autoDNA iesaka
Ekonomēšana uz degvielas rēķina var jums dārgi izmaksāt...

Ekonomēšana uz degvielas rēķina var jums dārgi izmaksāt…

7 janvāra 2023

Vispārpieņemta patiesība ir tā, ka automobiļa dzinējam regulāri un pēc iespējas biežāk jāmaina eļļa un filtri! Tad viss būs labi un dzinējs pateicībā murrās daudzus gadu desmitus bez liekiem ieguldījumiem. Daudziem svarīga ir ekonomēšana un tāpēc “piemirst” pat to, un eļļas maiņas intervālus interpretē pēc saviem ieskatiem. Daži pamatojas uz moderno lubrikantu specifikas īpatnībām un eļļas maiņu veic reizi pēc 30 000 vai pat 50 000 nobrauktiem kilometru. Citi pielej laika gaitā un dzinēja defektu dēļ zudušo eļļu un reizi gadā nomaina filtru. Ir daži dzinēji, kas to spēj izturēt. Taču lielākais vairums ātrāk vai vēlāk pasaka treknu NĒ!

Tomēr bez eļļas maiņas ir vēl kāda svarīga lieta, kas ļautu ietaupīt diezgan prāvu naudu dzinēja remontam vai pat tā maiņai. Galvenokārt tas attiecas uz dīzeļdzinējiem un braukšanas stilu. Kas tas ir?

 

 

Zemo apgriezienu mānija

No dīzeļdzinēja galvenokārt visi grib sagaidīt degvielas ekonomiju. Ne visi, bet daudzi piemirst, ka šie ekonomēšanas rezultāti sasniedzami vien tad, ja automobilis ikdienā veic lielus un tālus attālumus, bet ne pilsētas režīmā. Tāpēc būtu svarīgi pievērst daudz lielāku uzmanību dzinēja izvēlei konkrētām vajadzībām, nevis turēties tikai vienā virzienā – degvielas ekonomēšana.

Tomēr tie, kas izvēlējušies dīzeļmotoru, cer kompensēt degvielas patēriņu braucot ar zemiem vai pat ļoti zemiem dzinēja apgriezieniem. Piemēram, pilsētas režīmā pamanoties pie ātruma 50 km/h pārslēgties pat līdz piektajam pārnesumam.

Kā uzskata dīzeļdzinēju speciālisti, ka šāda degvielas “ekonomēšana” ir viena no lielākajām autovadītāju kļūdām un tas ir tuvākais ceļš pie lieliem izdevumiem.

Vispirms jau tāpēc, ka dzinējam, darbojoties zemos apgriezienos, ir jāpielieto daudz vairāk pūles, lai pildītu savas funkcijas. Tāpēc degvielas patēriņš būs tikai augstāks un nekāda ekonomēšana īsti nesanāks: kāroto 4,5 litru vietā uz 100 kilometriem nāksies rēķināties ar sešiem vai pat vairāk litriem.

 

Lasiet vēl:

 

Tahometra bultiņa – ne zemāk par divi

Lai turētu dzinēju daudz maz optimālā darba ritmā, neliekot tam strādāt ar pārmērīgu piepūli, kas nenoliedzami samazina dzinēja darba resursus, vēlamie apgriezieni būtu nedaudz virs diviem tūkstošiem. Pilsētas režīmā ar īsiem pārskrējieniem to parasti var panākt pat netiekot līdz ceturtajam pārnesumam.

Pie mūsu atļautajiem 90 km/h tas varētu būt maksimāli piektais pārnesums un tikai vietās, kur ātruma ierobežojums ir jūtami virs simts, talkā varētu nākt sestais “robs”.

Tiem, kam iedzimtā ekonomēšana vai piesardzība neļauj ievērot šādu dzinēja darba režīmu, dīzeļmotoru speciālisti iesaka izvēlēties automātisko transmisiju, kas jau rūpnīcas iestatījumos ieprogrammēta uz normālu pārslēgšanās algoritmu.

 

Turbīnas, salocīti dzelži, izdeguši vārsti…

Ignorējot šos augstāk minētos ieteikumus, visbiežākās problēmas sākās ar dzinēja turbīnu. Tā ātri vien nobloķējas vai salūst ar no sistēmas neizpūstiem kvēpiem.

Drīz vien nāksies domāt par jaunu kvēpu filtru un EGK vārstu maiņu.

Sodrēju pārpilnā dzinējā radīsies paaugstināta sadegšanas temperatūra un apdeguši vārsti.

Visbeidzot, dīzeļdzinēja milzīgais griezes moments ātrāk vai vēlāk tiks galā pat ar rokas resnuma dzelzs sakausējuma dzinēja detaļām.

Nu, tad ko – būs itin laba viela katram no jums pārdomām, vai ne?

 

Lasiet vēl:

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.