves darbus. Kā vienu no spilgtākajiem šā brīža ekipāžām var minēt Kaspara Kaņepa-Kalniņa un Artūra Šiminsa pilotēto VAZ 2108 Lada.

Drifts

Komentāri lieki un kā viens no galvenajiem priekšnosacījumiem aizmugures piedziņa un liela jauda. Ne par velti šajā sporta viedā lauvas tiesu aizņem BMW markas spēkrati. Cenu amplitūdā līdz 2000 eiro var itin viegli sameklēt klasisko 328 “žurku” un doties uz kādu no Latvijas autotrasēm deldēt riepas.

Kā jau jebkurš autosports, arī driftā neiztikt bez ieguldījumiem, taču starta komplektā pietiks ar pilnu bāku 98 markas benzīna, lietotām vasaras riepām un nelielām praktiskajām zināšanām kontrolētās sānslīdes mākslā.

Šoseja

Vienā vārdā – izturība. Modelis nav tik svarīgs kā tas, lai auto spētu nobraukt daudzos trases apļus. Pavisam neslikts variants ir Volkswagen Golf automobiļi. Ja labi pameklē, tad var atrast arī GTI modeli. Rezerves daļas raizes nesagādās – ne to cena, nedz arī montāža. Ne mazāk populāri ir dažādi BMW markas modeļi, kurus autosportisti iecienījuši tieši jaudas dēļ.

Autošosejas piedāvātās disciplīnas ir iecienījušas arī daiļā dzimuma pārstāves, kuras ne tikai uzrāda labus rezultātus, bet arī pašas saviem spēkiem ķīlē autiņus un savu auto pārzina labāk par kurpju skapi.

Folkreiss

Vienīgā autosporta disciplīna, kura ir piemērota jebkuram amatierim vai profesionāliem. Tīrākā izklaide, kas neprasa milzu ieguldījumus. Patiesībā dārgākā investīcija automobilī būs drošības karkass un sporta beņķis.

Tas ir autosports ar sīvu konkurenci un ļoti zemām izmaksām. Automašīnas vērtībai nevajadzētu pārsniegt 950 eiro, jo pēc sacensībām visas automašīnas ir pieejamas iegādei par fiksēto samaksu 950 eiro. Tas saglabā sportu aizraujošu un azartisku, jo šajā autosporta veidā viss ir atkarīgs no braucēju meistarības, nevis tehnoloģiskā pārākuma.

Automašīnas ir atbilstošas, daudz dažādu VAZ, Volkswagen Golf un citu autoražotāju pārstēvētie modeļi, kuri nepārsniedz dažus simtus eiro vērtību.

Lai arī kāda būtu jūsu izvēlētā autosporta disciplīna, apgūstiet savas iemaņas vietās, kur tas ir ar likumu atļauts, neapdraudot citus satiksmes dalībniekus. Ralfs Sirmacis reiz teica: “Pierādi sevi trasē, nevis uz ceļa!”