autoDNA iesaka
Ko neturēt mašīnā karstā dienā? autoDNA

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā

16 jūnija 2023

Saule jau trešo gadu pēc kārtas ir bieža parādība virs Latvijas debesīm. Līdzās augstām temperatūrām nākas sastapties ar vairākiem apdraudējumiem, ko tā nodara ne tikai automašīnas virsbūvei, bet arī salonā atstātajām ikdienas lietām. 

Saules staru ietekme uz automašīnas riepām var palielināt tajās esošo gaisa spiedienu, savukārt virsbūve pastiprināti tiek pakļauta izbalēšanai. Atkarībā no tā, ko jūs atstājat salonā, jūs varat apdraudēt savas mantas, savu braukšanu vai pat mīļoto. Noskaidrosim 10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā.

 

Plastmasas pudeles

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā

Atstājot plastmasas pudeles transportlīdzekļa salonā, tās var ne tikai savērpties, bet arī izdalīt kaitīgus ķīmiskos savienojumus, piemēram, plaši izmantoto bisfenolu A (BPA). Savukārt pats BPA pēc savas būtības ir kseno (xeno) estrogēns (nelabvēlīga ķimikālija, kas spēj atdarināt cilvēka hormona – estrogēna – darbību), kas var nelabvēlīgi iedarboties uz organismu.

Nesen tādā veidā ūdens pudele radījusi postu automašīnai Amerikā. Zemāk video tiek paskaidrots kā parasta, caurspīdīga ūdens pudele var aizsākt nelielu uguni. Padomā ko tas var nodarīt tumšā auto salonā. Īsumā labāk noslēpt savu ūdens pudeli zem sēdekļa vai priekšējā nodalījumā.

 

 

Ar baterijām/akumulatoriem darbināma elektronika

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - elektronika

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā – elektronika

Pašai elektronikai kaitējums būtu mazāks, taču vislielākajam riskam tiek pakļautas pašas baterijas un jo sevišķi litija jonu akumulatori. Ikviens ražotājs rokasgrāmatā būs norādījis vēlamo gaisa temperatūru, kurā turēt šīs ierīces. Piemēram, Apple produkciju nevajadzētu turēt telpās virs +35 grādiem. Augstā temperatūra var neatgriezeniski bojāt litija jonu akumulatoru.

Lasi vēl:

 

Mazi bērni un mājdzīvnieki

Mājdzivnieki

Mājdzivnieki

Katru gadu ir kāds kurš domā, ka ātri ieskries veikalā un nekas slikts ar automašīnā atstāto mazuli vai ģimenes mīluli nenotiks. Nekādā gadījumā tā nedariet. Karstā laikā un tiešo saules staro ietekmē automašīnā temperatūra kāpj ļoti strauji. Stundas laikā tā var pakāpties līdz +50.

 

Medikamenti

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā Medikamenti

Medikamenti autoDNA

Karsts laiks var nelabvēlīgi ietekmēt medikamentu kvalitāti. Lielākoties medikamenti ir jātur istabas temperatūrā, kas ir +22 grādi. Lielā karstumā tie var zaudēt savas medicīniskās īpašības vai pat kļūt veselībai bīstami. Labāk zāles paņemt līdzi.

 

 

Sauļošanās krēmi

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - Sauļošanās krēmi

Sauļošanās krēmi

Paradoksāli, taču pretiedeguma krēms, līdzīgi kā medikamenti, zaudē savu efektivitāti lielā karstumā. Lai arī uz ādas tas darbojas lieliski, tomēr, slēgtā tūbiņā tas ātri vien sāk sadalīties un var tikt pilnībā sabojāts. Gadījumos kad salons uzkarst ātri un karstāk par ārējās vides  temperatūru tiešo staru ietekmē var izkust pat daļa no plastmasas iepakojuma nosmērējot vēl virsmas.

 

Šokolādes un konfektes

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - Sauļošanās krēmi

Šokolāde

Lai arī tas nav veselībai bīstami, iemesls ir gaužām vienkāršs: ja visa tā saldā ķēpa nonāks uz paneļa, tepiķa vai drēbes krēsliem, tad to iztīrīt būs lielas mokas. Sevišķi bērniem aizmugurē patīk pēc tam savas netīrās roķeles nosmērēt gar visām malām.

Lasiet vēl:

 

Brilles un saulesbrilles

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - Sauļošanās krēmi

saulesbrilles auto salonā

Kaut gan saulesbrilles ir neatņemama šofera sastāvdaļa saulainā laikā nedrīkst aizmirst , ka liels karstums var savērpt plastmasas rāmīšus un pat sabojāt lēcas. Ja vien jūsu brilles nav no metāla un stikla, tad labāk tās ir paņemt līdzi nekā atstāt uz paneļa tiešo saules staru ietekmē. Drošības pēc ieliec tās kādā kastītē un paslēp no tiešajiem saules stariem.

 

Īsumā

Lai izvairītos no dažāda veida bojājumiem savām personīgajām mantām un savam auto labāk neuzglabā krēmus vai objektus, kas var radīt bojājumus salonam, bet atstāj tos mājās vai arī kādā saulei nepieejamā vietā.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Ar brillēm vispār jābūt uzmanīgam, jo tās atsevišķos gadījumos var kalpot kā palielināmais stikls un radīt ievērojumus bojājumus salonam.

Pārtika un alkohols

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - Sauļošanās krēmi

Susi autodna

Karstā laikā ēdiens bojājas ļoti ātri. Tas tāpēc, ka pārtika iepakojumā un karstā vidē ir ideāli piemērots klimats baktērijām. Tas pats attiecas uz alkoholu, kurš var ne tikai sabojāties, bet arī pārsprāgt – autora personīgais novērojums ar izlejamo alu.

Šķiltavas

Šķiltavas

Šķiltavas

Lai arī populārais šovs “MythBusters” pierādīja, ka ir nepieciešama ārkārtīgi augsta temperatūra, lai šķiltavas eksplodētu karstumā, ir vairāki ziņojumi, kas liecina par pretējo. Riskam ir pakļautas tieši gāzes šķiltavas, kuras saskaņā ar cietušo teikto ir eksplodējušas.

Aerosoli

10 lietas, kuras labāk neturēt automašīnā karstā vasaras dienā - Sauļošanās krēmi

Airesols aizdedzies

Kurš no jums bērnībā ir metis aerosolus ugunskurā? Tā ir vareni jautra izklaide, kas var negaidīti notikt arī automašīnā. Lai arī ne vienmēr, taču pie noteiktiem apstākļiem dažādas bundžas zem spiediena var pārsprāgt. Protams, ne jau uguns pavadījumā, taču blikšķis būs pamatīgs.

Internetā pat klejo avīzes izgriezums, kurā rakstīts par vienu blondīni, kas turējusi ar abām rokām pakausi, jo domājusi, ka viņai ir iešauts galvā un smadzenes krīt ārā. Realitātē tā bija mīkla, kas izsprāga no konteinera.

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.