autoDNA iesaka
Caua riepa

Ko darīt, ja ir caura riepa? Pieejami vairāki risinājumi

26 jūnija 2018

Viena no biežākajām ķibelēm, kas var piemeklēt autovadītāju ir caura riepa. Pēc analītiķu aplēsēm dzīves laikā autovadītājs saskaras vidēji ar piecām situācijām, kad riepa ir tukša. Mūsdienās šai problēmai ir vairāk kā viens risinājums.

Automašīnas riepām ir milzu ietekme uz drošu braukšanu. Ne velti mūsdienu jaunie transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepu spiediena kontroles sistēmu. Tā nebūt nav komplicēta tehnoloģija, kas var laicīgi brīdināt par izmaiņām spiedienā. Pat vecākām automašīnām ir iespējams to uzstādīt.

Rezerves ritenis – vajadzīgs vai nevajadzīgs?

Rezerves ritenis

Rezerves ritenis

Jau kopš auto pirmsākumiem, rezerves ritenis ir bijis līdzās automašīnai. Taču šobrīd ir pieejamas arī citas alternatīvas. Pilna izmēra rezerves ritenis aizņems ne tikai vietu, bet arī palielinās auto masu, kas palielina degvielas patēriņu. Ja pārvietojaties vienīgi pilsētas robežās, tad nevajadzētu rasties problēmām ar zvanu draugam vai arī netālā servisa apmeklējumu.

Savukārt, ja jums automašīnā ir rezerves ritenis, tad neaizmirstiet pārliecināties, ka tas ir darba kārtībā – piepumpēts un komplektā ar domkratu un riteņu atslēgu.

Kas ir “run-flat” riepas?

Good Year "Run flat"

Good Year “Run flat”

Lai arī tradicionāli dārgākas par standarta riepām, “run-flat” autoriepām ir “viss vienā” risinājums. Tās ir īpaši izstrādātas, lai jūs varētu turpināt braukt pat tad, ja spiediens riepās ir zudis. Lielākajā daļā gadījumu šādām riepām ir īpaši spēcīgas sānu sienas, kas var izturēt transportlīdzekļa svaru un papildus slodzi.

Vai zināji

Šādām riepām galvenā priekšrocība, ir spēja turpināt ceļu neizkāpjot no automašīnas. Tiesa, uz tuvāko servisu, jo šādām riepām ir limitēts drošas braukšanas ātrums un maksimāli veicamais attālums. Turklāt, ja problēma ir nopietnāka par standarta caurumu, tad pilnīgi iespējams, ka ceļu nevarēs turpināt un būs vien jāsauc evakuators.

Neskatoties uz to izturību un efektivitāti pēkšņa spiediena zuduma situācijās, “run-flat” riepas ir salīdzinoši cietas un nav tik komfortablas kā parastās autoriepas.

Kas ir riepu remonta komplekts?

Dažām automašīnām rezerves riepas vietā atradīsiet riepu remonta komplektu. Arī šis ir īslaicīgs risinājums līdz tuvākajam servisam. Lai arī nāksies nedaudz nosmērēt rokas, tas nebūs tik ķēpīgi kā pašam mainīt riteni.

Standarta riepu remonta komplektā ietilpst divas galvenajās sastāvdaļas – hermētiķis un elektriskais gaisa pumpis. Vadītājam vienkārši jāsavieno hermētiķis ar pumpi un kopā ar gaisu jāielaiž caurdurtajā riepā.

Risinājums dos gana daudz laika un rezerves kilometrus līdz tuvākajam riepu servisam. Taču pie nopietnākiem caurumiem tas nelīdzēs un hermētiķis nepildīs savu funkciju. Šis arī nav lētākais no variantiem, piedevām hermētiķiem ir ierobežots lietošanas laiks. Atkarībā no ražotāja tas var svārstīties no četriem līdz astoņiem gadiem.

Kādas ir rezerves riepas priekšrocības?

Pirelli P Zero

Pirelli P Zero

Protams, ka drošākais risinājums ir pilna izmēra rezerves ritenis. Sevišķi, ja bieži sanāk braukt ārpus pilsētas vai ārpus valsts. Servisa apmeklējums un jaunas riepas iegāde Vācijā būs vairākas reizes dārgāka par remontu tepat Latvijā.

Daudzi auto ir aprīkoti ar pagaidu riteni jeb tautā saukto “virtuli”. Šis ir samērā racionāls kompromiss starp pilna izmēra riteni, komfortu un drošību. Vadītājam joprojām nāksies nosmērēt rokas, taču tas nesver tik daudz, neaizņem pārāk daudz vietas un ar to var nobraukt krietni lielāku attālumu nekā ar hermētiķiem vai “run-flat”.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Mainot riteni atcerieties par paša drošību – izlieciet avārijas trijstūri, ieslēdziet avārijas uguņus un uzvelciet atstarojošo vesti. Sevišķi liela uzmanība jāpievērš, veicot riteņa maiņu uz lielceļa vai tumšajā diennakts laikā.