autoDNA iesaka
zagļiem gatavs

Pieci nestandarta drošības risinājumi cīņā ar auto zagļiem

13 februāra 2017

Latvijas autoparks ir otrs vecākais Eiropā un šobrīd vidējās automašīnas mūžs ir 13,17, kas automašīnu zagļiem ļauj īpaši neiespringt uz jaunāko automobiļu drošības sistēmām. Ja rūpnīcas signalizācija rūdītu noziedznieku neapturēs, tad kas tad?

Pieredzējušam zaglim ir nepieciešamas mazāk par 30 sekundēm, lai aizdzītu automašīnu ar rūpnīcas uzstādīto drošības sistēmu. Ikviens šķērslis ir lieks risks, kurš, iespējams, garnadzi atturēs no jūsu automašīnas aizdzīšanas. Saskaņā ar Valsts policijas teikto, ja automašīnas zaglim neizdodas iecerētais trīs minūšu laikā, tad viņš met plinti krūmos un dosies izraudzīt citu upuri.

Imobilaizeri

Papildus aizsardzība, kas uzreiz neliek par sevi manīt pat, ja zaglim ir izdevies apiet oriģinālās aizsardzības sistēmas. Pareizi uzstādītu imobilaizeri ir ārkārtīgi grūti atrast un parastam zaglim šis var būt nepārvarams slieksnis. Imobilaizera cena svārstās no 200 līdz 500 eiro.

Stūres saslēgs

90-tajos gados populāra uzparikte, kas bija novērojama teju katram automobilim. Ja toreiz tā bija nepieciešamība, tad mūsdienās to būtu visai grūti atrast un iegādāties. Mūsdienu automašīnu zagļi pārsvarā ir bruņojušies ar dažādām elektronikas ierīcēm, kas ļauj automašīnas atslēgt un aizdzīt. Diez vai kādam būs līdzi paņēmies metāla zāģis.

Cena svārstās no 15 līdz 50 eiro.

Slepenie slēdži

Vēl viena populāra pretaidzīšanas metode, kas neprasa lielas piepūles, lai to uzstādītu. Darbojas ērti un vienkārši. Kalpo kā papildus ķēdes posms, kas nepieciešams, lai iedarbinātu dzinēju. Šādu sistēmu nav iespējams uzstādīt jaunākām automašīnām, kuras ir aprīkotas ar dažādām KEYLESS sistēmām un START/STOP funkciju.

Sistēmas galvenā vājība ir slēdža atrašanās vieta. Jo radošāks risinājums, jo zaglim to būs grūtāk atrast. Vajadzētu izvairīties no standarta izvietošanas vietām – zem sēdekļa, dažādos nodalījumos zem stūres un viduskonsolē. Cena svārstās no 50 līdz 130 eiro.

Radiolokācija un GPS

Darbojas kā post factum drošības sistēma. Parasti tiek uzstādīta dārgiem automobiļiem, kurus aizdzen rūdīti, zinoši un pieredzes bagāti noziedznieki. Šādi likumpārkāpēji ir apgādāti ar jaunāko un modernāko pagrīdes tehnoloģiju klāstu un visticamāk arī metāla zāģis būs līdzi – gadījumā, ja ir uzlikts stūres saslēgs.

Sistēma ir gana gudra, lai saprastu, kad auto tiek zagts un attiecīgi tiek ziņots centrālei, apsardzes vienībai un attiecīgajām instancēm. Nozagtās automašīnas raidītais signāls ir gana spēcīgs, lai to uztvertu arī gadījumos, ja auto ir paslēpts betona garāžā vai pat pazemē.

Cena šādām sistēmām ir atbilstoša un svārstās ap 1 000 eiro. Labā ziņa ir tāda, ka tas ir tīrais nieks, ja auto vērtība ir vairāki desmiti tūkstoši.

Alternatīva drošības metode ir automašīnas salonā turēt paslēptu mobilo tālruni. Ideālā gadījumā tas ir viedtālrunis, kura atrašanās vietu var noteikt ar dažādu aplikāciju palīdzību. Šādā gadījumā gan būtu jāparūpējas par to, lai telefons būtu nepārtraukti uzlādēts.

Mr. Bīna taktika

Varbūt tas daudziem var likties smieklīgi, taču diez vai jūsu automobili kāds aizdzīs, ja tam būs noņemts stūres rats vai sveču vadi. Auto pārbūves ekspertiem tas ir tīrais nieks automašīnai uzstādīt noņemamu stūri. Varēsiet aizbildināties, ka tas ir auto, kurš sirdī kārtīgs sporta spēkrats!

Neatvieglojiet automašīnu zagļiem viņu darbu un rūpējaties par sava un citu auto drošību. Neatstājiet tos atvērtus un neignorējiet šaubīgus tipus, kas izrāda interesi par jūsu kaimiņa spēkratu.

Valsts Policijas “Youtube” video: