autoDNA iesaka
Pārdot auto krīzes apstākļos

Kā pārdot automašīnu krīzes laikā?

7 aprīļa 2020

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 īsā laika periodā ir izraisījusi globālu ekonomisko lejupslīdi. Par spīti visam ir jāsaglabā vēss prāts un uz situāciju jāraugās racionāli. Šajā bloga ierakstā apskatīsim vairākus padomus, kā veiksmīgāk realizēt savu auto.

Kā pārdot automašīnu krīzes laikā? Šis jautājums nodarbina daudzu auto pārdevēju prātus. Zemākas pircēju aktivitātes dēļ, lai veiksmīgi pārdotu auto tam ir jāizceļas uz apkārtējo fona. Ieinteresējiet potenciālos pircējus ar dažādām ekstrām, kas atvieglos viņu izvēli pirkt jūsējo vai citu auto. Daudziem šobrīd ir naudas taupīšanas režīms, apsveriet iespēju iegādāties autoDNA atskaiti, lai pircējiem tas nebūtu jādara. Zemāk izklāstīsim detalizētāk par katru no šiem punktiem.

Lietotu auto tirgus nav apstājies!

Lai arī ievērojama Latvijas iedzīvotāju daļa šobrīd funkcionē zem mirkļbirkas #PaliecMājās, dzīve nav apstājusies. Darbs no mājām ir daudziem ļāvis vairāk laika pavadīt interneta resursos un pētīt lietotu auto tirgu.

Tas attiecas gan uz tiem pircējiem, kuriem iepriekš nebija laika jauna auto iegādei, gan arī uz tiem pārdevējiem, kuriem nebija laika to savest kārtībā un beidzot pārdot.

Darījumi ar automašīnām joprojām turpinās

Ne tādā tempā kā pirms mēneša, taču šis ir iespēju laiks. Sevišķi tiem, kas jau pirms pandēmijas bija domājuši par auto iegādi un atlika to uz vēlāku laiku. Arī pārdevējiem ir iespēja vairāk piedomāt par auto atbilstību tirgus situācijai un izcelt labus auto sludinājumus.

Padomi auto pārdevējiem

Izpētiet lietotu auto tirgu

Lieliem un profesionāliem lietotu auto tirdzniecības uzņēmumiem ir izstrādātas dažādas pārdošanas stratēģijas dažādām situācijām. Arī jums ir nepieciešama sava stratēģija un taktika, lai palielinātu veiksmīga darījuma iespējamību.

Jums jābūt reālistiskiem un jāapzinās, ka paies zināms laiks kamēr ekonomika atveseļosies. Līdz ar to izvērtējiet labi ikvienu pircēju.

Vai tiešām tagad ir jāpārdod automašīna?

Ja jā, tad izvērtējiet esošajai tirgus situācijai atbilstošu cenu diapazonu, kas jums būtu pieņemams. Piemēram, no 3 500 līdz 4 000 eiro. Veiciet pārrunas ar visiem potenciālajiem pircējiem un pārdodiet auto pirmajam pircējam, kas iekrīt jūsu iedomātajā cenu diapazonā. Ļoti iespējams, ka atsakot pirmajam pircējam, nākamais var nebūt ilgu laiku.

Vai jūs varat auto izmantot kādu laiku un atlikt pārdošanas laiku?

Ja automašīnas pārdošana “nedeg”, tad labāk būtu to atlikt līdz situācija valstī un pasaulē ir uzlabojusies. Tomēr, paturiet prātā, ka laika gaitā automašīnas vērtība varētu arī samazināties.

Kā jau ikvienā tirgū, šobrīd ir grūti prognozēt vai cenas lietotiem auto turpinās kristies un jūs līdz ar to varētu zaudēt, ja nepārdodat auto tagad. Tikpat labi pēc 2-3 mēnešiem situācija var nostabilizēties un cenas pieaugt.

