Padomi

Iesprūdusi atslēga – biežākie iemesli un preventīvie padomi

Pievienoja 16 oktobris 2018

Automašīnas atslēga var iesprūst ne tikai durvju slēdzenē, bet arī aizdedzē. Atslēgas nolaušana nebūs piemērotākais risinājums, līdz ar to esam apkopojuši biežākos iemeslus, ja ir iesprūdusi atslēga.

Ar spēku šādā situācijā neko labu nepanāksiet. Ja atslēga tiks nolauzta, tad atslēdznieka tāme būs mazākais par ko raizēties. Ar spēka pielietošanu var sabojāt arī pašu aizdedzi, kas var izmaksāt krietni vairāk.

Autoražotāja atsaukums

Iekams ķeramies klāt populārākajiem iemesliem, ir vērts pārbaudīt vai jūsu automašīna nav starp tādām, kurai ir izsludināts autoražotāja atsaukums. Masveida atsaukumi notiek regulāri un autoražotāji atklātos defektus novērš bez maksas. Pārbaudi savu auto un pārliecinies, ka tam ir novērsti visi defekti.

Pārbaudiet ātrumkārbas pārnesumu

Ja jūsu auto nav vecāks par 10 gadiem, tad pastāv liela varbūtība, ka tas ir “automāts”. Viens no biežākajiem panikas cēloņiem, kad ir iesprūdusi atslēga izrādās, ka pārnesums nav ielikts “parkingā” jeb “P”.

Automašīnām ar automātisko pārnesumkārbu vienīgais veids, kā izņemt atslēgu no aizdedzes ir, ja transmisija atrodas “P” režīmā. Šis ir viens no biežākajiem iemesliem, kad autovadītāji nopērk jaunu auto un iepriekšējais ir bijis aprīkots ar manuālo transmisiju.

Retāk gadās situācijas, kad pārnesums līdz galam nenostrādā un paliek starp “P” un “R”. Ja jūsu automašīnai pārnesumi slēdzas taisnā līnijā, bez līkločiem, tad šis gadījums sevišķi attiecas uz jums.

Lasiet vēl:

Netīras atslēgas

WD 40

Ja ir iesprūdusi atslēga, tad pilnīgi iespējams, ka tas ir noticis ne jau tādēļ, ka tā ir pēkšņi salocījusies vai nolūzis kāds robiņš. Iemesls var būt pavisam triviāls – uz tās bija sakrājušies netīrumi.

Šis punkts sevišķi attiecas uz tiem autovadītājiem, kuriem patīk ar savām atslēgām vērt vaļā dažādus iepakojumus (kartona kastes) vai arī izmanto tās, lai atvērtu/atspiestu kaut ko citu, piemēram, vākus. Pietiek ar salīdzinoši nelielu daudzumu šādu gružu un atslēga ir iesprūdusi. Pārliecinieties, ka atslēgas ir tīras un neizmantojiet tās citiem nolūkiem.

Risinājums – saspiests gaiss vai WD-40.

Nolietotas atslēgas

Nolietotas atslēgas

Arī automašīnas atslēgām ir savs darbības mūžs. Katru reizi, kad atslēga tiek ievietota aizdedzē rodas berze un ar laiku šī berze nodeldēs atslēgas robiņus. Sevišķi izteikti tas ir piegādes transportam, kad bieži sanāk apstāties, izslēgt dzinēju un izņemt atslēgas.

Daudziem no mums patīk atslēgas iemest plauktiņā, atvilktnē vai kādā citā vietā. Arī šāda rīcība var pastiprināti bojāt automašīnas atslēgas. Ja jūtat, ka atslēga sāk ķerties un “neklausīt”, tad ir pienācis laiks izvīlēt jaunas.

Deaktivizējiet stūres bloķētāju

Iesprūdusi atslēga

Šī ir nedaudz piņķerīgāka situācija, taču atrisināma pašu spēkiem. Ja automašīnai ir izslēgts dzinējs, tad pagriežot stūres ratu uz vienu vai otru pusi, ir iespējams to nobloķēt. Šādā situācijā jums ne tikai atslēga ir iesprūdusi, bet arī stūres rats būs nobloķēts.

Kad nobloķējas stūres rats, nobloķējas arī aizdedzes cilindrs. Risinājums – lēnām un uzmanīgi groziet stūri vienlaicīgi to pašu darot arī ar atslēgu.

autoDNA atskaitēs ir redzama ne tikai apdrošināšanas kompāniju atstātā informācija par avārijām vai arī kilometrāža. Ne mazāk būtiski ir arī rūpnīcu atsaukumi, kas skar konkrētus modeļus ar konkrētu aprīkojumu. Pārbaudi auto un pārliecinies, ka tavs spēkrats nav starp atsauktajiem un ja ir – vai dīleris tam ir novērsis defektus.

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.