Kas jauns autoDNA?
Jākopj savs auto - kā un kāpēc?

Kāpēc savu auto jākopj labi un jādara to regulāri?

4 jūlija 2023

Personīgais auto jākopj! Vienalga, kāds auto jums sirdij tuvākais, tas mūsdienās nebūt nav lēts, it īpaši, ja to iegādājaties mazlietotu vai pilnīgi jaunu. Neticami ātri jūsu automašīna var zaudēt savu vērtību, ja par to pienācīgi nerūpēsieties.

 

Jāatzīmē, ka kopta un tīra automašīna liecina arī par to, ka tās saimnieks rūpējas par savu spēkratu, turklāt tas ir ļoti būtisks faktors automobiļa pārdošanas brīdī. Tas vairos pārliecību un uzticību potenciālo pircēju acīs, ka tie iegādāsies automašīnu patiesi lieliskā tehniskā un vizuālā stāvoklī. Un labi pārdevēji to zina, par ko liecina arī pastāvīgo klientu uzticība. Turklāt tādu automašīnu iespējams pārdot par augstāku cenu nekā to, kas aprūsējusi vai apskrāpēta.

 

Dīteilings jeb ar savu spēkratu – pie auto kosmetologa

auto jākopj labi - dīteilings

auto jākopj labi – dīteilings

 

Laiku pa laikam ir vērts parūpēties par sava auto izskatu un to “uzpucēt”. Auto pasaulē to sauc par dīteilingu. Tas ir process kurā tiek atjaunota automašīnas vizuālā daļa un pie reizes tiek nodrošināta aizsardzība pret kaitīgiem ārējiem faktoriem, kas var bojāt virsbūvi. Tā stāsta industrijas līderis Latvijā dīteilinga studija “AUTOESTETIKA”.

Līdzīgi raksti:

 

Studijā uzsver, ka regulāra auto apkope palīdzēs saglabāt virsbūves lakojuma slāni. Tas garantēs, ka nolietojums laika gaitā būs ļoti minimāls, vienlaikus arī saglabājot mašīnas vērtību līdz pat pārdošanas brīdim. Pat, ja prātā nemaz nav doma šķirties no iemīļotā auto, katra šāda vizīte pie meistariem būs kā iemīlēšanās no jauna.

 

Ko ieteikt?

AutoEstētika ir dīteilinga studija ar 13 gadu ilgu pieredzi tepat vien Rīgā. Protams, tā nodarbojas ar automašīnu dīteilinga pakalpojumu sniegšanu visā Latvijā. 

Galvenie pakalpojumu virzieni:

 • profesionāla virsbūvju pulēšana un apstrāde;
 • nanokeramikas un citu aizsargpārklājumu uzklāšana;
 • dažādu virsbūves defektu korekcija;
 • profesionāla salona ķīmisko tīrīšana un apstrāde ar inovatīvām tehnoloģijām;
 • salona kopšana un aizsardzība;
 • ādas salonu attīrīšana un apstrāde, kā arī atsevišķu elementu restaurācija un remonts;
 • dzinēja, disku, sliekšņu un visa transportlīdzekļa profesionāla mazgāšana;
 • virsbūves bukšu labošana un remonts;
 • aizsargplēvju uzklāšana;
 • lukturu un lampu pulēšana;
 • stiklojuma un citu elementu tonēšana.

auto jākopj labi - nekopta un kopta auto atšķirības

auto jākopj labi – nekopta un kopta auto atšķirības

Kopts auto vs. nekopts auto

 

Šķiet, ka nav ne mazāko grūtību atšķirt koptu automašīnu no nekoptas, vai ne? Tomēr nereti automašīnu saimnieki iedomājas, ka pietiks tik ar virsbūves nopulēšanu, logu un lukturu spodrināšanu, arī disku nomazgāšanu, lai autiņš izskatītos gluži kā no salona. Nē, tā tas gluži nebūs. Padomājiet kaut vai par to vien, kādi laika apstākļi bijuši visa gada garumā? Kādi ir citi faktori, kas ietekmē jūsu spēkrata estētisko izskatu? Lūk, “AUTOESTETIKA” profesionālo eskpertu skaidrs vizuāls uzskaitījums, kas parāda ļoti lielas atšķirības starp nekoptu un koptu automobili. Lūk, piemēri ilustrācijās, kā izskatās auto pirms un pēc kopšanas procedūrām. 