Lasiet vēl:

Zelta vidusceļš

Zelta vidusceļš

 

Ja jūs esat nobriedis pārdot auto, taču nesteidzaties to darīt tagad un tūlīt. Tad šobrīd tas ir zelta vidusceļš, kuram gan nopietni jāsagatavojas, lai iegūtu maksimālo labumu.

Kā identificēt īsto brīdi? Vienkārši: veiciet padziļinātu tirgus analīzi, kas detalizētāk būs aprakstīta zemāk. Īstais pārdošanas brīdis būs atkarīgs no vairākiem faktoriem, kas ir laicīgi jānosaka.

Izpētiet tirgu un esiet soli priekšā pārējiem

Padziļināta tirgus izpēte ļaus jums vieglāk izprast konkurentu piedāvājumus, tajā skaitā dažādus bonusus un pats galvenais trūkumus. Pievērsiet uzmanību:

  • Atlasiet visus tirgus piedāvājumus, kas ir līdzīgi jūsu automašīnai. Piemēram – gads, dzinēja tips, motora tilpums, ātrumkārbas veids, aprīkojuma līmenis utt. Rūpīgi to visu dokumentējiet un izpētiet cenu diapazonu. Arī CSDD piedāvā iespēju apskatīt pārdošanā esošos auto – Transportlīdzekļu tirdzniecības reģistrā;
  • Iespēju robežās par kādu cenu ir pārdotas līdzīgas automašīnas. Ja šāda informācija nav pieejama, tad pats veiciet cenu monitoringu;
  • Rūpīgi izpētiet arī citu autoražotāju piedāvājumus jūsu izvēlētajā cenu diapazonā. Noskaidrojiet savu konkurenci, sevišķi tas attiecas uz līdzīgas klases automobiļiem, piemēram, Audi, BMW vai Mercedes Benz;
  • Noskaidrojiet un ievāciet visu pieejamo informāciju par jūsu automašīnu tirgū. Ja auto ir bijis servisos un saglabāti čeki, tad uzrādiet arī tos.

Sagatavojiet automašīnu pārdošanai

Auto kopšana

Ekonomiskā lejupslīde un valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis nav attaisnojums, lai par auto pirms pārdošanas pienācīgi parūpētos. Savediet kārtībā visus mazos sīkumus, kas līdz šim tika atlikti uz vēlāku laiku.

Izvairieties no dārgu remontdarbu veikšanas. Ja automašīnai ir nepieciešams apjomīgs remonts, tad labāk to ir pārdot par zemāku cenu un godīgi pateikt potenciālajam pircējam par problēmām.

Aizvediet auto pie profesionāliem auto mazgātājiem, kas ar specializētu ķīmiju iztīrīs ne tikai salonu, bet arī nomazgās un ievaskos virsbūvi. Atcerieties, ka daudzi pērk emociju vadīti. Ja automašīnai ir daudz švīku un/vai izbalējusi krāsa, tad aizvediet to pie profesionāliem virsbūves pulētājiem.

Iespējams, ka pēc šāda tīrīšanas/pulēšanas centra apmeklējuma pazudīs vēlme automašīnu pārdot.

Izdomājiet kā izcelsiet sava auto sludinājumu pārējo vidū. Piemēram, iegādājaties autoDNA vēstures atskaiti, lai tas nav jādara pircējam. Jūs radīsiet labu iespaidu par sava auto stāvokli atbilstoši sludinājuma tekstam, savukārt pircējam nebūs jātērē lieki līdzekļi atskaites iegādei.

Kad visi priekšdarbi ir paveikti, tirgus izpētīts un auto sapucēts, atliek to ievietot lielākajos sludinājumu portālos. Neaizmirstiet arī par dažādām sociālo tīklu platformām un to piedāvātajām iespējām. Piemēram, Facebook ir vairākas grupas, kas veltītas konkrētu autoražotāju pircējiem un pārdevējiem.