autoDNA iesaka
Nedrošākie auto

Bīstamākie auto – jauni un veci ar zemiem drošības standartiem

15 aprīļa 2020

Marta izskaņā rakstījām par pērnā gada drošākajiem automobiļiem, šoreiz apskatīsim nedrošākos auto, no kuriem labāk turēties pa gabalu. Sarakstā būs gan jauni, gan arī veci auto, kuri joprojām ir sastopami uz koplietošanas ceļiem.

Bīstamākie auto Euro NCAP un daudzu citu līdzīgu organizāciju acīs ir tādi, kas neatbilst vairākiem kritērijiem. Euro NCAP gadījumā pie zemākā vērtējuma var nonākt tie auto, kas nespēj sasniegt vismaz 50% no maksimālā vērtējuma četrās dažādās kategorijās. Zemāk apskatīsim gan jaunus, gan vecus auto, kas ir snieguši vāju vērtējumu sadursmju testos.

Ja gada labākais tituls tiek likts visus iespējamos mārketinga materiālos, tad gada sliktākais tituls tiek noslēpts dziļi pagrabā. Lai arī automašīnu drošība ir ievērojami uzlabojusies pēdējo 30 gadu laikā, netrūkst arī modernu un bīstamu auto, kas pie nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem var apdraudēt mūsu un pasažieru veselību.

Fiat Punto 2017

Šis mazais itāļu Fiat Punto automobilis tika atzīts par 2017. gada nedrošāko auto, saņemot nulle zvaigznes no maksimāli piecām iespējamām. Paradoksāli, taču šis pats modelis 2005. gadā saņēma piecas zvaigznes.

Tieši tā – Fiat inženieri 12 gadu laikā nebija veikuši nekādus uzlabojumus, kā rezultātā pie atkārtotiem testiem 2017. gadā šis auto saņēma bargu kritiku. Sevišķi, ja to salīdzina ar citu ražotāju piedāvājumu šajā kategorijās, kas piedāvā automobiļus ar krietni labāku drošības aprīkojumu.

Fiat Punto saņēma tikai 51% autovadītāja un pasažieru drošībā un 43% bērnu drošības kategorijā, kas padara to īpaši bīstamu bērnu pārvadāšanai. Šis arī bija pirmais auto 20 gadu laikā, kas saņēma nulle zvaigznes no Euro NCAP.

Fiat Panda 2018

Būt pirmajam autoražotājam 20 gadu laikā, kurš saņem nulle zvaigznes no Euro NCAP ir liels kauns, bet saņemt nulle zvaigznes divus gadus pēc kārtas jau liecina par paviršu attieksmi pret pasažieru drošību. Fiat Panda saņēma tikai 45% pieaugušo drošībā un nieka 16% bērnu drošībā.

Trešās paaudzes Panda savā debijas gadā 2011. gadā saņēma četras Euro NCAP zvaigznes, taču pēc septiņiem gadiem drošības standarti šajā laikā bija krietni stingrāki kļuvuši.

Alfa Romeo 156

Lai cik vizuāli estētisks šis auto nebūtu, frontālā sadursme bija īpaši bīstama. Auto burtiski tiek salocīts banānā. Lai arī Euro NCAP nav oficiāli veicis šīs automašīnas sadursmes testu, video klipā ir labi redzams rezultāts.

Jeep Wrangler 2018

Leģendārais Jeep Wranngler, kura dēļ Latvijā visi apvidus auto tiek dēvēti par džipu. Modernizētais ASV armijas apvidus auto 2018. gadā saņēma 1 zvaigzni no Euro NCAP. Toties bērni būs drošībā, jo šajā kategorijā džips saņēma 69%.

Ford Mustang 2017

Pārceļamies uz divu zvaigžņu teritoriju. Šis sportiskais auto no EuroNCAP ir saņēmis tikai divas zvaigznes. Lai arī pieaugušie un kājāmgājēji var justies relatīvi droši, bērnus šajā auto labāk nepārvadāt

Renault Traffic 2012

Populārais Renault minivens 2012 gadā saņēma tikai divas zvaigznes. Ja to testētu atbilstoši mūsdienu prasībām, tad diez vai tiktu pie vienas zvaigznes. Labā ziņa ir tā, ka bērnu drošības kategorijā tika sasniegti 79%.

Nissan Navara & Ford Ranger 2008

Pikapi Eiropā nav populāri, arī drošība tiem stipri pieklibo. Jo gan Ford Ranger, gan Nissan Navara saņēma ļoti sliktus rādītājus. Ford Ranger izpelnījās 2 zvaigznes, savukārt Nissan Navara tikai 1 zvaigzni. Īpaši slikti gāja tieši Nissan markas spēkratam, kurš saņēma 1 zvaigzni pieaugušo drošībā.

Chrysler Voyager 2007

Viens no populārākajiem miniveniem Latvijā, kuram ir lojāls fanu klubs. Lai arī auto savā laikā uzrādīja švaku pieaugušo aizsardzību, bērnu drošība tika novērtēta ar četrām no piecām zvaigznēm.

Jo vecāks ir automobilis, jo labāk var redzēt smagās sekas, kas var piemeklēt autovadītāju un pasažierus smagos ceļu satiksmes negadījumos. Izvēloties jaunu auto, ņemiet vērā ne tikai tā nobraukumu un avāriju vēsturi, bet arī tā atbilstību moderniem drošības standartiem.