autoDNA iesaka
Kā neļaut sevi maldināt autoplacī

Kā neļaut sevi maldināt autoplacī

20 marta 2017

Autoplacī esi uzmanīgs!

Pērkot automašīnu autoplacī, jābūt daudz uzmanīgākiem, nekā pērkot lietotu auto no īpašnieka. Darbinieks vai autoplača īpašnieks, kuram pat nav sliktu nodomu un kurš nav krāpnieks, kas vēlas pārdot jums lūzni, vienkārši ir gudrs tirgotājs, jo viņam ir liela pieredze tirdzniecībā un, cik vien iespējams, viņš vēlas nopelnīt par katru pārdoto automašīnu. Uzzini kā neļaut sevi maldināt autoplacī.

Šī iemesla dēļ, dodoties uz autoplaci, ir jābūt modriem un piesardzīgi jāvērtē sludinājumos rakstītais un autoplaču īpašnieku teiktais. Lūk, dažas populārākās viltības, uz ko bieži iekrīt pircēji!

 

“Nobraukums 120 tūkstoši? Nē, tā ir kļūda, bija jābūt 210. Parasta kļūda”

Autoplaču sludinājumos norādīts mazāks nobraukums, lai pievilinātu klientus. Kad pircējs ierodas apskatīties auto, izrādās, ka nobraukums ir pavisam cits. Autoplacī to skaidro kā vienkāršu kļūdu, vaino jauno darbinieku, kurš it kā licis sludinājumu internetā, bet pircējs jau ir ieradies un jau vērtē izvēlēto auto.

 

“Auto apkopes veiktas autorizētā servisā”

Vai nav pārsteidzoši, ka gandrīz katram auto, kas tiek pārdots autoplacī, apkopes veiktas autorizētā servisa centrā? Jā, iespējams, lielākā daļa no tiem bija, bet pēdējās apkopes autorizētā servisā notika, piemēram, pirms trim gadiem, kad automašīnai vēl bija garantija. Pēc šī perioda nav pat ierakstu servisa grāmatiņā un visi remontdarbi tika veikti mazā privātā autoservisā.

 

“Auto bez negadījumiem”

Lielākā daļa autoplačos pārdoto automašīnu tiek piedāvātas kā tādas, kas nav cietušas ceļu satiksmes negadījumos, arī tās,  kas bijušas ūdenī vai uzlauztas un kam nomaskēti skrāpējumi, jo, ja jau kāds ir iebraucis stāvvietas laternā, tas neskaitās negadījums! Tāpēc nepieciešams ļoti rūpīgi apskatīties, vai automašīnai nav kādu remontdarbu pazīmju.

 

“Auto labi kopts, iepriekšējais īpašnieks bija ārsts vai jurists”

Autoplaču īpašnieki bieži vien pircējiem sniedz vislabāko informāciju par iepriekšējo auto īpašnieku, bet ne vienmēr patiesu, cerot, ka klients, izdzirdējis, ka iepriekšējais auto īpašnieks bijis ārsts vai jurists (persona, kas pelna daudz un strādā prestižā profesijā), padomās, ka iepriekšējais īpašnieks nav taupījis naudu remontiem un ir kārtīgi rūpējies par savu auto. Tikmēr automašīnas autoplačos ir pienācīgi sagatavotas pārdošanai, un neatkarīgi no tā, kādā stāvoklī tās ir nokļuvušas tirgotāja rokās, tās tiek rūpīgi iztīrītas, lai izskatītos kā ļoti koptas automašīnas. Auto tirgū ir pat uzņēmumi, kuri profesionāli nodarbojas ar virsbūves un salona tīrīšanu un krāsas pārklājuma atjaunošanu.

 

 

“Tas neprasa finansiālus izdevumus”  

Pērkot auto, kas neprasa finansiālus izdevumus, varētu domāt, ka tas ir labā stāvoklī, labi kopts un tuvākajā laikā tajā nevajadzēs ieguldīt lielus līdzekļus. Tajā pašā laikā autoplacim tas var nozīmēt, ka auto vienkārši brauc un, ja šur tur ir rūsas pēdas, kaut kas bremzējot čīkst vai līkumos klab, tas vēl nenozīmē, ka nekavējoties jādodas uz autoservisu.

 

Gāzes iekārta ar garantiju”

Automašīna no autoplača, turklāt ar gāzes iekārtu, kurai ir garantija? Tā šķiet lieliska iespēja, tomēr piesargieties! Varbūt šo jauno gāzes iekārtu uzstādīja autoplacī, protams, izvēloties lētāko un sliktākas kvalitātes, lai tikai izdevīgāk pārdotu.

 

“Man ir vēl viens pircējs”

Tas ir viens no sarunu trikiem, kuru izmanto ne tikai automašīnu tirgotāji, bet arī, piemēram, nekustamo īpašumu tirgotāji. Pircējs, kurš izdzirdēs, ka jau šodien atbrauks vēl viens interesents, vairāk slieksies uz to, ka ātrāk jāpieņem lēmums. Neviens taču nevēlas laist garām labu iespēju.

 

“Rēķinā ierakstīsim nedaudz mazāku summu”

Darījuma beigās, kad pircējs jau ir izlēmis par pirkumu, var iekrist vēl vienās negodīga pārdevēja lamatās – summas samazināšana līgumā vai rēķinā. Pārdevējs var skaidrot šo situāciju ar to, ka viņš vēlas samaksāt mazāku nodokli un pircējam tas galu galā neko nemaina. Nav vērts piekrist šādam darījumam, jo, ja izrādīsies, ka ar auto kaut kas nav kārtībā un jūs pieprasīsiet naudas atgriešanu (jums ir tiesības to pieprasīt), autoplacim būs jāmaksā tikai tik, cik samaksājāt par automašīnu pēc dokumentiem. Vēl jo vairāk, cenas pazemināšana dokumentos ir nelikumīga.

 

Daži padomi auto pircējiem

Kad jau zināms, kādas viltības izmanto autoplaču īpašnieki, vajadzētu arī zināt, kā pašiem neuzķerties uz šādām viltībām. Turpmāk daži padomi pircējiem.

Pirms dodaties apskatīt auto, piezvaniet un pajautājiet par konkrēto auto: kāds ir nobraukums, kad ir bijuši pēdējie remonti un ieraksti servisa grāmatiņā (palūdziet, lai autoplača darbinieks paņem dokumentus un nolasa jaunākos ierakstus). Pajautājiet, vai automašīnai ir skrāpējumi, vai auto ir bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā utt.

Neticiet auto tirgotājam uz vārda, jo iepriekšējā auto īpašnieka profesijai nav nozīmes, ne arī tam, kur tas brauca ar savu automašīnu (bieži vien sludinājumos lasāms, ka ar automašīnu brauca pensionārs un tikai līdz baznīcai), jo tie var būt meli.

Lasi vēl:  Lietots automobilis no plača – lielākie tirgotāji Latvijā

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.