autoDNA iesaka
lētāka braukšana

Kā padarīt braukšanu ar auto lētāku?

2 jūnija 2017

Esam sadalījuši šīs vadlīnijas trijās daļās: kā ietaupīt degvielu, pienācīgi parūpēties par auto un plānot savas darbības. Izlasiet šos padomus un uzziniet, cik daudz naudas varat ietaupīt!

Kā padarīt braukšanu ar auto lētāku?

Pirmkārt, degvielas ekonomija! Vai vajadzētu izvēlēties LPG? Ne tik strauji!

LPG sistēma gadiem ilgi ir pieejama par pievilcīgu cenu. Tas braukšanu ar auto, kas aprīkots ar gāzes iekārtu, padara lētāku, nekā izmantojot benzīnu. Parasti lētāk ir iegādāties auto ar jau uzstādītu gāzes iekārtu; uzstādīt gāzes iekārtu vidēji izmaksā 700-1000 eiro (atkarībā no automašīnas dzinēja), bet auto pārdevējs, visticamāk, nepalielinās auto cenu tik daudz, tāpēc, ka tajā ir gāzes iekārta. Taču jāņem vērā, ka šī iekārta varētu būt ar defektiem.

Ja braucat ar benzīna dzinēja automašīnu un vēlētos uzstādīt gāzes iekārtu, pārliecinieties, ka jau sākumā esat aprēķinājuši izmaksas. Jums jāzina, cik kilometru nobraucat ikdienā un automašīnas vidējo degvielas patēriņu (gan pašreizējo benzīna, gan prognozējamo gāzes). Ja izrādīsies, ka gāzes iekārta atmaksāsies tikai pēc kādiem 10 gadiem, tad gandrīz nav jēgas investēt tajā. Atcerieties, ka būs arī papildu izmaksas: gāzes iekārtas uzturēšana ir dārgāka un palielina nolietojumu atsevišķām detaļām.

Brauciet ar iespējami konstantu ātrumu

Ja jūsu mašīna ir aprīkota ar kruīza kontroli, iemācieties, kā to lietot, un izmantojiet, kad vien iespējams. Kruīza kontrole palīdzēs tērēt mazāk naudas, jo, uzturot nemainīgu ātrumu, samazinās degvielas patēriņš; vienmēr vajadzēs vairāk degvielas, ja bieži maināt braukšanas ātrumu. Atcerieties: ja automašīnai šāda kruīza kontrole ir, tad izmantojiet to!

Nesteidzieties!

Stabila braukšana nozīmē mazāku patēriņu. Katra straujā ātruma palielināšana liek automašīnai patērēt vairāk degvielas. Atcerieties to, kad iedarbināt mašīnu vai plānojat kādu apdzīt, kas brauc nedaudz lēnāk. Ja saglabāsiet mieru, ne tikai ietaupīsiet degvielu, bet arī iegūsiet mazāku bremžu nolietojumu un drošāku braukšanu.

Izvairieties no tukšgaitas!

Tukšgaita ne vien palielina degvielas patēriņu, bet arī samazina reaģēšanas iespējas, ja kaut kas negaidīts notiek uz ceļa. Ja iemācīsieties izvairīties no braukšanas tukšgaitā, tas padarīs braukšanu lētāku un drošāku vienlaikus.

Pārbaudiet gaisa spiedienu riepās

Braucot ar automašīnu, kuras riepās gaisa spiediens ir zemāks nekā tas, ko norāda ražotājs, garantēti ir lielāks degvielas patēriņš un izmaksas. Ja gaisa spiediens riepās ir pārāk augsts, tās var plīst, un riepas nāksies mainīt ātrāk, nekā gaidīts. Kopš gaisa spiedienam riepās ir tik liela ietekme uz izmaksām, pārbaudiet to regulāri.

Kā padarīt braukšanu lētāku?

Otrkārt, parūpējieties par auto! Profilakse ir labāka nekā ārstēšana

Tas nav attiecināms tikai uz cilvēka veselību; bet arī automašīnām.Mēģiniet novērst defektus, ja varat. Izlasiet rokasgrāmatu, pārliecinieties, ka regulāri maināt dzinēja eļļu un citus šķidrumus, kā arī filtrus. Uzturiet mašīnu, sekojot ražotāja ieteikumiem. Tam vajadzētu palīdzēt izvairīties no liekiem izdevumiem, ja kaut kas salūst.

