autoDNA iesaka
Drošības spilveni nozīme un izmaksas

Drošības spilveni – nozīme un izmaksas

6 septembra 2017

Ja jūsu automašīna iekļūst sadursmē un visi drošības spilveni nostrādā, tas sastādīs ļoti lielas izmaksas, jo visas ar sistēmu saistītās daļas būs bojātas. Tas nozīmē, ka jums būs jāaizstāj visas šīs bojātās detaļas, piemēram, priekšējie drošības spilvenu sensori, drošības spilvenu ECU (vadības bloks), vadītāja drošības spilvens, pasažieru drošības spilvens, priekšējie drošības jostas pievilcēji, vadības panelis (dažos modeļos pasažieru drošības spilvens ir uzstādīts uz instrumentu paneļa. Plašāku informāciju par drošības spilveniem, lūdzu, skatiet šeit:

Drošības spilveni – kam tie domāti un kā darbojas

Drošības spilveni ir paredzēti traumu riska samazināšanai un ir uzstādīti automašīnās, lai aizsargātu transportlīdzekļa vadītāja un pasažiera galvu un ķermeņa augšdaļu. Sadursmes brīdī sensori aktivizē sistēmu un drošības spilveni tiek ātri piepildīti ar gaisu. Drošības spilvenu vadības bloks aprēķina sadursmes veidu, leņķi, trieciena smagumu un aktivizē drošības spilvenu 60-80 milisekundēs. Ja jūsu automašīnai ir jāmaina drošības spilveni, jums vajadzētu iepazīties ar cenām, lai nebūtu pārsteigti par kopējām izmaksām.

Drošības spilvenu sistēmas sastāvdaļas

  1. Priekšējie un sānu sensori (trieciena sensori)
  2. Drošības spilvenu vadības bloks
  3. Stūres drošības spilvens
  4. Pasažiera drošības spilvens
  5. Kāju drošības spilvens
  6. Sānu drošības spilveni
  7. Drošības jostu pievilcējs

Visas sastāvdaļas ir saistītas ar drošības spilvenu sistēmu. Ja drošības spilveni tiek aktivizēti, tiek sabojātas visas attiecīgās drošības spilvenu sistēmas sastāvdaļas, piemēram, drošības spilvenu vadības bloks, drošības spilvenu sensori un drošības jostu pievilcējs. Tā rezultātā visas iepriekš minētās daļas būs jāaizstāj ar jaunām.

Lai padarītu visu saprotamu, noskatieties video (video angļu valodā):

Drošības spilvenu vidējās izmaksas

Šofera puses drošības spilvens var izmaksāt 100 līdz 400 eiro vai pat vairāk. Cena ir atkarīga no automašīnas modeļa, markas un gada. Pasažiera puses drošības spilveni ir dārgāki un to cena svārstās no 200 līdz 700 vai vairāk. Sānu un kāju drošības spilveni nav tik bieži sastopami,  bet to cenas ir pielīdzināmas pasažiera puses drošības spilvenam. Sānu un kāju drošības spilvenu cenas var atšķirties atkarībā no to formas un izmēra. Drošības spilveni var būt lētāki, ja iegādājaties tos no tiešsaistes mazumtirgotājiem, bet parasti tiem ir ierobežota garantija.

Kopējās izmaksas, lai nomainīt drošības spilvenus profesionālā servisā, var būt no 1000 līdz 6000 eiro, kas ir atkarīga no transportlīdzekļa gada, markas un modeļa, drošības spilvenu atrašanās vietas un skaita, kā arī ar citām saistītām detaļām, piemēram, drošības spilvenu vadības paneli, sensoriem, instrumentu paneli, vējstiklu un stūri.

Kas ir jāņem vērā

Jums vajadzētu šo darbu uzticēt profesionālam mehāniķim, lai nomainītu drošības spilvenus, nevis mēģināt to darīt pašam. Drošības spilvenus nevar izmantot atkārtoti. Ir atļauts izmantot drošības spilvenus no citas automašīnas, bet to ir ieteicams izmantot kā galējo variantu.

Automašīnas pasažiera puses drošības spilvenam ir jābūt aprīkotam ar ieslēgšanas un izslēgšanas funkciju, ja ir nepieciešams pārvadāt mazu bērnu vai cilvēku ar veselības traucējumiem. Tas ir tādēļ, ka drošības spilvens (atveras aptuveni ar ātrumu 300km/h) var atvēršanās brīdī nodarīt smagus savainojumus.

Drošības spilvenu iegāde

Ja vēlaties automašīnai nomainīt drošības spilvenus, vislabākā vieta kuru apmeklēt ir automašīnu remontdarbnīca, automašīnu izplatīšanas veikali vai auto virsbūves veikals. Ir arī daži veikali, kuri piedāvā specializētus drošības spilvenu pakalpojumus. Vaicājiet pēc laba meistara, kurš kvalitatīvi paveiks darbu, jo skopais maksā divreiz.