autoDNA iesaka
vasaras riepas

Kādas vasaras riepas vislabāk izvēlēties?

22 aprīļa 2015

Kas jāievēro, izvēloties vasaras riepas? Kam pievērst uzmanību? Mēs aicinām jūs iepazīties ar nielielu ieskatu riepu izvēlē.


Ir tādi autovadītāji, kuri ziemas riepas uz vasaras riepām maina īsi pēc Lieldienām, bet ir arī tādi, kuri riepu maiņu gaida līdz maijam, jo maija sakumā temperatūra parasti nostabilizējas ar patsmit grādiem virs nulles un vairs nepastāv risks, ka vēl uzsnigs sniegs. Maijs ir vislabākais laiks, lai iegādātos vasaras riepas. Kādas riepas izvēlēties un kam pievērst uzmanību?

Lasi vēl: Vai ar vissezonas riepām ir droši braukt ziemā?

Pirms jūs izvēlēsieties vasaras riepas savam auto, iepazīstieties ar dažādiem riepu testēšanas testiem un salīdziniet riepu variantus. Vasaras riepu testus jūs atradīsiet, piemēram, auto žurnālos. Šādu testu autori salīdzina populārākos riepu zīmolus, izvērtē visus plusu un mīnusus, tāpēc pamatojoties uz vienu vai pat vairākiem testiem jūs varat izvēlēties labākās vasaras riepas savam auto.

 

Kādas vasaras riepas iegādāties?

Pērkot riepas jums jāpievērš uzmanību šādiem parametriem:

Riepu izmērs

parasti lielākai daļai automašīnu var sastapt 15 vai 16 collu vasaras riepas. Šie divi visbiežāk sastopamie izmēri ir viegli pieejami, līdz ar to, to cena ir zemāka nekā citu izmēru riepas. 

Bremzēšanas ceļa garums

to protams paši nevarēsim pārbaudīt un neomērīsim veikalā, bet kādi tad ir testi! Vasaras riepu testos tiek pārbaudīts bremzēšanas ceļš uz sausas un uz slapjas ceļa virsmas. Protams, jo īsaks bremzēšanas ceļs, jo labāk. Piemēram, žurnāla Auto World testos pirmo vietu ieņem Dunlop Sport BluResponse riepas, kuru bremzēšanas ceļs ir 35,5m (braucot pa sausu ceļa virsmu ar ātrumu 100 km/h), bet pēdējo pozīciju vasaras riepu testos ieņem riepas Rockstone F109, kuru bremzēšanas ceļš ir par 6,9m garāks! Uz slapjas ceļa virsmas šī riepa uzvedās vēl sliktāk, lai apstāties tai vajag pat 13 metrus garāku ceļa posmu nekā Dunlop riepai. 

Cenu attiecība sakarā ar izturību

jo izturīgāka riepa, jo ilgāk tā mums kalpos, tāpēc atmaksājas tās pirkt lietotas. Izrādās, ka starp vasaras riepām ar ilgspējīgu izturību ir ne tikai labi pazīstami zīmoli kā, piemēram,  bet arī riepas Kumho, kuras ir līderis vasaras riepu testos šajā izturības segmentā. Tikmēr gadījumā ar Continental riepām cenu attiecība pret kilometriem cik ar tām var nobraukt ir samērā nelietderīga, tāpēc šis riepas ekspluatācijā būs dārgākas.

Saķere uz slapjas ceļa virsmas

šis aspekts ir viens no tiem, kurš ir ļoti svarīgs mūsu drošībai. Izvēloties vasaras riepas vajadzētu noteikti bārbaudīt riepu testos to cik laba tām ir saķere ar ceļa virsmu. Saskaņā ar 2014 gada riepu testiem, kuru sagatavoja žurnāls Auto Pasaule vislabāka vislabāk uz ceļa uzvedās riepas Uniroyal, kuras zaudē saķeri tikai pie 92,4 kilometriem stundā uz slapjas ceļa virsmas. Šīm riepam ir laba saķere braucot arī līkumos.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Trokšņu līmenis

trokšņu līmenis, kuru rada riepa braucot ar ātrumu 80 km / h tiek atzīmēts uz riepas, tāpēc, pērkot riepas, ir viegli šo parametru salīdzināt. Atšķirības starp dažādu riepu zīmoliem nav krasas. Klusas vasaras riepas (Viking) rada trokšņu līmeni 68.4 dB (pie ātruma 60 km/h), bet visskaļākās (Goodyear) – 70.4 dB.

Izturība

tas nozīmē, cik ātri riepas protektors nodilst un cik kilometrus būs iespējams ar šīm riepām nobraukt. Šis ir viens no parametriem, kuru ir visvieglāk iztēloties un viens no tiem, kuru bieži salīdzina pērkot riepas. Saskaņā ar DEKRA ekspertu viedokli, kuri veic testus priekš auto žurnāla Auto World, visvairāk kilometrus nobrauksim ar Michelin riepām, vairāk nekā 30 tūkstoši. Riepām Kumho, Yokohama, Fulda un Vredestein šajā ziņā arī ir labi sasniegumi ar katru no šīm riepām mēs nobrauksim no 25000 līdz 29000 km. Vissliktākās šajā sarakstā ir Continental riepas, jo, pirms protektors nolietosies, mēs ar tām nobrauksim tikai 15,000 km lielu distanci. Tikpat ātri nolietojās arī Bridgestone riepas.

Riepu cena

Neapšaubāmi šis ir visvieglāk salīdzināmais parametrs. Pērkot jaunas vai lietotas riepas ir vērts izmantot interneta meklētājus un salīdzināšanas vietņu piedāvājumus. Salīdzināšanas vietnēs jūs varat meklēt konkrētas riepas pēc izmēra, ražotāja, transportlīdzekļa veida, kā arī atrast lētākās riepas vajadzīgās automašīnas markai un modelim.

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Nobeigumā neliels padoms tiem, kuri pērk riepas savai automašīnai. Pirms jūs izlemjat iegādāties riepas pārbaudiet riepu ražošanas datumu. Tas ir izvietots uz riepas un līdzinās četrciparu kodam. Pirmie divi cipari nozīmē nedēļu gadā, kurā riepas tika izgatavotas, bet pēdējie divi nozīmē izgatavošanas gadu. Labāk nepirkt vecs riepas, jo gumija laika gaitā noveco un šādas riepas nebūs derīgas lietošanai.