 

 • Automobilis ar netīru virsbūvi un logiem, uz kuriem redzami lietus un putekļu pēdas.
 • Automobilis ar rūsējušām detaļām.
 • Automobilis ar skrāpējumiem, bitumenu, dzelzs dadaļiņam, oksidāciju, spīdīgu ādu, hologrammam.
 • Automobilis ar netīriem riteņu diskiem un riepām.
 • Automobilis ar bojātu priekšējo vai aizmugurējo buferi.

 • Automobilis ar netīru salonu un interjera defektiem.

 

Kopts auto un tā ieguvumi

Rūpēšanās par savas automašīnas vizuālo stāvokli ir ļoti svarīga ne tikai tāpēc, lai tā vienkārši vienmēr skaisti izskatītos. Līdzās tās elegantumam un izskatam kā mūžīgajā jaunībā ir ļoti nozīmīga arī tā iekšējais stāvoklis. Gluži tāpat, kā cilvēkam – vispārējais veselības stāvoklis. Vari ārēji izskatīties labi, bet iekšēji – ar kaitēm. Tieši tādēļ ir nepieciešams primāri rūpēties par automobiļa aizsardzību pret ārējiem faktoriem, proti, koroziju. Regulāra automašīnas mazgāšana un pulēšana palīdzēs aizsargāt to no korozijas un dažādiem cita rakstura bojājumiem, kurus izraisa ultravioletais, dažādi netīrumi, metālu daļiņas, bitumens, sāls, arī pat ūdens un daudzi citi faktori, par kuriem reizēm pat nespējam iedomāties.

Šķiet, kas tur daudz – metāla karkass, automašīna turēs ilgi, it īpaši, ja tā ir salīdzinoši jauna. Tomēr patiesībā viss ir citādi. Labs automašīnas saimnieks zinās, ka regulāra spēkrata korpusa kopšana var pagarināt automobiļa kalpošanas laiku, saglabāt tā sākotnējo izskatu un samazināt remonta nepieciešamību vai vajadzību pēc tā daudz vēlāk nekā citkārt.

Saliekot to visu kopā, protams, automašīnas tirgus vērtība vienmēr būs krietni augstāka par tāda paša modeļa spēkratiem, kuri parasti ir daudz novecojušāki un ar zemākām tehniskām un vizuālām kvalitātēm. Protams, lielākoties tie šoferīši, kuri savā mīļajā automobilī ieguldījuši sirdi un dvēseli, nemaz nedomā savu lolojumu pārdot, un – tomēr. Te mēs varam runāt par divkāršo vērtību – naudiskā un estētiskajā mērauklā. 

 

Kādi ir populārākie pakalpojumi? 

Kā stāsta dīteilinga studija, klientu vidū ir vairāki īpaši iecienīti pakalpojumi. Viens no tiem ir būtībā arī starp svarīgākajiem – dīteilinga komplekss jaunai automašīnai. 

Jauna automašīna – tās ir gan investīcijas, gan emocijas, stāsta dīteilinga studija:  “Pozitīvas tad, kad saņem savu automašīnu tikko no salona, taču ātri vien tās var kļūt negatīvas, ja redzi, cik ātri tā sāk zaudēt savu ideālo ārējo izskatu. Labā ziņa – mēs zinām, kā atjaunot prieku un saglabāt mašīnas ārējo izskatu un vērtību vēl ilgi.”

