autoDNA iesaka
Kam pievērst uzmanību pērkot auto pēc avārijas?

Kam pievērst uzmanību pērkot auto pēc avārijas?

21 novembr 2022

Lai varbūt visiem ne visai saprotams ir tas, ka daudzi kāro iegādāties tādu automašīnu, kas ir piedzīvojusi avāriju, tas tomēr ir saprotams. It kā no vienas puses cena ir ļoti zema, taču tajā pašā laikā pastāv itin liels risks tās savešanā kārtībā ieguldīt krietni lielākus līdzekļus kā izskatās. Tāpat tas var maksāt dārgāk nekā iegādāties lietotu automašīnu labā kārtībā. Kam pievērst uzmanību pērkot auto pēc avārijas.

Kam pievērst uzmanību pērkot auto pēc avārijas? 

Paradoksāli ir tas, ka mazāk riskanti ir nopirkt auto, kurš ir bojāts un nav saremontēts, nekā tāds spēkrats, kas pēc avārijas tika pilnībā savests kārtībā. Pirmajā gadījumā remonts veikts pašu spēkiem. Otrajā gadījumā remonts norit mūsu uzraudībā ar pašu iegādātām rezerves daļām. Ja automašīnu remontēja tās iepriekšējais īpašnieks, iespējams, darbs nebija īpaši kvalitātivs un ar zemām izmaksām, lai pēc iespējas vairāk varētu nopelnīt to pārdodot.

Pērkot automašīnu, kura bija avarējusi un kuras remontu veica tās pārdevējs, mēs riskējam arī ar to, ka šis auto, iespējams, bija salikts no vairākiem citu automobiļu vrakiem. Parasti stāsts par auto avāriju ir tikai piesegs, lai slēptu pēdas par daļām no vairāku mašīnu vrakiem izmantošanas. Tāpēc ir ļoti svarīgi, cik vien tas ir iespējams, pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi. 

Pārbaudi auto vēsturi

Vieglākais veids, kā pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi, ir saņemt visu informāciju piešķirtajā VIN numurā. To var izdarīt, piemēram, tikai ar dažiem klikšķiem internetvietnē autoDNA. No iegūtā ziņojuma mēs uzzināsim, kāds aprīkojums ir mūsu pārbaudāmajam transportlīdzeklim, kas var palīdzēt samazināt remonta izmaksas un pārbaudīt auto vēsturē vai pēdēja avārija bija vienīgā. Starp citu, uzzinām arī to vai automašīna nav zagta. Šis princips attiecas arī uz gadījumiem, kad transportlīdzekli remontēja tās iepriekšējais īpašnieks.

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Jo jaunāks, jo labāks

Izdevīgāk būs nopirkt jaunāka gada gājuma bojātu automašīnu. Jo vecāks un lētāks transportlīdzeklis, jo mazāka iespēja, ka mēs to saremontēsim ar labas kvalitātes rezerves daļām un par saprātīgu cenu. Jāņem vērā arī tas, ka dažām vecām automašīnām der tikai oriģinālās detaļas, kas padara transportlīdzekļa atjaunošanu īpaši dārgu. 

Auto ir jāredz

Transportlīdzekli, kuru jūs esat noskatījis iegādāties, noteikti būtu jāredz savām acīm. Lai gan patiesībā šķiet, ka mēs tomēr nepērkam kaķi maisā, taču bieži var dzirdēt stāstus par cilvēkiem, kuri ir nopirkuši bojātu auto tikai balstoties uz fotogrāfijām un nav grūti iedomāties, ka rūgti to nožēloja. Pat tad, ja fotogrāfijas ir ļoti kvalitatīvas, mums nav nekādas garantijas, ka tās objektīvi atspoguļo visas iespējamās auto problēmas, kuras sagaida jauno transportlīdzekļa īpašnieku. Tikpat acīgiem ir jābūt arī tad, kad pērkam salabotu auto pēc avārijas. 

Tikai ar meistaru

Lai novērtētu automašīnas reālo bojājuma stāvokli, nepieciešams profesionāls, pieredzējis un zinošs auto mehāniķis. Vēlams aicināt šādu profesionāli līdzi aplūkot šādu auto pēc avārijas klātienē, lai veiktu uzreiz novērtējumu. 

Ja mēs nevaram gluži paņemt meistaru sev līdzi uz auto bārbaudi, uz servisu jādodas obligāti, lai arī paša spēkiem. Pat tādā gadījumā, ja auto nogādei servisā jāīrē autopacēlājs.Tas noteikti ir jāizdara pat tad, ja šķiet, ka mums ir ļoti labas zināšanas auto jomā. Šajā gadījumā “kaut kādas” zināšanas nebūs pietiekamas. Tāpēc mums ir nepieciešams mehāniķis ar lielu pieredzi. Pie šāda principa mums, protams, ir jāpieturās arī tad, kad pērkam auto pēc avārijas, kuru saremontēja iepriekšējais īpašnieks. 

Saremontēta auto pēc avārijas

Pērkot transportlīdzekli, kura bojājumi tika novērsti, mums vajadzētu pieturēties pie tradicionāliem lietotu automašīnu pirkšanas principiem un šajā gadījumā mums tos vajadzētu ievērot vēl rūpīgāk. Tāpēc uzticama mehāniķa vai autoservisa apmeklējums, kārtīgs izmēģinājuma brauciens vai VIN numura informācijas pārbaude tie ir soļi, kuri būtu nepieciešami, lai visu kārtīgi pārbaudītu. Un, protams, vienmēr būtu jāatceras, ka tas viss ir saistīts ar mūsu pašu un mūsu tuvāko cilvēku drošību, jo veselības un dzīves faktori ir bezgalīgi vairāk vērti nekā centieni ietaupīt pērkot automašīnu.    

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.