autoDNA pārbauda
BMW koriģēti nobraukumi

Bavārijas lepnums Latvijā – BMW ar vidēji 74 000 notītu kilometru

20 septembra 2016

Saīsinājumā no “Bayerische Motoren Werke”, BMW ir daudzu autobraucēju sapnis un viens no Eiropas trīs vadošajiem premium klases autoražotājiem, kas izsenis ir daudziem asociējas ar jaudu, prestižu un eleganci.


Bieži vien šie sapņu spēkrati uz Latviju mēro tālo ceļu no Rietumeiropas valstīm, pa ceļam piestājot Polijā vai Lietuvā, kur tiem tiek veiktas dažādas tehniskās manipulācijas un odometru grozījumi. Rezultātā “uz papīra” iegūstam labāku piedāvājumu par to, kas redzams populāro sludinājumu portālos ārvalstīs.

Saskaņā ar autoDNA apkopoto informāciju, šā gada jūnijā un jūlijā no Rietumeiropas valstīm uz Latviju tika atvesti vairāk kā 450 BMW, no kuriem teju pusei bija veikti grozījumi odometru rādījumos. Vidēji vienam auto ir notīti 74 tūkstoši kilometru, taču var nākties “uzrauties” arī uz tādiem spēkratiem, kuriem nodzēsti vairāk par 200 000 kilometru.

Uzmanies

Procentuāli visbiežāk manipulācijas ar odometru rādītājiem tiek veiktas E90 un E91 modeļiem. Divu mēnešu laikā no 20 šādiem ievestiem automobiļiem 15 gadījumos pārdevēji ir krāpušies ar nobraukto kilometru daudzumu. Nedaudz labāka situācija ir novērota ar E60, E61, F10, F11, F30 un F31 modeļiem. Pērkot šīs automašīnas iespēja “iegrābties” ir 50/50.

Droši

Balstoties uz autoDNA datu bāzē pieejamo informāciju par jūnijā un jūlijā ievestajām BMW automašīnām no Rietumeiropas, vismazāk melots par patieso spēkrata nobraukumu ir E39, E46 un E53 modeļiem. Tieši pirmās paaudzes X5 visbiežāk ir sastopami ar oriģinālo nobraukumu. Tikai 17,3% gadījumu odometrs melo. Turpat blakus ir 3-Sērija kur salīdzinoši tikai 23 no 133 modeļiem ir melots par patieso noskrējienu. Sliktāk jau ir ar 5-Sēriju, kur teju katram trešajam automobilim nobraukums ir mainīts.

Ekspertu ieteikumi

BMW, BMW Motorrad, MINI, Jaguar un Land Rover oficiālais auto dīleris Latvijā Inchcape BM Auto pircējiem iesaka noskatīto automašīnu kārtīgi pārbaudīt un akli neticēt visam, ko stāsta automašīnas pārdevējs.

Oficiālais dīleris piedāvā vairāku līmeņu apskates, sākot no standarta, kurā tiek veikta balstiekārtas pārbaude un elektrokļūdu nolasīšana, beidzot ar pilnu spēkrata diagnostiku, kas aizņems pusi dienas un rezultātā pircējam būs pilnīga skaidrība par auto tehnisko stāvokli un tā atbilstību pārdevēja nosauktajai cenai.

Ne mazāk būtiska lieta, iegādājoties lietotu automašīnu, ir auto izcelsme un nodokļu  Ja pārdevējs ir juridiska  persona, tad pameklējiet internetā, ko cilvēki raksta par šo firmu, cik ilgi tā jau darbojas un citu informāciju.

Ja auto piedāvā iegādāties caur dažādām shēmām, tas ir “sarkanais karogs”, tātad – jāpievērš pastiprināta uzmanība. Bieži vien pārdevējs solīs kaut kādu šā brīža izdevīgumu, taču nākotnē var rasties dažādas problēmas, piemēram, pastiprināta interese no Valsts ieņēmumu dienesta, kas var pārbaudīt arī privātpersonas par aizdomīgiem pirkumiem.

Ja auto ir ražots, piemēram, ASV tirgum, tad tas ir pielāgots un atbilst tās valsts prasībām. Ir bijis gadījums, kad klients atved lietotu BMW no Japānas un nemaz nevar to piereģistrēt CSDD, jo tam nav atbilstošās sertifikācijas un to nav iespējams attiecīgi pielāgot Eiropas tirgum. Pat mēs kā oficiālais BMW dīleris nevaram palīdzēt šādā situācijā,” situāciju skaidro Inchcape BM Auto valdes loceklis Ivars Norvelis.

Lai arī no Anglijas ievestie BMW atbilst Eiropas noteiktajām normām, tiem ir viena būtiska nianse – stūre ir labajā pusē. Lai arī nav aizliegts veikt auto pārbūvi un stūres iekārtu pārvietot uz kreiso pusi, tā ir visai radikāla iejaukšanās automašīnas drošībā. Bīstamākais ir tas, ka šādas pārbūves parasti notiek dažādas, un pat apšaubāmas kvalitātes, servisos un garāžās, tāpēc nav iespējams prognozēt kvalitāti, ar kādu ir veikta šī pārbūve.

Nevar uzticēties arī servisa grāmatiņām, jo pārdevējiem ar ļauniem nodomiem netrūkst dublikātu ar atbilstošiem zīmogiem. Ja ir pieejama šāda grāmatiņa, tad pārbaudiet, vai tā nav aizpildīta ar vienu pildspalvu un rakstīta vienā rokrakstā” stāsta Inchcape BM Auto klientu apkalpošanas centra vadītājs Sandis Lazarevs.

Nesteidzieties ar automašīnas iegādi. Pārdevēji bieži vien stāsta, ka viņiem rindā stāv citi pircēji un tik izdevīgs piedāvājums vairs nebūs, taču labāk ir septiņreiz nomērīt un tikai pēc tam nogriezt.

Lai labi ripo!