autoDNA iesaka
auto no Vācijas

Kā nopirkt auto Vācijā?

13 oktobr 2022

Kā nopirkt auto Vācijā? Auto no Vācijas, tāpat kā citiem produktiem, kuru izcelsme ir šī valstī ir laba reputācija Latvijā. Vācijas ceļi ir labā stāvoklī kā arī automašīnu īpašnieki rūpējas par saviem transportlīdzekļiem, jo kā turīga nācija var atļauties regulāru un profesionālu servisa apmeklējumu. Diemžēl automašīnas pirkšana Vācijā nedod mums 100% garantiju, ka darījums būs veiksmīgs un auto būs ļoti labā stāvoklī, tāpēc kā jau ar jebkuru pirkumu mūs vas sagaidīt dažādas neredzamas vainas vai arī negodīgi pārdevēji. 

Kā vislabāk būtu pirkt auto no Vācijas?

auto no Vācijas

auto no Vācijas

 

Formāli auto pirkšana Vācijā nav sarežģīts uzdevums.  Atrodam mūs interesējošu auto, vienojamies par cenu, un kopā ar īpašnieku ejam parakstīt līgumu uz Vācijas automobīļu reģistrācijas biroju (Zulassungstelle). Tur iepriekšējais īpašnieks pārraksta transportlīdzeklis atdod numurzīmes un dokumentus piešķir automobiļa pircējam. Tad mēs uz vietas saņemam jaunus dokumentus, nopērkam jaunu apdrošināšanu un jaunas numurzīmes, kas kopā mums izmaksās apmēram no 100 līdz 150 eiro. Ja runa ir par numurzīmēm tad mēs varam izvēlēties lētākas īstermiņa numurzīmes (dzeltenas), kuras ir derīgas piecas dienas, un dārgākas (sarkanas), kuras ir derīgas no 9 – 180 dienām. Attiecībā uz tām pēdējām numurzīmēm svarīgi būs iziet tehnisko transportlīdzekļa apskati. Attiecībā uz abām numurzīmēm saņemsim vienreizējo reģistrācijas apliecību. Visas formalitātes sakarā ar dokumentu kārtošanu neaizņems mums vairāk kā trīs stundas.

Kad automašīna jau ir Latvijā – izmaksas?

Kad automašīna jau ir atvesta uz Latviju to piereģistrē CSDD, samaksājot nodokli, kas atkarīgs no auto svara un dzinēja tilpuma un tas kopā viss varētu izmaksāt no 400 līdz 500 eiro. Protams pie iepriekš minētiem izdevumiem jāpieskaita brauciena izdevumi uz Vāciju, turp un atpakaļ.

Lasi kā reģistrēt automašīnu no Vācijas soli pa solimKā ievest automašīnu no Vācijas – formalitātes no A līdz Z

 

 

Kas var noiet greizi pērkot auto no Vācijas?

Teorētiski, viss izskatās diezgan vienkārši, taču praksē mūs var sagaidīt vairāki nepatīkami momenti. Pirmkārt, pērkot auto kādā no autoplačiem, mēs, tāpat kā tas mēdz gadīties Latvijā, varam uzķerties uz pārdevēja – krāpnieka. Tomēr Vācijā mēs esam daudz sliktākā situācijā, jo nezinam valodu. Krāpnieki izmanto to tādā veidā, ka ieraksta līgumā mums neizdevīgus punktus, piemēram,  to, ka jūs esat uzņēmējs un pērkat auto priekš tirdzniecības, tāpēc garantija uz jums neattieksies.

Gadās arī tādi līgumpunkti, kuros ir norādīts, ka automašīnai pārdošanas brīdī nebija nekādu defektu vai arī visi defekti bija zināmi pircējam. Šīnī gadījumā šis punkts mums liegtu aizstāvēt savas tiesības, ja izrādītos, ka automašīnai tomēr ir defekti. Tāpēc, ja līgumā būs redzēms kāds no šiem ierakstiem kā, piemēram: „Händlerkauf” – darījums starp uzņēmējiem, „Käufer bestätigt Gewerbetreibender” – pircējs ir uzņēmējs, „Kauf zwischen zwei Verbrauchern” – darījums starp privātpersonām, „Ohne Garantie” – nav garantijas,

„Verkauft wie gesehen” – pircējs zin automašīnas stāvokli – ir jākļūst uzmanīgam, jo nezinot valodu mūs viegli var apmānīt un vāciesi šo iepriekšējo ierakstu vietā var ieraktīt arī citus noteikumus, kuri var nozīmē to pašu.

Ņemot to visu vērā automašīnu Vācijā mums vajadzētu iegādāties kopā ar kādu, kurš zin vācu valodu tekoši.

 

Ievēro!

Latvijā no Vācijas ieved gandrīz 50% lietotu automašīnu katru gadu. Lasi vairāk mūsu rakstā “Tikko no Vācijas” Pēc autoDNA datiem 1/3 lietotas automašīnas no ir pēc negadījumiem. Pārbaudi VIN numuru pirms automašīnas reģistrēšanas.


 

Nebūtu slikti arī paņemt līdzi kādu mehāniķi, kurš apskatītos jūsu auto uz vietas. Ja šāds cilvēks nevar jums atbraukt līdzi jums nevajadzētu taupīt un pārbaudīt savu transportlīdzekli tehniskās apskates stacijā Vācijā. Protams, tas viss sadārdzina auto pirkšanas izmaksas, bet, skatoties no otras puses, jo dārgāku auto jūs pērkat, jo lielākas var būt izmaksas par remontu, kuras saistītas ar to, ka iegādātais transportlīdzeklis ir sliktā stāvoklī un ar defektiem. Braucot uz Vāciju ir jāpatur prātā tas, ka auto biržas(izsoles nami) strādā tikai nedēļas nogalēs, bet transportlīdzekļu reģistrācijas biroji, darba dienās, tāpēc auto reģistrācija var ievilkties ilgāku laiku.

Protams, auto no Vācijas, var iegādāties arī Latvijā esošajos autoplačos vai uzņēmumos, kuri nodarbojas ar automašīnu importu no rietumiem, taču automašīnas cena vairs nebūs tik patīkama, jo  starpnieki būs jau to uzskrūvējuši augstāku.

Kopsavilkums

Apsvērumus par automašīnas iegādi Vācijā var sākt ar reklāmu aplūkošanu, kuras izvietotas vācu tīmekļa vietnēs. Var izrādīties, ka tur nemaz neatradīsim pievilcīgus piedāvājumus, nekā mūsu autoplačos. Šeit būs dažas adreses, kurās jūs varat sākt meklēšanu: autos.markt.de, autoscout24.de, mobile.de, webauto.de. Uzzini, kādas izmaiņas notikušas  2023. gadā un ar ko jārēķinās?

Apskati arī šos rakstus. Daudzas automašīnas Vācijā nonāk no citām Eiropas valstīm