autoDNA iesaka
pārbaudīt automašīnu ar autoDNA

Kā pārbaudīt automašīnu ar autoDNA?

24 janvāra 2020

Vai jūs arī uzdodat sev jautājumu, “kāpēc man būtu nepieciešams pārbaudīt automašīnu ar autoDNA? Kas tie tādi vispār ir? Tūlīt visu izstāstīsim un paskaidrosim! Tātad, pēc VIN numura ievadīšanas mūsu datubāzē, jums būs pilnīgi skaidrs, ka šādi var ievērojami ietaupīt laiku un pārbaudīt automašīnu pašam, bez jebkāda speciāla servisa apmeklējuma. Tiklīdz automašīna ir pārbaudīta pēc VIN numura un tur neuzrādās nekas briesmīgs – droši var dodies uz padziļinātāku automašīnas pārbaudi.

 

 

Kāpēc pārbaudīt automašīnu ar autoDNA?

Tas ir viens no ātrākajiem veidiem, kā noskaidrot vai sludinājumā noskatītais auto ir Jūsu uzmanības vērts. Noskaidrojiet automašīnas VIN numuru – tas ir pirmais un svarīgākais solis, lai iegūtu objektīvāku priekšstatu par izvēlēto auto. Iegūtais VIN numurs ir precīzi jāievada mājas lapas meklētājā, kur tas parādīts visu pieejamo informāciju par noskatīto transportlīdzekli.

 

Īss ieskats automašīnā

Šeit tiek parādīts, kas tas ir par auto: kāda ir tā krāsa, modelis, dzinējs, jauda un transmisija. Šo informāciju ir nepieciešams salīdzināt ar sludinājumā norādīto un vai tā atbilst patiesībai.

 

autodna-atskaite-bezmaksas-informacija-par-auto

 

UZZINI!

Pieejamā informācija par automašīnu datubāzēs pēc VIN numura:

  • automašīnas specifikācija, kuram reģionam un tirgum automašīna bija sākotnēji paredzēta, piemēram – rietumiem vai ziemeļiem;
  • automašīnas aprīkojums ar skaidrojumiem;
  • cik zagto automašīnu datubāzes ir pieejamas;
  • pieejamie vēstures ieraksti (ir pieejama vai nav pieejama vēsture automašīnai);
  • vai automašīnai ir ražotāju defekti, kurus ir iespējams bezmaksas novērst pie dīlera;
  • cik daudzi ir interesējušies tieši par šo pašu automobili pirms jums;
  • vai automašīnai ir pieejami arhīva dokumenti un fotogrāfijas;
  • papildus atskaites norāda vai automašīna ir bijusi reģistrēta kādā no citām Eiropas valstīm.

 

Bezmaksas informācija

Pēc bezmaksas informācijas analizēšanas saprotam, ka VIN numurs sludinājumā atbilst konkrētajam auto. Pieejams pamatīgs aprīkojuma klāsts tik mazam auto. Tam ir pieejama bagātīga vēstures informācija, to pirms mums jau ir kāds meklējis vienu reizi VIN numuru datubāzēs. Automašīnai ir pieejami 15 arhīva dokumenti, ieskaitot fotogrāfijas. Automašīna nav bijusi reģistrēta Rietumu valstīs Beļģijā, Nīderlandē, Francijā, ASV un nav arī bijusi Igaunijā.

Ja vēlamies turpināt un esam ieinteresēti šo auto pārbaudīt, veicam atskaites iegādi. Tiklīdz atskaites PDF versija ir saņemta, sākam analizēt saņemto informāciju. Pirmajā sadaļā “Atskaites kopsavilkums” parāda, ka atskaite ir izveidota automašīnai Peugeot 108, tai ir pieejami septiņi nobraukuma rādījumi, viena cenas vēsture, oficiālā izmantošanas vēsture un nav fiksēti negadījumi, kas ir būtiski.

 

Pēc autoDNA atskaites iegādes

Tālāk apskatāmies otro sadaļu par transportlīdzekļa datiem un redzam, ka pārdevējs nav samelojis – automašīnas gads tik tiešām ir 2015 (tas pārsvarā tiek norādīts nepareizs). Šasijas krāsa atbilst, nav bijis pārkrāsots un citi dati arī atbilst, kas ir pozitīvi.

 

autodna-atskaites-kopsavilkums

Tehniskā informācija par automašīnu

 

Nākamo punktu skatāmies “transportlīdzekļa vēsture un nobraukums” – pārdevējs sludinājumā apgalvo, ka tas ir 68 000 km, kas šādam mazam auto ar 1.0 litru benzīna dzinēju liekas pieņemami. Nu… tā. Esam pieķēruši melos – automašīnas patiesais nobraukums pirms reģistrācijas Latvijā ir bijis krietni lielāks – vairāk par 128 000 km. Papētot atskaiti tuvāk redzams, ka tas ir bijis koriģēts Zviedrijā no 128 000 km uz nieka 20 000 km tieši īsi pirms eksportēšanas uz ārzemēm.

Atskaitē autoDNA pirms iegādes uzrādīja arī 15 arhīva dokumentus, kas ir ļoti vilinoši. Skatāmies fotogrāfijas un redzam, ka tik tiešām ir arhīva attēli no 2018 gada – tieši pirms “odometra garnadži” bija tam pieķērušies.

Redzami visi fiksētie automašīnas defekti un nolietojums – saplēsti krēsli, buktes, iemīcīts jumts, skrāpējumu nospiedumi un galvenais odometra rādījums ar 128 000 km.

 

Apskati Automašīnas Peugeot 108 vēstures atskaiti no autoDNA

 

Ieguvums no atskaites iegādes

Izmantojot šo informāciju, redzams, ka tā nebūt neatbilst sludinājumā norādītajai, kuru apgalvo pārdevējs. Automašīnas iepriekšējā izmantošana diemžēl nav zināma, bet ņemot vērā tās nolietojumu un defektus, tas varētu būt nomas auto ar krietni lielāku nobraukumu, kurš fiksēts tehniskajās apskatēs. Iztērējot nieka 13,90 EUR (jeb 0,002% no auto vērtības) VIN numura pārbaudei – izdevās ietaupīt 6,600 EUR par “Stilīgu Peugeot 108 ideālā stāvoklī“, kura patiesā vēsture nesakrīt ar pārdevēja teikto.

Lasi vēl: Kā atpazīt viltotu vai “pārsistu” VIN numuru un uzzini kā pareizi noteikt, ka automašīnai ir krietni lielāks nobraukums bez automašīnas vēstures atskaitēm.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.