Pārdošanas industrijas standarti automašīnu ārējā izskatā ļoti spilgti atšķiras no tā, ko sagaida īsti automobiļu kopšanas entuziasti: “Nereti pat jaunas automašīnas tiek pārdotas ar virsbūves un salona netīrumiem, viegliem nobrāzumiem vai pat skrāpējumiem. Taču, ja jums tomēr paveicas iegādāties jaunu automašīnu nevainojamā stāvoklī, Latvijas agresīvā klimata apstākļos ar to pārvietoties tik un tā nāksies, tāpēc teicamā kārtībā automašīna ilgi nepaliks.”

Tieši tādēļ studija  rekomendē dīteilinga kompleksu jaunai automašīnai, kas palīdzēs atbrīvoties no jebkuriem trūkumiem. Sava amata meistari sagatavo jūsu automašīnu pilnvērtīgai izmantošanai, pasargājot to no priekšlaicīgiem bojājumiem. 

Saistīti raksti:

 

Virsbūves aizsardzības iespējas

Dīteilinga studijā “AUTOESTETIKA” ir izstrādātas un attīstītas vairākas virsbūves aizsardzības metodes, apvienojot aizsargplēvi un keramikas pārklājumu risinājumus.

 

Lūk, piemēram, keramiskie aizsargpārklājumi. Kā skaidro dīteilinga studijas speciālisti, nanokeramika ir īpašs augstākās tehnoloģijas aizsargpārklājums, kas veido ārkārtīgi ciešu saķeri ar automašīnas virsbūves lakojuma slāni, kļūstot par vienotu veselumu. Šāds pārklājums ir noņemams tikai ar mehānisku noārdīšanu – slīpēšanu vai virsbūves pulēšanu. Ko tas vēl liecina? To, cik tas ir ārkārtīgi izturīgs. Tā nav vienkārša barjera uz automašīnas virsmas – tā ir sava veida modifikācija molekulārā līmenī, kas nodrošina neticami izturīgu, ļoti viegli notīrāmu un ar izteiktām aizsargājošām īpašībām piesātinātu aizsargpārklājumu.

 

 

Nanokeramiskā aizsargpārklājuma priekšrocības

 • Samazina mineralizācijas (sāļu) un organisko netīrumu nosēdumu veidošanās risku.
 • Aizsargā virsbūvi no augstām temperatūrām un izteiktām temperatūras svārstībām.
 • Aizsargā pret ultravioletajiem stariem.
 • Ir izteikti ilgāk noturīgāks nekā tradicionālie vaski un silanti.
 • Izteikti samazina netīrumu pieķeršanos, ledus, sniega un lietus ietekmi.
 • Aizsargā no krāsas izbalēšanas, nokrāsošanās, rūsas, ķīmisko vielu iedarbības, neorganiskiem netīrumiem no ārējās vides un laikapstākļu ietekmes.
 • Samazina skrāpējumu risku pat par 60%.
 • Uz keramiskajiem pārklājumiem var tikt uzklāts arī tradicionāls auto vasks.
 • Nodrošina ilgstoši noturīgu spīdumu un aizsardzību.

Un te atkal nonākam pie automašīnas vērtības jautājuma: viena no galvenajām aizsargājošā keramiskā pārklājuma priekšrocībām ir tieši tā, ka var ievērojami palielināt automašīnas vērtību tad, ja esat nolēmis to pārdot.

 

Savukārt poliuretāna aizsargplēves ir vairāku slāņu aizsargpārklājums. Tas sastāv no tehnoloģiskā slāņa, kas tiek noņemts pirms plēves uzstādīšanas, specializētas līmes slāņa, kas veido saikni starp aizsargplēvi un virsbūves lakojumu, poliuretāna slāņa, kas nodrošina aizsargājošu funkciju un ir galvenais plēves slānis, un glancētā slāņa, kas priecē ar estētiskām īpašībām – spīdumu, ūdens un netīrumus atgrūdošām īpašībām. Te uzreiz jāatzīmē, ka poliuretāna aizsargplēvju biezums ir vidēji ap 200 mikroniem.

