autoDNA iesaka
kā atrast labu lietotu automašīnu

Kā atrast labu lietotu automašīnu pārdevēju?

19 oktobr 2015

Meklējot labu augstskolu mēs pētam publisko un privāto augstskolu reitingus, ko publicē laikraksti, meklējot labu banku mēs lasām finanšu publikācijas, bet kā atrast labu lietotu automašīnu pārdevēju? Te būs daži ieteikumi kā to vislabāk izdarīt.


Apsveriet savas vajadzības

Pirms sākam meklēt dažādu autotirgotāju piedāvājumus vislabāk būtu apsvērt kāds tieši auto jums ir vajadzīgs un uz kādiem kompromisiem būsiet gatavi iet. Vai mēs meklējam kādu no apvidus automašīnām vai arī mums ir vajdzīgs auto ar kuru pārvietoties pa pilsētu? Varbūt jums ir vajadzīgs ietilpīgs bagāžas nodalījums vai arī svarīgaks ir zems degvielas patēriņš? Vai esat gatavi piemaksāt, lai apkopi veikt autorizētā servisā vai arī maksāt mazāk un braukt uz kādu no parastiem servisiem?

Jāpadomā arī par to vai varat kā pirmo iemaksu par jauno auto veikt atstājot savu veco auto. Atbildes uz visiem šiem jautājumiem ir tik svarīgas, tāpēc, ka dažas no jūsu vēlmēm var izpildīt tikai privātie auto pārdevēji, bet citas, tikai autodīleri.

Kā atrast labu lietotu automašīnu pārdevēju?

Labs pārdevējs ir pārbaudīts pārdevējs  

Iespējams, ka meklējot lietotu automašīnu mēs vēlētos to iegādāties no kāda, kurš:

  • Neapmuļkos, ja runa ir par patieso noskrējienu, neslēps defektus, gaidāmos remontus
  • Uzrādīs visus vajadzīgos dokumentus
  • Garantēs, ka auto neapstāsies uzreiz pēc izbraukšanas no autoplāča
  • Piedāvās saprātīgu cenu

Vai tādus pārdevējus vispār var atrast? Jā, tikai jāzin, kur tos meklēt. Pircējam, kurš meklē pārbaudītu un godīgu pārdevēju patiesībā ir divas iespējas: iet pie autorizētiem auto dīleriem vai uz autoplaci, kuram ir visi vajadzīgie sertifikāti.

Pirmais no šiem variantiem ir paredzēts tiem, kuri pērkot lietotu automašīnu ir gatavi iztērēt nedaudz vairāk naudas. Pie autodīleriem visdrīzāk varēsim iegādāties pāris gadus vecu auto un parasti tie ir tie auto, kurus to īpašnieki atstāj kā pirmo iemaksu pērkot jaunu automobīli. Parasti pērkot auto pie dīlera mašīnu markas ir ierobežotas (pēc Ford taču iesim pie Ford dīlera, nevis pie Toyota), bet toties no viena zīmola automašinām mūsu izvēlei ir vairāki modeļi ar dažādu aprīkomu un cenu amplitūdām. Viena no priekšrocībām pērkot auto pie dīlera ir garantija. Bieži gadās arī tā, ka lietotā automašīna vēl ir samērā jauna un tai ir saglabājusies rūpnīcas garantija. Viena no būtiskājām priekšrocībām pērk lietotu automašīnu pie autorizēta dīlera ir arī tas, ka tai vienmēr ir veiktas oficiālas apskates un remonti tieši dīlera servisā kur visi veiktie darbi ir rūpīgi dokumentēti. Pērkot lietotu auto pie autodīlera noteikti nenopirksiet ”kaķi maisā”, bet tam būs augstāka cena.

Piemēram:

  • OPEL ASTRA III 1.6, 115ZS, 2011.gads, nobraukums 111000 km, cena pie autorizēta dīlera vidēji 7000 EUR.
  • OPEL ASTRA III 1.6, 110ZS, 2011.gads, nobraukums 102000 km, cena pie neautorizēta pārdevēja (autoplacis) vidēji 6000 EUR

Varbūt tad izdevīgāk ir meklēt automašīnu autoplačos? Lielajos, labi zinamos plačos arī varam atrast pāris gadus vecu auto, kuram visas apskates un remonti ir veikti autorizētos servisos. Dažreiz pat auto pārdevējs var uzrādīs pilnu auto vēsturi, kura iegūta caur VIN numuru. Kā atrast šādus autoplačus? Vērts meklēt firmas, kuras var uzrādīt visus nepieciešamos sertifikātus vai arī tās ir uzņēmēju biedrības sarakstā. Un jāatcerās, ka sertifikāti nedod mums 100% pārliecību, ka mums ir darīšana ar uzticamu pārdevēju, kā arī auto dažreiz pat nav jāpērk pie autodīlera vai kādā autoplacī, kuriem ir visi sertifikāti, pietiek ar kādu godīgu privātpersonu, kurš vienkārši vēlas pārdot savu auto izstāstos jums par visiem plusiem un mīnusiem. Kā atrast labu lietotu automašīnu beigu beigās ir Jūsu rokās, bet vienmēr vajag apsvert visus iespējamos variantus un iespējas, lai beigu beigās Jūs būtu ieguvējs.

Lasi vēl: Lietots automobilis pie dīlera – Volvo, Opel, Subaru, Škoda

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.