autoDNA iesaka
BMW M paka

BMW M paka – vizuālais un arī emocionālais aprīkojums

9 jūlija 2019

Teju ikviens automobiļu ražotājs paralēli saviem standarta modeļiem piedāvā kaut ko īpašu, kaut ko vizuāli pievilcīgāku, ar labāku aprīkojuma līmeni un tamlīdzīgi. BMW M paka ir daudzu auto entuziastu iekāres objekts, bet kas to padara par tik īpašu?

Gaiši zila, tumši zila un sarkana strīpiņa ar “M”. Tas ir viss, kas nepieciešams, lai savam spēkratam liktu izcelties apkārtējo auto vidū. BMW M paka ir daudzu iekāres objekts un dažkārt lietotus automobiļus bez tās nemaz nepērk.

 

Kas ir BMW M paka?

BMW M sākotnēji apzīmēja “Motorsport”, kas bija īpaša uzņēmuma divīzija veltīta autosportam, kurā uzņēmumam bija labi panākumi 60-tajos un 70-tajos gados. Panākumi sportā iedvesmoja radīt M sērijas automobiļus, kas ir jaudīgi sporta auto ar vairākām būtiskām atšķirībām no standarta sērijas spēkratiem.

BMW M paka īstajā vārdā tiek dēvēta par BMW M Sport, kas vizuāli līdzinās sportiskajiem M sērijas automobiļiem, taču ar to arī viss beidzas. Parasti pie M pakas tiek standarta sērijas jaudīgākie modeļi, piemēram E46 330i, taču, ja ir pieprasījums ir arī piedāvājums, kā rezultātā pie kārotās M pakas ir tikuši arī mazlitrāžas auto.

 

 

Kādus vizuālos uzlabojumus piedāvā BMW M paka?

Kārotā BMW M paka sastāv no vairākām interjera un eksterjera komponentēm, kuras var papildināt pēc sirds patikas. Taču pilnā M Paka sastāv no:

 • Sēdekļu apdare – pēdējos 15 gadus noteikti lielākajai daļai M pakas bāzē ir Alcantara/auduma kombinētā apdare, atsevišķos gadījumos var būt pusādas apdare un, protams, pilnā ādas apdare. Ja ir auduma salons, tad tāds oriģināli M pakai nav bijis;
 • Sēdekļi Recaro tipa sporta beņķi ar izvelkamu augšstilbu balstu. No 5. sērijas/X5 uz augšu var būt arī komforta sēdekļi, bet arī viņiem šis balsts ir izvelkams;
 • Vieglmetāla diski – pie diska centra ir atsevišķa maza M zīmīte;
 • Salona apdares līstes – standartā alumīnija, bet var būt arī melnas, koka apdare utml.;
 • Balstiekārta – pārsvarā standartā visiem ir sporta balstiekārta, bet var izvēlēties arī parasto vai adaptīvo;
 • Stūre – oriģināli visiem nāk M sporta stūre ar M zīmi apakšā vidū. Izņēmumi var būt jaunie 7. sērijas modeļi;
 • Bamperi un sliekšņi – agresīvāka dizaina priekšējie un aizmugurējie bamperi, kā arī sporta sliekšņi;
 • Līstes ap sānu logiem – standartā tās ir spīdīgi melnas, bet no rūpnīcas tās var arī pasūtīt alumīnija;
 • Griesti – pilnīgi visiem nāk melni vai tumši. Vienīgais izņēmums var būt tikai ar Alcantara griestiem, kuri kopā ar Individual saloniem varēja dabūt arī citā krāsā. Tas gan attiecas tikai uz 5./6./7. sēriju un X5/X6.
 • Ātrumpārslēgs – ar manuālo pārnesumkārbu jābūt speciālam ādas pārslēgam ar M zīmīti;
 • Kreisās kājas balsts – lielākajai daļai būtu jābūt ar M zīmi;
 • Kāpšļi – jeb iekšējais slieksnis un uz tā ir jābūt “M” zīmei.

Lasiet vēl:

 

Kā jau redzat saraksts ir gana plašs un šādus vai citādus vizuālos uzlabojumus var pasūtīt ikviens – gan internetā, gan arī autoplačos un sludinājumu portālos. Atsevišķos gadījumos internetā var atrast arī BMW M pakas aksesuārus, kas oriģināli nemaz netiek ražoti BMW, piemēram, ventiļu uzgaļus, radiatora restei uzlikas, uzlīmes uz spoguļiem utt.

Tas ir ne tikai sliktas gaumes etalons, bet var atbaidīt potenciālos pircējus un padarīt jūsu auto par apsmiekla obketu BMW forumos. Ja jums ir 90-to gadu BMW Hatchback, lūdzu, neapkārēmjiet to ar M pakas dizaina elementiem no AliExpress.

BMW M Paka

BMW M Paka


BMW M Paka 3-sērija
Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.