autoDNA iesaka
Instrumenti auto remontam autoDNA

Instrumenti auto remontam – būtiskāko lietu Top 10

4 jūlija 2019

Agrāk vai vēlāk ikvienai automašīnai kaut kas atgadīsies un būs nepieciešams veikt remontu. Tas var būt maznozīmīgs piecu minūšu sīkums vai arī vairāku stundu darbs, taču ikvienā garāžā ir nepieciešami atbilstoši instrumenti auto remontam.

Ir vairāki darbi, kurus var itin viegli veikt mājas apstākļos ar salīdzinoši niecīgām auto mehānikas zināšanām. Tās pašas par sevi gan neko daudz nedos, ja pa rokai nebūs vairāki noderīgi instrumenti, kas piedevām būs lietojami arī citās ikdienišķās situācijās.

Muciņu atslēgu komplekts

Instrumenti auto remontam

Labs muciņu komplekts būs tavs palīgs numur viens, veicot praktiski jebkuru darbu, kas sevī ietver uzgriežņus. Izvēloties šādu komplektu svarīgi, lai tas būtu pilns. Lēti komplekti bieži vien izlaiž kādu muciņu izmēru, piemēram, 19. vai 17. izmēra muciņu. Lai arī bieži tās netiek izmantotas, brīdī kad vajadzēs, nāksies krietni pasvīst.

Labs komplekts noteikti nebūs lēts, taču to ir jāuztver kā investīciju – tas kalpos mūžīgi un noderēs arī ikdienišķās situācijās.

Plaķenes un knaibles

Elektrības instalācijas darbi nav iedomājami bez dažāda izmēra plaķenēm un knaiblēm. Ja jau ir vēlme uzstādīt jaunus skaļruņus, izvilkt vadu uz audio pastiprinātāju vai pievienot jaunu apgaismojumu, vajadzēs arī vadu griezēju.

Dinamometriskā atslēga

Instrumenti auto remontam 3

Šī ir ļoti būtiska atslēga, kuru izmanto dažādu skrūvju pievilkšanai. Automašīnu detaļu ražotāji norāda specifisku pievilkšanas spēku, kas ir nepieciešams, regulējot konkrētos stiprinājumus.

Pārāk liela spēka izmantošana var sabojāt ne tikai stiprinājumu, bet arī savienojamās detaļas. Savukārt, nepietiekama pievilkšanas griezes momenta gadījumā skrūve var kļūt pārāk vaļīga un pat izkrist. Pareizs pievilkšanas spēks ir īpaši būtisks remontējot bremžu sistēmu un piekares detaļām.

Uzgriežņu atslēgu komplekts

Instrumenti auto remontam

Viens no ikoniskākajiem auto instrumentu komplektiem, kurš būs noderīgs ikvienā garāžā vai darba telpā. Līdzīgi kā ar muciņu atslēgu komplektu, arī uzgriežņu atslēgas ir pieejamas dažādos izmēros un būtiski iegādāties tādu, kur komplektā ir visas atslēgas, piemēram, no 6 līdz 32.

Skrūvgriežu komplekts

Skatoties kāds auto remonts ir paredzēts, noderēs dažādu skrūvgriežu komplekts. Pārsvarā tie noderēs, ņemot nost paneļus un ķimerējoties ap elektroniku. Ņemot vērā, ka bieži vien nāksies strādāt šaurās vietās, tad nenožēlojiet naudu un pērciet magnētiskos skrūvgriežus. Vārdos grūti izteikt cik daudz nervu šūnu ietaupīsiet.

Lasiet vēl:

Labs āmurs

Instrumenti auto remontam

Parocīgs instruments jebkurā dzīves situācijā. Auto remonta laikā lieti noderēs, ja kāda detaļa ir ierūsējusi un nenāk vaļā. Uzmanīgi ar spēku, stiprinājumi nav jāsaliec.

Apgaismojums

“Paturi gaismu!” – viens no garlaicīgākajiem un parasti arī pirmajiem darbiem, palīdzot tēvam remontēt auto. Labs gaismas avots būs neatsverams palīgs dažādos remontdarbos, sevišķi gada tumšajos periodos.

Lateksa cimdi

Instrumenti auto remontam

Automehāniķi sabiedrībā var atpazīt pēc divām lietām – “uzkačātiem” apakšdelmiem un eļļainām rokām, kuras nav iespējams atmazgāt. Lateksa cimdi ir gana plāni un izturīgi, lai tajos varētu ērti strādāt un saglabāt rokas tīras.

Darba cimdi ir sevišķi svarīgi, ja darbojas ar dažādām auto ķīmijām, piemēram, tīrot salonu vai pucējot virsbūvi.

Savilcēji

Lai gan šos ir grūti nosaukt par instrumentiem auto remontam, bez tiem neiztikt pēkšņās situācijās, kad vajag piestiprināt pa pusei nolauztu bamperi pēc avārijas vai arī savākt vienkopus vadu vai kabeļu mudžekli. Pajautājiet jebkuram autosportistam – savilcēji un makgaiverenve satur kopā visu!

Multimetrs

Instrumenti auto remontam

Superīga ierīce, kas nav pārāk sarežģīta lietošanā, ja ir minimāla sajēga par elektroniku. Ar šīs ierīces palīdzību ir iespējams veikt vairākus elektriskos mērījumus – noteikt un izmērīt spriegumu, strāvas stiprumu un pretestību, frekvenci, temperatūru, kā arī citus mērījumus, atkarībā no ierīces pieejamajām funkcijām.

Pašam remontējot savu auto var ietaupīt kaudzi naudas, taču pirms ķeries kaut kam klāt pārliecinies vai tev ir viss nepieciešamais. Lai arī sarakstā nav minēts, taču noderēs arī tādi sīkumi kā papīra dvieļi, dažādas tvertnes un trauki, kā arī citi specifiski rīki.