Kā akcentē studijas  speciālisti, tieši poliuretāna aizsargplēves ir tas risinājums, kas patīkami pārsteidz klientus jo īpaši. Šī pārklājuma galvenā īpašība ir simtprocentīga efektivitāte aizsardzībā pret iešķēlumiem un skrāpējumiem. Raksturīga arī ilgstoša noturība pret dažāda veida ķīmiskām vielām, šķīdinātājiem, autoceļu netīrumiem, bremžu metāliskajiem putekļiem un eļļām. Aizsargplēve būs caurspīdīga pat pēc pamatīgas mazgāšanas ar visdažādākajiem līdzekļiem, auto vasku vai citu aizsargpārklājumu uzklāšanas.

 

Jāpiemin arī atjaunojošā jeb koriģējošā virsbūves pulēšana. Tās mērķis ir atjaunot jūsu automašīnas virsbūves virsmu tādā ideālā stāvoklī, kas sniegt mirdzošu spīdumu, likvidēt virsmas skrāpējumus un atjaunot krāsu. Pulēšanas process parasti sākas ar rūpīgu virsbūves tīrīšanu. Pēc tam virsbūve tiek pulēta ar īpašiem instrumentiem un materiāliem. Jārēķinās, ka šis process var aizņemt pat vairākas dienas. Tas ir atkarīgs no virsbūves stāvokļa un darbu sarežģītības.

 

Vēl ir arī pareizas dabīgās ādas kopšana. Tā ir automašīnas ādas salona tīrīšana, atjaunošana un aizsardzība, kas nodrišinās kalpošanas laiku vismaz 10 gadus! Āda vienmēr būs mīksta un maiga, bez jebkādiem norīvējumiem! Tiesa, lai tas tiešām tā pilnībā būtu, jāievēro vairāki vienkārši noteikumi. 

Pirmkārt, regulāri jānoslauka ādas virsmas ar viegli mitru audumu. Svarīgi sasmērējumus vai netīrumus notīrīt uzreiz, citādi tie iesūksies materiālā un pēc tam iztīrīt būs krietni grūtāk. Otrkārt, divas reizes gadā – pavasarī un rudenī – jāveic pastiprinātu dabīgās ādas tīrīšanu un atjaunošanu. 

 

 

Reizēm defekti var būt pārāk nopietni, ko darīt? “AUTOESTETIKA” studija  šādos gadījumos, kad salona dīteilings nelīdz un defekti ir pārāk nopietni, piedāvā salona elementu restaurāciju.

 

Studijas stiprās puses:

 1. Pieredzējuši un kvalificēti speciālisti, kuri zina, kā pareizi rūpēties par automašīnu un sasniegt labākos rezultātus, plaša pieredze ar elitāriem auto zīmoliem. 
 1. Uzņēmums specializējas uz augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu, izmanto tikai vismodernākās tehnoloģijas un materiālus, lai garantētu klientiem nevainojamu rezultātu.
 1. Plašs pakalpojumu klāsts, ieskaitot pulēšanu, salonu dīteilingu, aizsardzību un daudz kā cita.
 1. Individuāla pieeja katram klientam un viņa automašīnai, ņemot vērā visas īpatnības un prasības. Iespēja izvēlēties optimālo pakalpojumu komplektu atkarībā no klienta vajadzībām. 

Klientiem iespēja saņemt pilnu pakalpojumu klāstu, ieskaitot konsultācijas un rekomendācijas no uzņēmuma profesionālajiem ekspertiem par automašīnas kopšanu, lai garantētu automobiļu ilgstošu aizsardzību. 

Labi kopts auto vienmēr atstās iespaidu uz apkārtējiem, gluži kā uzmanību piesaista skaista un labi kopta sieviete vai vīrietis. Dodies uz AutoEstētika jau tagad un parūpējies par savu auto!