autoDNA iesaka
Check engine

Check engine lampiņa – ko tā īsti nozīmē un kā to nodzēst?

4 oktobris 2018

Automašīnas instrumentu panelis sastāv no daudzām, mazām lampiņām. Tie ir brīdinājuma indikatori, kas atspoguļo dažādas transportlīdzekļa sistēmas un jomas. Viena no populārākajām lampiņām ir Check engine. Ja tā deg, tad nevajag ignorēt!

Līdz ar atslēgas pagriešanu instrumentu panelī iedegas lampiņas un tūlīt arī nodziest. Check engine gadījumā problēmu var būt daudz, jo arī pats dzinējs aizņem teju visu motortelpu un sastāv no daudz un dažādām detaļām.

Check engine darbības princips

Ievēro

Brīdinājuma indikatori ir savienoti ar automašīnas elektriskajām sistēmām un dzinēja vadības bloku. Ikreiz, kad šis centrālais dators transportlīdzekļos atklāj jebkādu problēmu, tas aktivizē vienu no atbilstošajiem brīdinājuma indikatoriem, izgaismojot to instrumentu panelī.

Viens no nopietnākajiem brīdinājumiem, kurus jūs varētu saņemt, ir gaismiņa Check engine. Kad šis indikators iedegas, tas varētu nozīmēt vairākas lietas. Jūsu automašīnas dzinējam vai kādai no elektriskajām sistēmām, kas tieši vai netieši ir saistīta ar motoru, ir identificēta kāda problēma. Principā jebkura lielāka vai mazāka problēma ar transportlīdzekli, kas ierobežo tā funkcionalitāti, izraisīs Check engine lampiņas iedegšanos instrumentu panelī.

Kā nodzēst Check engine?

Check engine

Dažreiz šī lampiņa iedegas un jūs varat nobraukt vairākus simtus vai pat tūkstošus kilometru un šķiet, ka ar auto ir viss kārtībā. Taču bez iemesla tā neiedegas un, ilgstoši to ignorējot, var “ieberzties” uz vairākiem simtiem, ja ne tūkstošiem eiro.

Pat ja automobilis darbojas pareizi, nav dzirdami nekādi aizdomīgi trokšņi vai parādījušies dīvainas krāsas dūmi no izpūtēja – auto ir jādzen uz servisu un jāslēdz klāt pie datora!

Problēmas atrašana un novēršana

Vispareizāk būtu sākt ar automašīnas aizvešanu pie dīlera vai arī uz servisu, kur mehāniķiem ir pieejama attiecīga programmatūra, lai pieslēgtos automašīnas datoram un nolasītu kļūdas.

Mehāniķis pieslēgsies vadības blokam un pārbaudīs diagnostikas sistēmu. Tā noteiks, no kurienes rodas problēma. Kad problēma ir identificēta, mehāniķis ķeras klāt pie attiecīgās detaļas pārbaudes un vajadzības gadījumā nomaiņas. Ja problēma ir novērsta, tad vēlreiz pieslēdz datoru un pārliecinās, ka kļūda neatkārtojas un panelī izdziest gaisma Check engine.

Automašīnas diagnostikas sistēmas restartēšana

Mēdz gadīties, kad brīdinājuma signāls var parādīties sakarā ar kļūdu pašā automašīnas datorā. Šādā gadījumā ir jādodas pie dīlera vai uz servisu un jāveic automašīnas diagnostikas sistēmas restartēšana. Parasti to veic ar ierīci, kuras pilnais nosaukums ir Check Engine Light Code Reader.

Gluži kā pieslēgšanās jūsu automašīnas datoram arī šis pakalpojums izmaksās sākot no 10 EUR. Labas un lojālas attiecības ar dīleri vai servisu var vainagoties ar bezmaksas apmeklējumu.

Sistēmas restartēšana noder arī gadījumos, ja pēc problēmas identificēšanas un novēršanas, panelī joprojām deg Check engine.

Akumulatora izņemšana

Principā vajadzētu pieteikt ar pirmajām divām metodēm, taču tehnika ir un paliek tehnika, kas nozīmē, ka retos gadījumos ir jāpielieto barbariskas metodes. Šajā gadījumā runa ir par akumulatora izņemšanu un pilnīgu elektrības padeves izslēgšanu automobilim.

Diagnostikas datoram arī pēc akumulatora izņemšanas var saglabāties nedaudz jaudas, līdz ar to vajag ieslēgt automašīnas lukturus un pilnībā to iztukšot.

Kad enerģija ir pilnībā izsmelta, tiks dzēsta visa datorā esošā informācija, kas izraisīja indikatora Check engine parādīšanos. Atliek pareizi uzstādīt atpakaļ akumulatoru un kļūdai no instrumentu paneļa būtu jāpazūd.

Interesanti

Vai Jums interesēja šis raksts? Apskatiet arī produktus, ko piedāvā autoDNA – vadošais transportlīdzekļu vēstures sniedzējs Eiropā un ASV. VIN pārbaude var palīdzēt izvairīties no papildu izmaksām, kas saistītas ar automašīnas ar nezināmas vēstures iegādi. Pakalpojums ir pieejams 24/7 – Jums nepieciešams tikai internets un transportlīdzekļa VIN numurs.