Padomi
Ziemassvetku egliti uz auto jumta

Kā droši nogādāt Ziemassvētku eglīti mājās uz automašīnas jumta?

Pievienoja 7 decembris 2020

Pffft, kurš gan nemāk eglīti piesiet pie automašīnas jumta? Vai ne? “Piesiet” ir viena lieta, bet droši nogādāt to mājās, nesaskrāpējot auto vai nepazaudējot pa ceļam ir kas pilnīgi cits. Šajā rakstā uzzināsiet vērtīgus padomus vienkāršam un patīkamam darbiņam.

Internetā var atrast atbildi teju visam arī šīs dienas jautājumam – kā droši nogādāt Ziemassvētku eglīti mājās uz automašīnas jumta? Ja eglīte ir podiņā, tad to visērtāk būtu vest bagāžniekā, taču lielāka izmēra egle būs jānostiprina uz jumta. Un te arī ir lielākā atšķirība starp “piesiet” un “nostiprināt”. Zemāk esam apkopojuši 7 ieteikumus drošai eglītes nogādei uz mājām!

1.      Izmantojiet atbilstošu automobili

mazs auto

Image by Frank Nürnberger from Pixabay

Mācaties no citu kļūdām, piemēram, Mr. Bīna. Viņa Mini Cooper bija pārāk mazs, lai droši atvestu tik milzīgu egli uz mazo dzīvokli. Neesiet Mr. Bīns un brauciet pēc eglītes ar atbilstoša izmēra auto.

Ja vēlaties iegādāties maza izmēra eglīti vai egli podiņā, tad problēmu nebūs un to varēs ielikt lielākajā daļā automašīnu. Vienīgas izņēmums varētu būt mazauto vai auto mopēdi, vai auto rolleri. Kā nu kurš tos dēvē.

2.      Paņemiet līdzi kādu segu vai auduma gabalu

Reti kurš no mums tīši skrāpē automašīnas sānus pret dzīvžogu vai krūmiem. Tad kāpēc Ziemassvētku egle būtu kāds izņēmums.

Paņemiet līdzi kādu vecu segu vai citu auduma gabalu un uzklājiet to uz jumta pirms egles nostiprināšanas. Egļu zari, stumbrs un arī pašas skujas var nopietni apskrāpēt jūsu automobili.

3.      Novietojiet egli ar galotni pret auto aizmuguri

Novietojot egli uz jumta pārliecinieties, ka galotne ir automašīnas aizmugurē. Tas tādēļ, ka zari lokas uz augšu, kas braucienu mājup padarīs aerodinamiskāku.

Uz degvielas ekonomiju tas neko daudz neatsauksies, taču jo mazāka vēja pretestība, jo lielāka iespēja, ka ar eglīti brauciena laikā viss būs kārtībā. Sevišķi, ja tā nav iesaiņota tīklā.

Lasiet vēl:

4.      Nostipriniet nevis piesieniet

Egle uz jumta

Image by Tesa Robbins from Pixabay

Nepareizi vai nepietiekoši nostiprināta Ziemassvētku eglīte pie straujas bremzēšanas vai uzsākšanas var nokrist no jumta. Ja neesat vienīgais uz ceļa, tad pastāv liela iespējamība, ka eglīte pakļūs vai nu zem jūsu automašīnas riteņiem vai arī tai pārbrauks pāri aizmugurē braucošais automobilis.

Paņemiet līdzi kārtīgu virvi vai vislabāk kravas stropes un rūpīgi to nostipriniet. Ja jūsu automašīnai nav jumta reliņi, tad varat nedaudz atvērt automašīnas logus un piesiet to pie jumta.

5.      Pārliecinieties, ka egle ir kārtīgi nostiprināta

Kad egle beidzot ir nostiprināta ir pienācis laiks to kārtīgi paraustīt aiz stumbra. Pārliecinieties, ka egle nekustās un tā nenokritīs jums pa ceļam no automašīnas jumta. Neuztraucaties, zarus neaplauzīsiet, sevišķi, ja pārdevējs to ir iepakojis tīklā.

6.      Brauciet lēnām pār tiltu, draugi

Zem eglītes ir auduma jumta pārklājs, tā ir kārtīgi nostiprināta un nekustas. Perfekti, taču tas nenozīmē, ka var strauji manevrēt un ātri braukt.

Ja vien jūs ar savu automobili un Ziemassvētku jumta dekoru nestartējat kādās salaveču sacensībās, jums nav iemesla pārgalvīgi to vest mājās. Tā ir nestandarta krava ar ļoti sliktu aerodinamiku.

7.      Prātīgi noņemam eglīti no jumta

Esiet prātīgi ar stropēm. Atsprādzējot un ātri palaižot tās vaļā, jūs riskējat sabojāt savas automašīnas virsbūvi. Noņemiet egli ar visu auduma pārklāju.

Ja esat optimists un vedāt egli bez auduma pārklāja, tad pārbaudiet vai uz jumta nav palikuši sveķi no egles. Ja ir, tad notīriet tos.

Kur doties pēc Ziemassvētku eglītes?

Kur var cirst eglites

Image by Anastasia Gepp from Pixabay

Ja ir vēlēšanās braukt uz mežu pēc eglītes, tad autoDNA atgādina – Ziemassvētku eglīti bez maksas drīkst cirst tikai AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajā mežā! Bet kuru katru arī nedrīkst cirst.

Pašiem sava eglīte ir jāmeklē:

  • Ceļa vai grāvja malā;
  • Uz stigām;
  • Zem elektrolīnijām;
  • Pieaugušā mežā zem lieliem kokiem, bet ne jaunaudzēs un jaunā jauktu koku mežā.

Nobeigumā

Apsveicam! Esat veiksmīgi nogādājis Ziemassvētku eglīti mājās un, ja sekojāt mūsu norādījumiem, tad nebūsiet apskādējis savu automobili. Ja domājat, ka visi prot aizvest eglīti uz mājām, tad atceraties, ka ir ļaudis, kuri internetā meklē kā pareizi nomainīt spuldzīti griestu lampā.

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.