autoDNA iesaka
vin numurs automašīnas identifikācijas numurs

Kas ir VIN numurs (transportlīdzekļa identifikācijas numurs)?

23 oktobr 2017

VIN numurs (angļu: Vehicle Identification Number) ir konkrētas automašīnas identifikācijas numurs. VIN numurs kalpo kā automašīnas pirkstu nospiedums, jo nevar būt divu automašīnu ar vienādu VIN numuru. VIN numurs sastāv no 17 rakstzīmēm, kas darbojas kā automašīnas unikāls identifikators.

No kā tiek veidots VIN numurs?

  1. Reģiona un ražotāja nosaukums

Pirmās trīs vienības ir ražotāja identifikācijas kods un valsts, kurā automašīna tika salikta kopā. Piemēram, ja VIN sākas ar “J” automašīna tika ražota Japānā, bet tiem VIN numuriem, kas sākas ar “1” automašīnas ražošanas valsts ASV.

  1. Transportlīdzekļa tips

Otrā daļa ietver sevī informāciju par transportlīdzekļa veidu. Šī daļa ļauj noteikt vai automašīnai ir drošības jostas, drošības spilveni, kāds ir virsbūves veids un durvji skaits kā arī automašīnas klasi.

  1. Transportlīdzekļa identifikācija

Pēdējā vienība šajā sadaļā ir VIN apstiprinošais simbols: īpašs algoritms ļauj pārliecināties, ka neviena no iepriekšējām zīmēm nav nelegāli mainīta.

VIN - automašīnas identifikācijas numurs

VIN – automašīnas identifikācijas numurs

Ja VIN numurs nav 17 rakstzīmju garš?

VIN numurs pirmo reizi tika izmantots 1954. gadā. No 1954.-1981. gadam nebija vienota standarta, tādēļ dažādi ražotāji izmantoja dažādus formātus. No 1981. gada Eiropas Savienības automašīnu ražotāji izmanto vienu noteiktu standartu ISO-3779, kurā VIN numura garums sastāda 17 rakstzīmes (burtu un skaitļu kombināciju, izņemot I, Q un O).  Eiropas standartus izmanto arī transportlīdzekļu ražotāji piem. no Kanādas, Japānas, Ķīnas un Austrālijas.

 

Kur atrodas VIN numurs?

  1. Reģistrācijas apliecībā

VIN numurs ir norādīts reģistrācijas apliecības sadaļā, kas apzīmēta ar burtu “E”.

  1. Uz priekšējā vējstikla

Lielākajai daļai mūsdienu automašīnām VIN numuru var atrast vējstikla apakšējā daļā, vadītāja pusē.

  1. Uz virsbūves elementiem

VIN numuru var meklēt motortelpā, blakus priekšējam pasažiera krēslam vai durvju ailēs.

 

VIN numurs reģistrācijas apliecībā

Reģistrācijas apliecībā

VIN numurs uz priekšējā vējstikla

Uz priekšējā vējstikla

VIN numurs uz virsbūves elementiem

Uz virsbūves elementiem

AutoDNA sevī ietver vienu no lielākajām lietotu automašīnu datubāzēm pasaulē. Vienkārša un efektīva metode, ļauj Jums pārbaudīt automašīnas vēsturi un notikumus vienā detalizētā atskaitē. Vienīgais, kas jums ir nepieciešams ir transportlīdzekļa VIN numurs. Pēc VIN numura ievadīšanas mūsu sistēma parādīs detalizētu automašīnas pārskatu vienā atskaitē, kura būs pieejama gan tiešsaistē, gan jūsu e-pastā.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.