Reaģē pēc iespējas ātrāk

Ja kas liecina, ka automašīnai var rasties problēmas, reaģējiet pēc iespējas ātrāk, nevis gaidiet, kad situācija pasliktināsies. Nebūtiski defekti var uzsākt ķēdes reakciju; var gadīties, ka beigās nepieciešams labot nebūtiskā defekta radītās sekas. Ja problēma tiks novērsta laikus, būsiet pasargāts no iespējamiem liekiem izdevumiem.

Iespējams, varat to salabot paša spēkiem

Kā jau minējām, tiklīdz kaut kas sāk lūzt, to nepieciešams pēc iespējas ātrāk salabot; pirms vedat automašīnu uz servisu, padomājiet, vai vienkāršus remontdarbus varat veikt pats. Ir daudzas lietas, kuras iespējams paveikt, nedodoties uz servisu, piemēram, uzpildīt šķidrumus, nomainīt spuldzes vai drošinātājus, notīrīt akumulatora spailes, ieeļļot eņģes, sagatavot gumijas ziemai, nomainīt stikla tīrītāju slotiņas un filtrus. Viss ir atkarīgs no automašīnas modeļa; dažām mašīnām spuldzīti var nomainīt pāris minūtēs, kamēr citām tas var aizņemt stundas. Pameklējiet informāciju, pirms ķeraties pie remontdarbiem. Google vai Youtube noteikti atradīsiet noderīgus padomus; noteikti ir cilvēki, kas to jau ir darījuši, un daži no viņiem būs ievietojuši savus padomus forumos vai par to uzņēmuši video. Iespējams, patērēsiet laiku, remontējot paša spēkiem, bet tajā pašā laikā iztērēsiet mazāk naudas, nekā apmeklējot servisu.

Kā padarīt braukšanu lētāku?

Treškārt, plāno un optimizē!

Ja lielveikalā kilograms gaļas maksā par vienu eiro lētāk nekā vietējā piemājas veikalā, tad tā ir diezgan liela starpība. Pirms lecat mašīnā, lai brauktu uz lielveikalu, padomājiet, cik izmaksās ceļš. Ja jūsu automašīnas degvielas patēriņš ir 8 l/100 km pilsētā un benzīns maksā 1,00 eiro/l, tad 100 km izmaksās 8,00 eiro. Viens kilometrs tātad izmaksās 0,08 centus. Tātad, ja uz veikalu un atpakaļ nobraucat 12,5 km, tad neko neietaupīsiet, ja brauksiet nopirkt kilogramu gaļas, pat ja rēķina tikai degvielas izmaksas. Ir arī citi faktori, kas jāņem vērā: patērētais laiks, lieki nobrauktie kilometri un auto nolietojums. Katru reizi, kad braucat, esat soli tuvāk brīdim, kad būs jāmazgā mašīna, kas arī ietver sevī izdevumus.

Ja vēlaties tērēt mazāk, tad vispirms būtu jāpadomā, kā to lietot retāk. Tā vietā, lai brauktu skriet uz sporta zāli pilsētas otrā galā, varat to darīt svaigā gaisā netālu no mājām.

Cilvēciskais kontakts

Mēs saprotam, ka braukt ar auto ir ērtāk, nekā izmantot sabiedrisko transportu. Jūs joprojām varat ietaupīt, ja atrodiet sev ceļabiedrus. Apjautājieties kolēģiem vai kaimiņiem; kāds noteikti priecāsies par iespēju braukt kopā ar jums. Ja dodaties uz pasākumiem, vienmēr būs kāds, kas meklē šoferi. Jums pat nav jāprasa viņiem nauda. Brauciet ar viņu a Nākamreiz brauciet viņu mašīnā, un jūs ietaupīsiet.

Piedalieties lojalitātes programmās

Gandrīz katrai degvielas uzpildes stacijai ir sava lojalitātes programma. Kamēr dažas no tām ir ļoti izdevīgas, citas var būt noderīgas retāk, tomēr arī tas ir ietaupījums. Degviela jāpērk tik un tā, tad kāpēc neizmantot iespēju?

Kā redzat, pastāv vairāki veidi, kā padarīt braukšanu lētāku. Iespējams, nevarēsiet izmantot visus mūsu ieteikumus, bet neuztraucieties! Ietaupīt kaut nedaudz vienmēr ir labāk, nekā neietaupīt neko!