autoDNA iesaka
šosejas bojājumi

Pieaug autostiklu bojājumu apmērs, zaudējumi mērāmi simtos

20 jūnija 2018

Līdz ar siltā laika iestāšanos palielinās autostiklu bojājumu skaits, liecina Swedbank apdrošināšanas dati. Tā šī gada pavasara mēnešos, salīdzinot ar ziemu, logu bojājumu skaits pieaudzis par 20%, bet gada griezumā vējstiklu bojājumi sastāda teju piektdaļu no visiem pieteiktajiem zaudējumiem.

Autostiklu cenas svārstās

Vidējās atlīdzības apmērs par šādiem bojājumiem ir 300 eiro, katram divdesmitajam zaudējumi ir 700 eiro apmērā, bet lielākā izmaksātā atlīdzība – pat 1 300 eiro. Pavasarī un vasarā tas bieži skaidrojams ar pretī vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumiem automašīnu vējstiklos.

“Visbiežāk auto vējstiklus bojā pretim vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumi. Turklāt tas atgadās ne tikai uz grants ceļiem, bet arī uz asfaltētām šosejām, īpaši vasarā, kad norit lielākā daļa ceļu remontdarbu. Nereti arī pašu vai kaimiņu bērni, spēlējot bumbu, ir šo situāciju vaininieki.

OCTA nelīdzēs

Lai arī vidējā zaudējumu atlīdzības summa sākumā var šķist neliela – ap 300 eiro, tomēr automašīnu stikla remonts vai nomaiņa prasa laiku, kas rada papildu neērtības autovadītājiem. Šādos gadījumos zaudējumus sedz tikai KASKO apdrošināšana, jo OCTA polise neparedz šādu apdrošināšanas segumu.

Atskatoties uz aizvadītā gada automašīnu salona logu bojājumu gadījumiem, redzams, ka visvairāk atlīdzību saņemts tieši maijā, jūnijā un jūlijā. Līdz ar to autovadītājiem jābūt piesardzīgiem un jācenšas pēc iespējas no šādiem gadījumiem izvairīties vai arī nodrošināties pret riskiem.

Autostiklu profilakse

  • Ja uz ceļa seguma ir redzamas akmens šķembas, tad palieliniet distanci un intervālu no priekšā un pretim braucošajiem auto;
  • Pievērs uzmanību gadalaiku maiņai. Līdz ar laikapstākļiem mainās arī ceļa seguma struktūra un ceļu uzturētāji vēl nav paspējuši sakopt ielas;
  • Ceļa remontdarbu vietās ievērojiet norādīto pārvietošanās ātrumu. Šajos ceļa posmos uz seguma bieži vien ir šķembas un akmeņi;
  • Neatstājiet salonā vērtīgas mantas. Garnadžiem loga izsišana prasīs dažas sekundes, savukārt jums tie būs vairāki desmiti vai pat simti eiro un nevajadzīgs stresa līmeņa pieaugums.

Kas darās lietotu auto tirgū?

KASKO neapšaubāmi ir burvīgs risinājums, un brīžiem obligāta prasība no kredītiestādes puses jaunam auto, taču Latvijas vidējais auto vecums ir 13,7 gadi. Paskatoties uz vējstiklu cenām 10 un vairāk gadu veciem auto nākas secināt, ka nav nemaz tik traki.

Lasi vēl: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Apskatot Latvijas populārākos modeļus, jāsecina, ka cenas par vējstiklu vien svārstās no 80 līdz 140 eiro. Protams, ka cenā jāierēķina arī paša stikla maiņa.

Marka Modelis Cena EUR
Audi A6 (Typ 4F) ~130
BMW 3.sērija (E46) ~70
BMW 5.sērija (E60) ~130
Mercedes-Benz C-Class (W203) ~240
Volkswagen Golf 5 ~90
Volkswagen Passat B6 ~110
Volvo S60 ~140
Volvo V70 ~110